2 yıllık dizüstü bilgisayara bakım yapılmalı mı?

MBirhanM

Kilopat
Daha fazla  
Bundan tam 25 ay önce bir dizüstü bilgisayar aldım. O günden itibaren ne macun değiştirdim, ne fanları temizledim, ne format attım, ne de başka bir şey. Hiçbir şey yapmadım bilgisayara. Aslında yine yapmazdım yıllarca ama dün gece uyumadan önce elim laptopa doğru gitti (Harici klavye ve mouse kullanıyorum) ve bir baktım bilgisayar ateş gibi. Sonra birkaç derece ölçme programı indirdim ve hepsi 80 ve 90 üzeri gösterdi bilgisayar boşta iken. Bu arada bilgisayarın garantisi yok, bitti yani.

Ne yapacağım konusunda da pek bir bilgim yok. Bilgisayar tamircilerine de güvenmiyorum zarar verirler diye. Sizden yardım istiyorum. Şu an benim ne yapmam gerekiyor? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? (BIOS, macun değişme vs. hiçbirini bilmiyorum)

Özellikleri de yazayım yine ne olur ne olmaz.

• Monster ABRA V6.1
  • Nvidia 2 GB GTX 950M
  • Intel i7 6700HQ 8 CPU's
  • 8 GB RAM

Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapabilirim diyorsanız sökün ve temizleyin, ayrıca kaliteli bir termal macun ile de macununu tazeleyin.

Monster bir BIOS dosyası yayınlamamış. Telefon üzerinden sormanızı tavsiye ederim.

Yapabileceğimi sanmıyorum en iyisi Monster'a yollamak iyice temizletmek tabii fazla bir para istemezlerse. Teşekkür ederim bilgi için.

Soru: Cihazımı ne kadar zamanda bakım yapılmalı ?
Cevap: Notebookun kullanımına göre minimum 4 ay ile 6 'da bir olmak üzere bakım işlemleri gerçekleştirile bilir. Dilerseniz ürününüzü servisimize yönlendirebilir ve ömür boyu ücretsiz olan bakım işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Monster Notebook bakımında herhangi bir ücret talep etmiyor.

Soru: Cihazımı ne kadar zamanda bakım yapılmalı ?
Cevap: Notebookun kullanımına göre minimum 4 ay ile 6 'da bir olmak üzere bakım işlemleri gerçekleştirile bilir. Dilerseniz ürününüzü servisimize yönlendirebilir ve ömür boyu ücretsiz olan bakım işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Monster Notebook bakımında herhangi bir ücret talep etmiyor.

Monster yetkilisi/çalışanı mısınız?

Kendime güvenmediğim için yapmayacağım hocam.
Aslına bakarsanız en mantıklı kendiniz yapmanız olacak. Hiç kimse anasından doğar doğmaz bunu bilerek gelmiyor hayata. Her şey bir ilk ile olur. Ha illa ki diyorsun elimin ayarı yok, vida bile nedir anlamıyorum kabloların yerini bilmiyorum o zaman sizi teknik servise alalım.

Aslına bakarsanız en mantıklı kendiniz yapmanız olacak. Hiç kimse anasından doğar doğmaz bunu bilerek gelmiyor hayata. Her şey bir ilk ile olur. Ha illa ki diyorsun elimin ayarı yok, vida bile nedir anlamıyorum kabloların yerini bilmiyorum o zaman sizi teknik servise alalım.

Yok o kadarda değil hocam ya elim yatkın bu tür işlere ama elektronik işinden pek anlamam yorumlara baktım bir vida bile değerse anakart yanar türünden şeyler söyleniyordu hep o yüzden kendime güvencim yok yanlışlıkla değerse/düşerse diye.

Hahaha illaki Birhan bey... Öyle bir şey yok, inanmayın. Vücudunuz da ki statik elektiriki boşaltın, bilgisayarın gücünü kesin, dikkatli bir şekilde parçaları sökün. Vida anakarta düşecekte, zarar verecekte :)

Yeni konular

Geri
Yukarı