2 yıllık Excalibur deneyimi

Yaklaşık 2 yıldır Excalibur G770 kullanıyorum 2021 Ağustos ayında satın almıştım o zamandan beri kullanıyorum ilk 2 ay beter geçti cihazın şarj sorunları vardı ekran gidip geliyordu iade edeceğim demiştim içimden sonra servise göndermek geldi aklıma şarj ve ekran sorunum çözüldü, ısınma sorunu başladı termal macun ve bir laptop soğutucusu aldım. Ve bu sorunda çözülmüştü. Gelelim battery Boost sorununa laptopu aldığım ilk aylar benim şarjım %90 altına düşünce performans kaybı yaşıyordu servise gönderirken bu sorunuda belirttim. Onu da düzelttiler artık %50 altına inince performans kaybı yaşıyorum. Ve bu o kadar kısa bir sürede değil sevgili dostlarım 3 saat 20 dakikalık bir süre geçtikten sonra yaşanıyor 3 saat 20 dakika oynama fırsatı veriyor cihaz fakat bana göre az, gelelim birçok kişinin şikayet ettiği anlık FPS dropları ben o sorunu hiç yaşamadım fakat çözüm için bir yol var mı? Var. Servise danışmak. Kısaca dostlar ben cihazdan şu an için hala memnunum tek sorun RTX 3050 olması günümüz oyunlarını pek oynayamıyorum.
Tek kötü yanı bu asla düzeltilemeyecek bir sorun. Peki öneriyor muyum? Bütçenizi biraz daha yükselterek daha iyilerini alabilirsiniz, ama bütçeniz bu bilgisayar için uygunsa ve sorun çıkarsa, sorunlarınızı çözmek için sabırla bekleyecekseniz alın. İyi günler, iyi sosyaller.

Yaklaşık 2 yıldır Excalibur G770 kullanıyorum 2021 Ağustos ayında satın almıştım o zamandan beri kullanıyorum ilk 2 ay beter geçti cihazın şarj sorunları vardı ekran gidip geliyordu iade edeceğim demiştim içimden sonra servise göndermek geldi aklıma şarj ve ekran sorunum çözüldü, ısınma sorunu başladı termal macun ve bir laptop soğutucusu aldım. Ve bu sorunda çözülmüştü. Gelelim battery Boost sorununa laptopu aldığım ilk aylar benim şarjım %90 altına düşünce performans kaybı yaşıyordu servise gönderirken bu sorunuda belirttim. Onu da düzelttiler artık %50 altına inince performans kaybı yaşıyorum. Ve bu o kadar kısa bir sürede değil sevgili dostlarım 3 saat 20 dakikalık bir süre geçtikten sonra yaşanıyor 3 saat 20 dakika oynama fırsatı veriyor cihaz fakat bana göre az, gelelim birçok kişinin şikayet ettiği anlık FPS dropları ben o sorunu hiç yaşamadım fakat çözüm için bir yol var mı? Var. Servise danışmak. Kısaca dostlar ben cihazdan şu an için hala memnunum tek sorun RTX 3050 olması günümüz oyunlarını pek oynayamıyorum.
Tek kötü yanı bu asla düzeltilemeyecek bir sorun. Peki öneriyor muyum? Bütçenizi biraz daha yükselterek daha iyilerini alabilirsiniz, ama bütçeniz bu bilgisayar için uygunsa ve sorun çıkarsa, sorunlarınızı çözmek için sabırla bekleyecekseniz alın. İyi günler, iyi sosyaller.

G770 en kronik modellerinden G870 kullanıcısı olarak söylediğin sorunların birini yaşamadım inşallah yaşamamda. Ama evet 3050 RTX serisinin GTX1050 kartı gibi bir şeydir. RTX4060 bile çoğu oyunda RTX açmadan zar zor akıcı deneyim sunuyor yüksek grafiklerde 1080p.

Son düzenleme:
Casper malı alınır mı? Kardeşim. Güçlü markaların bile kronik malları oluyor modelleri vs. bir de Casper he :D git paranı yut daha iyi.

Kardeşim önemli olan memnun kalmak kişiye göre değişir. İlk başta sorunlarım var mıydı vardı. Fakat zaman ile düzelttildiler. Ve memnun muyum evet memnunum.

Ne istediğini bilen birisi için performansı normal. Ne kadar ekmek, o kadar köfte. Bende g900, g770 ve g870 cihazları var. Hiç birinde sorun yaşamadım. Hatta g770 de harici ekranda gow bitirmişliğim var. Ortalama ayarlar ile yüksek ısıda bitirmiştim oyunu.

Beklentin yüksek değilse mutlu eder. Gidip full ayarlarla oynamak istiyorum diyenler için olmaz tabi.

Ben hiç bir excalibur cihazımda bahsettiğin sorunları yaşamadım. Bakımlarını her ay yaparım, macun değişimini 6 ayda bir yaparım. Pil konusunda ise fikrim yok. Hep şarja bağlı kullandığımdan performans düşüşü olmuyor doğal olarak. Pil ise çabuk ölüyor, bu da benim için sorun yaratmıyor.

Olum sizin derdiniz ne? Rtx3050 ekran kartına yetersiz diyebilecek kıvama nasıl geldiniz, yukarıdakı arkadaşın da dediği gibi ne kadar ekmek o kadar köfte. Yüksek grafiklerde oynamayacaksınız tabi ki de??
RTX 3050'ye yetersiz diyen kim acaba ? Konuda anlamadım. RTX2060 gücünde bir kart oda Nvidia entry level RTX card diye geçer.

Son düzenleme:
Olum sizin derdiniz ne? RTX3050 ekran kartına yetersiz diyebilecek kıvama nasıl geldiniz, yukarıdakı arkadaşın da dediği gibi ne kadar ekmek o kadar köfte. Yüksek grafiklerde oynamayacaksınız tabii ki de?

Demek istediğim şey günümüz oyunlarını oynayamamaktı. Amaç ultrada oynamak değil yoksa. Yetersiz demedim. Makaleyi başka bir organınla okudun galiba.

Son düzenleme:
Demek istediğim şey günümüz oyunlarını oynayamamaktı. Amaç ultrada oynamak değil yoksa. Yetersiz demedim. Makaleyi başka bir organınla okudun galiba.
Aslında o kart ile günümüzde oynayamayacağınız bir oyun olmaması lazım hadi rtx falan açıyorsanız anlarımda 1080p low açması lazım 60 fps hadi olmadı 720p var ? Alan Wake 2 bile oynayabilmeniz lazım şu an.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabii 60 fps alamıyor 1080p lowest setting ile sabit ve 50 fps değerlerinde geziyor dlss Q ile birde lowest yani buna oynamak denirse derseniz de haklsınız. Nvidia 2021 yılında çıkardı bu kartları ama 2023 oyunlarında 60 fps alamamak... 🙄
Nvidia cimriliği deniyor buna bir tık.

Son düzenleme:
Aslında o kart ile günümüzde oynayamayacağınız bir oyun olmaması lazım hadi RTX falan açıyorsanız anlarımda 1080p Low açması lazım 60 FPS hadi olmadı 720p var? Alan Wake 2 bile oynayabilmeniz lazım şu an.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır oynayamam lazım videodaki adamın 6 GB VRAM'i var benim 4 GB ayrıca adam laptop değil masaüstü benim laptop çok ısınır ve yine FPS dropları yer. RDR2 88 derece ile bitirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı