2 yıllık bölüm okumak zaman kaybı mı?

Sonrasında direkt iş hayatına atılacaksan vakit kaybı değil, DGS ile lisansa tamamlama fikri varsa o da vakit kaybı değil.

Sonrasında okul okumadan iş yapacaksan zaman kaybı değil. Diğer türlü çok anlamsız geliyor zaten. Lisans okuyabilecek birisi başta neden lisans okuyamıyor da önlisansa gidiyor?

Hocam 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyup DGS ile bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum eğer DGS'yi kazanamazsam AÖF YBS'ye tamamlayıp direk iş hayatına atılmayı düşünüyorum.

@Dryus

Hocam 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuyup DGS ile bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum eğer DGS'yi kazanamazsam AÖF YBS'ye tamamlayıp direk iş hayatına atılmayı düşünüyorum.

@Dryus
Ben de o şekilde yapıyorum şu an yazın DGS'ye gireceğim.

Sonrasında okul okumadan iş yapacaksan zaman kaybı değil. Diğer türlü çok anlamsız geliyor zaten. Lisans okuyabilecek birisi başta neden lisans okuyamıyor da önlisansa gidiyor?
Puanım beklediğimden düşük geldi. Büyük şehirlerde Bilgisayar Mühendisliği tutmuyordu bende onun yerine geçiş yapmak için böyle bir şey yaptım. DGS YKS'den çok daha basit.

Geri
Yukarı