2 yıllık üniversite okumak mı işe girmek mi?

sharp44

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, tam olarak şu an bu ikilemin içindeyim.
2 yıllık üniversite mi okusam yoksa okul bitince bir fabrikaya mı girsem diye düşünüyorum.
Siz olsanız ne yapardınız, tavsiyeleriniz var mı?

2 yıllık üniversite okurken part time çalış sonra işe gir. Çalışırken para biriktirirsin eksiği de kredi ile tamamlayıp bedelli yaparsın sonra da işe girersin. Mis gibi.

Merhaba, tam olarak şu an bu ikilemin içindeyim.
2 yıllık üniversite mi okusam yoksa okul bitince bir fabrikaya mı girsem diye düşünüyorum.
Siz olsanız ne yapardınız, tavsiyeleriniz var mı?
2 yıllık güzel bölümler var. Her zaman fabrikaya girebilirsin ama eğitime geri dönebilir misin meçhul. Şimdi fabrikada çalışmaya başlasan yaş 40 olunca acaba 2 yıllık bölüm okusaydım hayatım daha farklı olur muydu diye düşünüp duracaksın.

2 yıllığına üniversiteye git imkanın varsa 4 yıl oku. Fabrikada çalış çalış ömür yetmez. Git üniversite oku iş sahibi olursun en azından.

İyi bir bölüm ise bence 2 yıl okunur.

İyi bir bölüm ne mesela hocam öneriniz var mıdır?
Ben Lojistik okuyorum, Webtekno'ya göre en çok açık olan iş dallarından biriymiş.

Birçok meslek ara eleman ihtiyacına sahip. Özellikle zamanında üniversite okuyanların çoğunun 4 yıllık lisans okuması nedeniyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı