2 yıllık bilgisayar programcılığı okumak mantıklı mı?

SG uzmanı genellikle bildiğin üzere bilgisayar mühendisliğinden çıkıyor. Sonra da mühendislikler geliyor ama işletme mezunu da kendini geliştirirse bu sektöre atılabilir. Ben açıkçası lisans tarafından yanayım bu yüzden YBS öneririm.

Yalnız AÖF YBS diplomasının neredeyse hiçbir önemi yok. Bir fayda sağlayacağını sanmam. Bu bölüm örgün okunmalı.

Sg uzmanı genellikle bildiğin üzere bilgisayar mühendisliğinden çıkıyor. Sonra da mühendislikler geliyor ama işletme mezunu da kendini geliştirirse bu sektöre atılabilir. Ben açıkçası lisans tarafından yanayım bu yüzden YBS öneririm.

Yalnız AÖF YBS diplomasının neredeyse hiçbir önemi yok. Bir fayda sağlayacağını sanmam. Bu bölüm örgün okunmalı.

Peki hocam o zaman 2 yıllık okuyup DGS Bil. Müh. tamamlasam nasıl olur?

@ibrahimY katılıyorum. DGS'de 60 Türkçe 60 Matematik sorusu bulunuyor. Matematik yapmadan da DGS ile iyi bir üniversiteye geçemezsiniz. Kaldı ki artık her yerde Matematiği yapmak gerekiyor, hangi sınava girersen gir bu fark etmiyor. LGS, DGS, YKS, KPSS hepsinde Matematiğin getirdiği puan yüksek oluyor. Bir şeyi yapamıyorum diye işin içinden sıyrılmaktansa onu yapmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı