Arkadaşıma gerçeği söylemeli miyim?

hihihi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba 8 yıldır tanıdığım ve gerçekten çok PC toplamak isteyen bir arakadaşım vardı. İkimizin bütçeside hemen hemen eşitti ve aynı gün alacaktık fakat ben vaz geçip universite sınavından dolayı zaten fazla kullanamayacağımı bilip bütçemi yarıya indirip sistem bekledim ve PC hocasının goat V3 sisteminin geleceğini biliyordum. O sistemi aldı ben bekledim ve video yayınlandı ve sistemi aldım. Arkadaşımın bugün evine gittim Ryzen 5 5500 işlemcili Gigabyte 2 fanlı RTX 4060 almıştı. İşlemciyi ve Gigabyte markasını beğenmesemde beğenmiş gibi yaptım fakat onun 40.000 TL bütçesi vardı. Ne kadara alıdığını sorunca 38.000 TL dedi ve üzmemek için iyi fiyat dedim. Benim 16.000 TL gibi bir fiyata aldığımı biliyordu tutup daha iyi anakart ve daha iyi marka ekran kartı olduğunu söyleyemedim ve GTX 1030 var dedim. Olay burada koptu o iyi ekran kartı dediğinde aslında bir cacık bilmediğini hiç araştırma yapmayım sadece almak istediğini anladım. Ve şu an evde yazıyorum aldığı günden 14 gün geçmedi belki Trendyol veya iade alan bir yerden almıştır ona bunu söylesem bana küser neden söylemediğimi veya neden o gün PC geleceğini söylemediğimi sorar ama umurumda değil birazdan arayıp gerçekleri söyleyeceğim siz olsanız ne yapardınız ve gercekten söylemeli miyim?

Yani hocam arkadaşın bir ahmaklık yapmış olabilir, kendi hatası çok büyük tabii ama, sen neden bildiğin halde 8 yıllık arkadaşının ağır derecede kazıklanmasına izin verdin? Aranızda bir husumet mi oldu? Yaptığın çok yanlış yani.

Sen arkadaşının o bütçeyle o sistemi alacağını biliyor muydun yoksa pat diye ben bunu aldım mı dedi?
Biliyordum bütçesini ama bu sistemi aldığını söylemedi ve zaten bir şekilde iade talebinde bulunmuş ve kabul edilmiş şaşırdım şanslı açıkcası söylediğimde birşey demedi kendi hatam dedi

Biliyordum bütçesini ama bu sistemi aldığını söylemedi ve zaten bir şekilde iade talebinde bulunmuş ve kabul edilmiş şaşırdım şanslı açıkcası söylediğimde birşey demedi kendi hatam dedi
Tamam hocam bir suçun yok o zaman bence. Ayrıca insanların bu şekilde kazıklanmasını pek anlamıyorum, çok ufak araştırsalar anlayacaklar zaten.

Sistemi aldığını söylemediyse sorun yok. İade kabul edildiyse şimdi yardımcı olabilirsin yeni alacağı bilgisayar için.

Tamam hocam bir suçun yok o zaman bence. Ayrıca insanların bu şekilde kazıklanmasını pek anlamıyorum, çok ufak araştırsalar anlayacaklar zaten.
Zaten hocam 14.000 tl kazık ne demek ben önceki goat v2 sisteme yetişemedim aradaki 500 tl için üzülüyorum ama benim sistemin kasası daha iyi diye yetiştiriyorum ama ders olsun bu ona.

Sistemi aldığını söylemediyse sorun yok. İade kabul edildiyse şimdi yardımcı olabilirsin yeni alacağı bilgisayar için.
Ondan çok ben rahatladım 40.000 tl bütçesi var güzel bir sistem dizilir.

Zaten hocam 14.000 tl kazık ne demek ben önceki goat v2 sisteme yetişemedim aradaki 500 tl için üzülüyorum ama benim sistemin kasası daha iyi diye yetiştiriyorum ama ders olsun bu ona.

Ondan çok ben rahatladım 40.000 tl bütçesi var güzel bir sistem dizilir.
Ben 50 bine 4070 + monitörlü sistem aldım. O da 4070'li alabilir aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı