2 yıl küs olduğum arkadaşıma istek göndermeli miyim?

En iyi cevap için teşekkürler hocam cesaretimi toplayıp göndereceğim hayırlısı artık inşallah kabul eder :)
Rahat ol dostum, en azından kabul etmese bile içinde acaba şüphesi kalmayacak bir daha. Kendine zulm etmezsin hem böyle;) Tabii inşallah kabul eder. Önceliğimiz o:)

Hocam kabul etti çok mutluyum şu an :) Dualarınız için teşekkürler
Cidden senin kadar sevindim adına:) Bak gördün mü hiç tırsmaya çekinmeye gerek yokmuş. Zamanla her şey geçip gider;)

Ne mutlu, ben kendi deneyimlediğimde eskisi kadar samimi olamadım. 5 yıllık arkadaşımla bir durumdan dolayı küsmüştük. Açıkçası okul çıkışları yolumuz aynı, aşağı yukarı arkadaş ortamımız aynı. Herkesle selamlaşıp onunla selamlaşmadan geçmek canımı sıkıyordu. Bundan dolayı takip isteği yolladım, kabul etti. Konuştuk o gün duygularımız karşılıklıymış o da barışmayı düşünüyormuş. O günün ertesi haftasonuydu zaten, yemek yedik oturduk biraz konuştuk falan ama 1 hafta samimi kalabildik. Onun çevresi değişmiş, benim çevrem, arkadaşlarım değişmiş. Eskisi gibi olmak zor oluyor yani. Sen umarım devam ettirirsin arkadaşlığını eskisi gibi. Bu konudan sonra aklıma geldi, ben de bir konu açacağım. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum en yakın arkadaşımla soğuduk diyeyim.

Kardeşim çok büyük dostluklar edinmiş küsmüş ve barışmış birisi olarak söylüyorum. 2 yıl büyük bir süre ve hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Hele hele ergen yaşlardaki dostluklar hiç düzelmez. Bende bazen anılarımı hatırlıyorum bir kaç dostumu özlüyorum ama onlar eskide mazide güzel. Geçmiş geçmişte kalmalı fazla deşersen içine düşersin. Ergen kafasında böyle çok şeyler yaşardım bende, ailemden çok gördüğüm arkadaşlarım vardı. Hiçbir sağlam dostluk 2 yıl boyunca küs kalamaz bunuda söyleyeyim.

Benimde çok sevdiğim arkadaşım vardı barıştık ama eski günlerdeki gibi olmasının imkanı yok seninde büyük ihtimalle öyle olmaz o 2 yılda onun hayatında ne gibi değişiklikler olmuştur kim bilir seni bile unutmuştur 11 yıllık arkadaşım bu arada eskisi gibi olmamızın imkanı yok
Benimde çok sevdiğim arkadaşım vardı barıştık ama eski günlerdeki gibi olmasının imkanı yok seninde büyük ihtimalle öyle olmaz o 2 yılda onun hayatında ne gibi değişiklikler olmuştur kim bilir seni bile unutmuştur 11 yıllık arkadaşım bu arada eskisi gibi olmamızın imkanı yok.

Beni unutmuş yeni ortam kurmuş kendine merhaba merhaba başka yok :( geçmişi cidden bırakmak lazım yoksa daha çok özlüyorsun üzülüyorsun.

Selamun aleykum. Üniversite 1. sınıfta bir arkadaş, daha doğrusu dost kardeşim gibi sevdiğim bir arkadaşım oldu. Şunu söyleyeyim benim öyle çok arkadaşım yoktur herkesle arkadaş olamam mesela ilkokul ortaokul lise olsun toplam 3-5 dostum olmuştur. Ama bu üniversite deki arkadaşım hepsinden çok iyiydi benim gibi aynıydı yani ben neyi seversem o da onu severdi bilgiliydi. En sevdiğim arkadaşımdı. Onu özlüyorum aslında.

Neyse asıl konuya gelirsek ben onunla saçma bir sebeple benden kaynaklı biraz bozuldum. Aramız bozuldu küstük. Bana küfür etti sinirlendi ama ben karşılık vermedim. O yüzden kavga çıkmadı sinirlendi bana ve bitti. 2 yıl oldu konuşmuyoruz ama ben onu hala seviyorum özlüyorum keşke yapmasaydım ama işte her insan hata yapabilir.

Yani şimdi ona istek göndersem kabul eder mi? Göndermeli miyim? Kabul etmezse üzülürüm ya.
Her şey eskisi gibi olur mu bilmiyorum benim için sıkıntı olmaz ama o eskisi gibi benimle aynı olur mu bilmiyorum.
Yani arkadaşlık isteği göndermeli miyim? Kabul etmez diye çekiniyorum biraz.
Kendi tercihlerin ile yaşa sonucu ne olursa olsun.

Selamun aleykum. Üniversite 1. sınıfta bir arkadaş, daha doğrusu dost kardeşim gibi sevdiğim bir arkadaşım oldu. Şunu söyleyeyim benim öyle çok arkadaşım yoktur herkesle arkadaş olamam mesela ilkokul ortaokul lise olsun toplam 3-5 dostum olmuştur. Ama bu üniversitedeki arkadaşım hepsinden çok iyiydi benim gibi aynıydı yani ben neyi seversem o da onu severdi bilgiliydi. En sevdiğim arkadaşımdı. Onu özlüyorum aslında.

Neyse asıl konuya gelirsek ben onunla saçma bir sebeple benden kaynaklı biraz bozuldum. Aramız bozuldu küstük. Bana küfür etti sinirlendi ama ben karşılık vermedim. O yüzden kavga çıkmadı sinirlendi bana ve bitti. 2 yıl oldu konuşmuyoruz ama ben onu hala seviyorum özlüyorum keşke yapmasaydım ama işte her insan hata yapabilir.

Yani şimdi ona istek göndersem kabul eder mi? Göndermeli miyim? Kabul etmezse üzülürüm ya.
Her şey eskisi gibi olur mu bilmiyorum benim için sıkıntı olmaz ama o eskisi gibi benimle aynı olur mu bilmiyorum.
Yani arkadaşlık isteği göndermeli miyim? Kabul etmez diye çekiniyorum biraz.

Gurur kötü bir şeydir gönder çoktan affetmisdir ama bence daha samimi olamazsınız.

Konu sabah sabah tesadüfen karşıma çıktı ve cevaplamak istedim. Konu sahibinin ne yapıp yapmadığını bilemiyorum da genel olarak konuya yazmak istiyorum.

Küslük, dargınlık vb. durumlarda iki taraf da birbirinin yazmasını bekler. İki taraf da kendince gurur yapar ve yazmaz. Şimdi düşünüyorum da arkadaşın sana küfürle karşılık vermiş. Ben olsam muhtemelen gurur yapar ve daha da yazmazdım.

İkinci ihtimali düşünüyorum, her şey eskisi gibi olmuyor maalesef. O arkadaşınla her ne kadar beraber olsan da geçmişte yaşadığın olay aklına gelecek ve ister istemez ona karşı sürekli kinli olarak kalacaksın. Hepimiz insanız ve bu ihtimal de var, yok değil.

Üçüncü ihtimal, ilk yazan taraf siz olduğunuz için arkadaşınız beni unutamadığı için yazmıştır tarzında düşünmüş olabilir ve siz her ne kadar iyi davranmaya çalışsanız da muhtemelen sizi alttan almadan davranışlarını sergileyecektir. Bu her ne kadar kişilik meselesi olsa da çoğunlukla böyle oluyor.

Özetle geçmişin geçmişte kalması lazım. Her ne kadar bu şekilde barışanlar olsa da arkadaşlığınız eskisi gibi olmayacak. Her ikinizin içinde ister istemez bir kin olacak ve bu kin de bitmez. İnsanız, kinlenmeme gibi bir şeyin olmaması mümkün değil. Her ihtimali düşünmek lazım. Dünyada çok çok kaliteli adamlar varken tek bir adama bağlı kalmanın hiçbir mantığı yok.

Konu sabah sabah tesadüfen karşıma çıktı ve cevaplamak istedim. Konu sahibinin ne yapıp yapmadığını bilemiyorum da genel olarak konuya yazmak istiyorum.

Küslük, dargınlık vb. durumlarda iki taraf da birbirinin yazmasını bekler. İki taraf da kendince gurur yapar ve yazmaz. Şimdi düşünüyorum da arkadaşın sana küfürle karşılık vermiş. Ben olsam muhtemelen gurur yapar ve daha da yazmazdım.

İkinci ihtimali düşünüyorum, her şey eskisi gibi olmuyor maalesef. O arkadaşınla her ne kadar beraber olsan da geçmişte yaşadığın olay aklına gelecek ve ister istemez ona karşı sürekli kinli olarak kalacaksın. Hepimiz insanız ve bu ihtimal de var, yok değil.

Üçüncü ihtimal, ilk yazan taraf siz olduğunuz için arkadaşınız beni unutamadığı için yazmıştır tarzında düşünmüş olabilir ve siz her ne kadar iyi davranmaya çalışsanız da muhtemelen sizi alttan almadan davranışlarını sergileyecektir. Bu her ne kadar kişilik meselesi olsa da çoğunlukla böyle oluyor.

Özetle geçmişin geçmişte kalması lazım. Her ne kadar bu şekilde barışanlar olsa da arkadaşlığınız eskisi gibi olmayacak. Her ikinizin içinde ister istemez bir kin olacak ve bu kin de bitmez. İnsanız, kinlenmeme gibi bir şeyin olmaması mümkün değil. Her ihtimali düşünmek lazım. Dünyada çok çok kaliteli adamlar varken tek bir adama bağlı kalmanın hiçbir mantığı yok.

Evet benim de bir arkadaşım vardı, can ciğer gibiydik, birlikte her şeyi yapardık hatta biri bizi tek görse o nerede diye sorardı. Sonra birkaç olay oldu küstük. Biraz zaman geçti birkaç kişi bizi barıştırmaya çalıştı sonra barıştık yine yakındık ama ondan 1 2 yıl sonra benimle konuşmamaya başladı ya da arada bir konuşmaya başladık. Diyordu bana hafta sonu gel motorla gezelim hafta sonu oluyor başka yerlerden story falan atıyor. Instagram'dan video falanda gönderiyordu onu da artık tek tük atıyor. Kısacası önceden en iyi kankamdı şimdi ise iyi bir arkadaşım ama onu hala seviyorum yani iyi biri.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı