Üniversite okumak zaman kaybı mıdır?

Critical

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,
Üniversite okumak hakkında bir yorum videosu çektim. Hatta video denemez sadece ses bana ait. Fakat önemli olan konu. Eğer yasak değilse sizle de paylaşmak istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu hakkındaki görüşlerinizi merak etmekle beraber, konsept ve ses hakkında yapıcı eleştirilerinizi de bekliyorum. İlk denemem olduğunu göz önünde bulundurunuz lütfen. Şimiden teşekkür ederim.

Dinleyecek vaktim yok lakin şunu çok iyi söylüyorum:
Okuduğun bölümde kendine bir şey katmayacak isen okuma.
Yeterli paran yoksa şehir dışında okuma.
İstemediğin bölümde okuma.
Kampüste bakıyorum çoğu insan ortam yapmaya gelmiş tek amacı karı kız... Eğer ailenizin parasını böyle çarçur edecek iseniz okumayın.
Gençlik bir kere geliyor o yüzden yaşayın hayatınızı ama dengeli.

Üniversitede kendine bir şey katmayacak sadece dersleri geçip mezun olacaksan boş zamandır.

Kendini geliştirip üniversitenin üstüne katarsan ve projelerde yer alırsan çok iyi bir kariyerin ilk adımını atabilirsin. Bu tamamen sana kalmış bir şey.

Kampüste bakıyorum çoğu insan ortam yapmaya gelmiş tek amacı karı kız... Eğer ailenizin parasını böyle çarçur edecek iseniz okumayın.
Ogretmenlik bolumleri icin ne dusunuyorsun hocam mesela? Cogu insan bu bolumlere "kendine bir sey katmak" icin gelmiyor eminim. Spesifik bir ornek olarak verdim bu arada cogaltilabilir.

Ogretmenlik bolumleri icin ne dusunuyorsun hocam mesela? Cogu insan bu bolumlere "kendine bir sey katmak" icin gelmiyor eminim.
Öğretmen olunca başka bir şeyle uğraşamıyor musun? Farklı bir alanda kendini geliştirebilir, insan istedikten sonra kaynaklar elinin altında zaten. Bu bir bahane olmamalı.

Öğretmen olunca başka bir şeyle uğraşamıyor musun? Farklı bir alanda kendini geliştirebilir, insan istedikten sonra kaynaklar elinin altında zaten. Bu bir bahane olmamalı.
Dogrudur da yine de isteksizce de olsa bir bolum okumus olmak ve is sahibi olmak icin ogrtmenlik okuyan bircok kisi var (Kendi sinifimdan biliyorum.) . Ki "sadece devlette ogretmen olmak icin" farkli bir kazanim veya tecrubeye ihtiyacin yok, 4 sene oku diplomani al bitti.

@Critical fikirlerinize katılıyorum, diksiyonunuz da oldukça iyi. Başarılarınızın devamını dilerim, muhteşem bir video olmuş. Biraz daha ilgi çekici bir tonlama kullanırsanız ve konuyu fazla uzatmadan fikirlerinizi aktarırsanız çok daha güzel olur.

@Insomnia2 sadece iş sahibi olmak için istemediğin bir mesleği yapmaya razıysan; "köleden" farkın olmuyor. Yanlış anlaşılmasın ama sırf para kazanmak için her gün sevmediğin bir mesleği yapmanın bundan hiçbir farkı yok. Genel olarak hayatını orta seviye maaşla geçirip emekli olup bu diyardan göçerler. Böyle bir hayat istiyorlarsa yapabilirler.

Ogretmenlik bolumleri için ne dusunuyorsun hocam mesela? Cogu insan bu bolumlere "kendine bir şey katmak" için gelmiyor eminim. Spesifik bir ornek olarak verdim bu arada cogaltilabilir.

Önü çoğunun tıkalı ablam bu sene atandı ilk mat mezunu. Çok çok fazla çalıştı. Ablama diyorum arkadaşım öğretmen olacakmış diyorum tavsiye söyle diyorum;
2 kelime söylüyor.
KPSS. Ücretli öğretmen.
Kendim 1 yıl odadan çıkmadığını biliyorum çalışmak için cok zor yani. Şahsen yapmasınlar diyor çünkü alım az ve talep çok. Eğer düzenli çalışıp son sene eşek gibi çalışırsa atanır dedi. Durum vahim yani.

Haklısınız, videoda da bu doğrultuda bir fikir belirtmiştim.
Üniversitede kendine bir şey katmayacak sadece dersleri geçip mezun olacaksan boş zamandır.

Kendini geliştirip üniversitenin üstüne katarsan ve projelerde yer alırsan çok iyi bir kariyerin ilk adımını atabilirsin. Bu tamamen sana kalmış bir şey.
Kesinlikle katılıyorum.
@Critical fikirlerinize katılıyorum, diksiyonunuz da oldukça iyi. Başarılarınızın devamını dilerim, muhteşem bir video olmuş. Biraz daha ilgi çekici bir tonlama kullanırsanız ve konuyu fazla uzatmadan fikirlerinizi aktarırsanız çok daha güzel olur.
Çok teşekkür ederim önerileriniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı