20.000-25.000 TL'ye üçlü monitör önerisi

kadirscgl

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Yazın alacağım PC için monitörleri kafamda oturtmak istiyorum. Alacağım PC muhtemelen 4080 ya da 4080 Super olacak. Yapmak istediğim monitör düzeni ektedir.

Bütçem ortalama 3 monitör için toplam 20-25k. Ana monitörümü 4K istiyorum diğerlerinin çözünürlükleri önemli değil. Mümkünse hepsini IPS almak istiyorum ama renk ve parlaklık farkı göze batmadığı sürece ana monitör IPS olsa yeterli.

Bir de bilgisi olan varsa monitör standı önerisi alabilirim. Muhtemelen bir tane ikili bir tane de tekli yeterli olacaktır.

Adsız.jpg

Bence masada yeriniz var ise ve ultrawide beğeniyorsanız Samsung G9 OLED QLED modellerine bakabilirsiniz.

Masada yerim de var ama fotoğraftaki gibi bir düzen istiyorum. Dediğiniz modellerin de fiyatları bayağı yüksek gibi 🥲

4K olarak yüksek Hzli monitörler 20 binden başlıyor hal böyle olunca diğer monitörlere para kalmıyor 4K monitörün Hz düşük olsa sorun olur mu?

En ucuz Game booster gibi çöp markalar dışında Gigabyte M28U var. 16 bin lira o da. Diğerlerine 9 bin lira falan kalıyor. 27 inç halledilse bile 30 inç, Curved olan için para kalmıyor.
Sanırım istedğim şekil için bütçeyi bayağı bir yükseltmem gerekiyor. Belki de sistemi alırken tek monitör alıp kalanları sonra düşünmem daha mantıklı.

Hocam ilk monitör 27 olmuyor firmalar 27 inç için 4K üretmiyor küçük alana çok piksel sığdırmak zor olduğu için onun yerimene hem üst hem altı 34 veya 32 yapsak?
Dediğiniz gibiyse 32' 4K alıp gerisini sonra düşünmem en mantıklısı gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı