2 yıllık taahhüt bedelsiz iptal edilir mi?

Cayma bedeli

Yoctopat
Daha fazla  
Pandemi döneminde uzaktan egitim icin Türksat internet eve baglattık. 2 yıllık sözleşme yapılmış 7 ay kadar kullandık ama sık sık internette sıkıntı yaşadık. Hep aradıgımızda teknik arıza ve calışma var diyerek oyaladılar. Kullanmadıgım interneti neden kullanayayım deyip kapattım. Cayma bedeli 861 TL cıkardılar ben de cayma bedelini ödemeyecegimi söyledim bir yıl sonra beni icraya verdiler avukat beni arıyor ödeme yapmamı söylüyor eve gelip icra kaldıracaklarını söylüyor. Ben de iki yıllık bir sözleşmede cayma bedeli olmadıgını söylediğimde o benim meselem degil diyor. CİMER'e 4 kez yazdım tüketici heyetine başvurdum oradan da ret kararı cıktı. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Yapmanız gereken hizmet alamadığınız için iptal etmekti diye düşünüyorum. Düzgün bir avukata başvursanız iyi olacak. Çünkü hem ret yemişsiniz üstüne uzun bir zaman geçmiş. Telefon üzerinden 175 numaralı hattı kullanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bizim Kablonet de akşam saat 19:00'dan gece 00:00'a kadar hızı düşürüyor. Sorsan hepsi sütten çıkma ak kaşık. Bizim kuruşumuza kadar düşmelerini biliyorlar, parayı koparabilmek için. Sinirlendim yine ya. Bilgisi olmayan benim gibi kullanıcıları sömürüyorlar, bu yüzden insanın hakkını araması çok önemli.

Sözleşmeyi 1+1 yıl olarak mı imzaladınız ve cimere doğru şekilde başvurduğunuza emin misiniz? neden ret çıkıyor

Pandemi döneminde uzaktan egitim icin Türksat internet eve baglattık. 2 yıllık sözleşme yapılmış 7 ay kadar kullandık ama sık sık internette sıkıntı yaşadık. Hep aradıgımızda teknik arıza ve calışma var diyerek oyaladılar. Kullanmadıgım interneti neden kullanayayım deyip kapattım. Cayma bedeli 861 TL cıkardılar ben de cayma bedelini ödemeyecegimi söyledim bir yıl sonra beni icraya verdiler avukat beni arıyor ödeme yapmamı söylüyor eve gelip icra kaldıracaklarını söylüyor. Ben de iki yıllık bir sözleşmede cayma bedeli olmadıgını söylediğimde o benim meselem degil diyor. CİMER'e 4 kez yazdım tüketici heyetine başvurdum oradan da ret kararı cıktı. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Maalesef ödemek zorundasın. Çünkü başımızda öyle iğrenç bir hükümet var ki kendi yasalarını uygulayamıyor. Normalde taahhüt yasak ülkemizde. Ama ne işe yarar, THH'ye başvursan bile ödetiyorlar.

Geri
Yukarı