2 yıl kullanmak için hangi iPhone tercih edilmeli?

Bu yeni nesil de nedense çöp olsun Apple olsun düşüncesinde. Ben de telefon almayı düşünüyorum şu sıra ve iş gereği Iphone 12 alsam daha iyi ama elim gitmiyor. Ki şuan şirket telefonum Iphone 11 Pro Max. Fazlaca deneyimledim Ios'u.
Yaşınız kaç bilmiyorum ama bana yeni nesil diyorsanız en az 30'dan fazla olmanız lazım :)
Ben de her iki platformu yeterince deneyimlemiş, 7 yıldan fazladır iOS kullanan biriyim. Arkadaşın beklentilerine iPhone 7 ve 8 daha uygun olur. Çöp olduklarını da düşünmüyorum. Çer çöpe dökeceksek Xiaomi ve Poco çöplerindense çöp olsun Apple olsun evet :) Ki arkadaş küçük ekran istediğini belirtmiş, güncel Android'lerden küçük model kalmadı neredeyse.

O fiyata hangi telefonu alsanız 2 yıl kullanırsınız. iPhone 6 alsanız onu da 2 yıl kullanırsınız ama bazı uygulamalar desteği çektiği için işine yaramayacak. Bu yüzden seçiminizi uygulama desteğine göre yapın. Sizin durumunuzda iPhone 8 daha olası duruyor.

Yaşınız kaç bilmiyorum ama bana yeni nesil diyorsanız en az 30'dan fazla olmanız lazım :)
Ben de her iki platformu yeterince deneyimlemiş, 7 yıldan fazladır iOS kullanan biriyim. Arkadaşın beklentilerine iPhone 7 ve 8 daha uygun olur. Çöp olduklarını da düşünmüyorum. Çer çöpe dökeceksek Xiaomi ve Poco çöplerindense çöp olsun Apple olsun evet :)
Tam olarak böyle. Benim beklentilerimi fazlasıyla karşıliyorlar. Dolayısıyla benim için çöp değiller. Xiaomi ve Poco büyük ekranlarindan dolayı ilgimi çekmiyorlar. Ki 3000₺ bandında alacağım android cihazlar 5 yıl önceki iPhone'lara daha yeni yetiştiler.

Bu yeni nesil de nedense çöp olsun Apple olsun düşüncesinde. Ben de telefon almayı düşünüyorum şu sıra ve iş gereği Iphone 12 alsam daha iyi ama elim gitmiyor. Ki şuan şirket telefonum Iphone 11 Pro Max. Fazlaca deneyimledim Ios'u.
iPhone 8 çöp bir cihaz mı? Burada rahatça iki sene götürebileceğini söylüyoruz ve senin böyle bir görüşe sahip olman rahatsız edici.

Kronik sorunlu olması biraz gözümü korkutuyor.
iPhone 7 kronik sorunlu falan değil. Element uyduruyor yine birileri.

Anakart ve ekran titreşimi sorunu olan telefon iPhone 6 ve 6 Plus idi. O da herkeste olmuyordu. Bende 2 sene iPhone 6 Plus kullandım ne anakartı bozuldu ne ekranı. O yüzden şu kronik lafını bırakalım bir kenara.

Bizim ülkemizde bir ürünle sorun yaşayan kişiler o sorunu hemen kronik ilan ederler. Kronik sorun demek, ürün her ne ise, istisnasız üretilen tüm modellerinde bahsi geçen sorunların yaşanması demek. “İstisnasız” diyorum!

Şimdi çıkar gelir biri,”sen sorun yaşamadıysan kronik sorun yok diyemezsin” diye. Kronik sorunun tanımını yukarıda yaptım. Anlama özürlü değillerse bulaşmazlar.

Böyle bir şey olmadığı için bu bahsi geçiyorum direk.

İkincisi iPhone 7 bu sene iOS 15’i aldı, seneye de iOS 16’yı alacak belli. Böylece senin açından 2. senesini de güncel olarak korumuş olacak. Yani satarken de zarar ettirmez.

iPhone 7’yi valide hanım 2 senedir kullanıyor, tık yok telefonda. Tüm güncellemeleri de aldı. Sorunsuz kullanmakta.

İhtiyacına uygun en iyi seçenek iPhone 7. Hem söylediğin fiyat bandında hem söylediğin süre boyunca rahatlıkla kullanacağın bir telefondur.

iPhone 7 kronik sorunlu falan değil. Element uyduruyor yine birileri.

Anakart ve ekran titreşimi sorunu olan telefon iPhone 6 ve 6 Plus idi. O da herkeste olmuyordu. Bende 2 sene iPhone 6 Plus kullandım ne anakartı bozuldu ne ekranı. O yüzden şu kronik lafını bırakalım bir kenara.

Bizim ülkemizde bir ürünle sorun yaşayan kişiler o sorunu hemen kronik ilan ederler. Kronik sorun demek, ürün her ne ise, istisnasız üretilen tüm modellerinde bahsi geçen sorunların yaşanması demek. “İstisnasız” diyorum!

Şimdi çıkar gelir biri,”sen sorun yaşamadıysan kronik sorun yok diyemezsin” diye. Kronik sorunun tanımını yukarıda yaptım. Anlama özürlü değillerse bulaşmazlar.

Böyle bir şey olmadığı için bu bahsi geçiyorum direk.

İkincisi iPhone 7 bu sene iOS 15'i aldı, seneye de iOS 16'yı alacak belli. Böylece 2. senesini de güncel olarak korumuş olacak. Yani satarken de zarar ettirmez.

iPhone 7'yi valide hanım 2 senedir kullanıyor, tık yok telefonda. Tüm güncellemeleri de aldı. Sorunsuz kullanmakta.

İhtiyacına uygun en iyi seçenek iPhone 7. Hem söylediğin fiyat bandında hem söylediğin süre boyunca rahatlıkla kullanacağın bir telefondur.

Biraz hızlı kronik sorunlu demişiz sanırım hocam düzelttiğiniz için teşekkürler

iPhone 8 çöp bir cihaz mı? Burada rahatça iki sene götürebileceğini söylüyoruz ve senin böyle bir görüşe sahip olman rahatsız edici.
Söylediğim şey sadece fanboyları rahatsız edecektir. Ki aradan, biri Iphone'a laf mı etti diye fırlayanlardan belli oluyor fanboylar.

Söylediğim şey sadece fanboyları rahatsız edecektir. Ki aradan, biri Iphone'a laf mı etti diye fırlayanlardan belli oluyor fanboylar.
Fanboy olmaya gerek yok. Eğriye eğri, doğruya doğru demek gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı