2 yıllık sağlık bölümü önerisi

Zleh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kars Kafkasya
Merhaba dostlar, malum ülkemizde işin kendisinden çok iş bulma olasılığına ve ücretine bakılıyor doğal olarak ben de bakmak zorunda kalıyorum. 2 senelik bir bölüm okuyacağım. En mantıklısı bu konuda sağlık diye düşünüyorum, sizin öneriniz nedir?

Hocam ben anlamıyorum 2 yıllık okuyan adamdan minimum nasıl 85 istersin KPSS'den çok saçma, hani bu adam TYT ile giriyor o puanlar uçuk değil mi ortalama 80 ile girilse neyse.

Hocam ben anlamıyorum 2 yıllık okuyan adamdan minimum nasıl 85 istersin KPSS'den çok saçma, hani bu adam TYT ile giriyor o puanlar uçuk değil mi ortalama 80 ile girilse neyse.
85 puanı devlet istemiyor zaten. Mesela laboratuvar okudun. Senin gibi 60 bin kişi var o sene sınava girecek. Devlet 1000 kişi alacak. 59 bin kişi atanamayacak demektir. Genelde o 1000 kişi de yüksek puandan düşük puana göre sıralanır ve en son atanan kişi büyük ihtimal 85 puanlarla olur.

En mantıklısı Anestezi bence 2 yıllıkta en adı ve niteliği olan mesleklerden birisi, yurt dışında da ihtiyaç oluyor sanırım, 2 yıl anestezi okurum en kötü iş bulamasam bile 2 yıl kurs mantığı bir sürü şey öğrenirim ne diyeyim artık çok kafaya takarsak sonu kötü ülke'de her meslekte kriz var neredeyse öyle bakarsak hiçbir şey okumayalıma çıkar sonuç.

Geri
Yukarı