2 yıllık binada çatlaklar oluşuyor!

Evi 2 yıl önce sıfır bina diyerek aldım. Tabi binanın tüm evraklarını araştırdım ve hiçbir sorun olmadığını görerek aldım. Ben aldığımda hafif çatlaklar vardı ve 2 yıl sonra bugün çatlaklar gerçekten çok büyüdü. Sıvayla kapamaya çalışıyorum yine açılıyor. Tüm apartman sakinleri aynı olaydan şikayetçi hatta bunun için yarın toplantı yapacağız. Size aşağıya fotoğraflarını koyacağım. Bazı kolonların kenarlarındada var.
İnşaatçıyız hocam biz. Yüksek ihtimalle düşük maliyet için, sıvayı veya alçıyı az kullanmışlar. Yada son günlerde yaygın olan, kullanma tarihi geçmiş olan inşaat malzemelerini kullanmadan dolayı bu tür ciddi sorunlar olabiliyor. 2 yıllık binanın duvarının çatlaması imkansız olmalı.

Toplantı yaptığınız zaman, ortak bir şekilde deprem testi yaptırın. Biraz pahalı ama öğrenmiş olursunuz. İstanbul gibi bir yerde ise, çok sıkıntılı bir durum.

İnşaatçıyız hocam biz. Yüksek ihtimalle düşük maliyet için, sıvayı veya alçıyı az kullanmışlar. Yada son günlerde yaygın olan, kullanma tarihi geçmiş olan inşaat malzemelerini kullanmadan dolayı bu tür ciddi sorunlar olabiliyor. 2 yıllık binanın duvarının çatlaması imkansız olmalı.
Abicim ellerinden öpüyorum on numara özetledin.

Binayı ayakta tutan tuğlalar mı yani ?
Binayı ayakta tutan ürünler, tuğla ve demirdir. Bunlardan sonra alçı, beton, mozaik gibi birçok ürün sıralanabilir. Tuğla çok uzun süre ıslak veya nemli ortamda bekletilirse elle bile parçalanabilir. O yüzden seçeceğiniz evi, güvenilir bir firmadan alın.

Binayı ayakta tutan ürünler, tuğla ve demirdir. Bunlardan sonra alçı, beton, mozaik gibi birçok ürün sıralanabilir. Tuğla çok uzun süre ıslak veya nemli ortamda bekletilirse elle bile parçalanabilir. O yüzden seçeceğiniz evi, güvenilir bir firmadan alın.

Sen ya yalancısın ya da bilgisizsin dostum kusura bakma.

Ne yazık ki halkta ki yolsuzluk emlakçıları da vurdu bunun sonrası ise çakal emlakçılar türedi ev sahibi durumu bilip susuyor ise emlakçı ile ev sahibini şikayet etmeniz gerekli.

Laz müteahhite denk gelmiş olabilirsiniz. Aldığınız kişilerle görüşün. Orta yol bulamazsınız, yasal yollara başvurun.

Laz muteahhit muabbetini anlamadım?

Geri
Yukarı