20.000 - 35.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
20.000-35.000 TL

Can İnan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Bir hafta içerisinde yeni bir laptop almayı düşünüyorum. Elektrik-elktronikmühendisliği öğrencisiyim ve beni uzun süreler götürebilecek masrafı az bir laptop arıyorum. Hem okul için hem de arada oyun amaçlı. Normalde RTX 3050 Ti modelli bir laptop alacaktım ancak bütçemdeki artıştan dolayı RTX 3060 ekran kartına sahip bir laptop almayı düşünüyorum. Marka takıntım olduğu için aşağıya linkini bıraktığım MSI katana GF66 RTX 3060 modelli laptop fiyatıyla ilgimi çekti, ancak bazı olumsuz yorumlarını da okudum. Monster Tulpar serisi düşünüyorudum ancak hepsi 17.3 inch ve bana 15.6 inch boyutunda bir laptop lazım. Acer Nitro 5 serisi için de pili az diyorlar.
Sizlerin önerilerini de almak istiyorum. Hem kasa kalitesi, hem fiyat/performans tercihen de msi/asus gibi bir marka laptop öneriniz varsa (en fazla 35 bine kadar) paylaşınız linkleri ile birlikte. Ayrıca linkini bıraktığım modelleri de incelerseniz fiyat açısından sevinirim.
(Not: Linkini bıraktığım MSI Stealth i7 1280p işlemci içermektedir oyun için bir sorun sıkıntı çıkarır mı çünkü h serisi değil o yüzden kafam karıştı ve fiyatı da birçok yerden çok daha ucuza konulmuş pek güvenesim gelmedi. Yorumlarınızı bekliyorum.)

MSI katana GF66 RTX 3060:

MSI Stealth 17m:

Pil ömrüde lazimsa direkt bunu alabilirsin, katana alma.

Pil ömrüde lazimsa direkt bunu alabilirsin, katana alma.

Hocam merhaba. Ben de asus rog modelini çok beğenmiştim ancak yarın öbür gün online toplantı olacağı zaman bu laptopda webcam olmaması dolayısıyla sıkıntı çıkabileceğini düşünüyorum. Ayrıca r7 6800h işlemcisi var intel dışında alışık değildim hiç. Isınma değerlerinde nasıl bir farklılık olur? Ryzen 7 laptoplara yakın çevremdeki insanlar çok ısınıyor diyorlar da...

Harici webcam alabilirsin, ısınmasını Ryzen olmasıyla alakası yok 6. nesil AMD işlemciler daha iyi hatta şu an 12. nesil Intel'lere göre ısınma konusunda

Harici webcam alabilirsin, ısınmasını Ryzen olmasıyla alakası yok 6. nesil AMD işlemciler daha iyi hatta şu an 12. nesil Intel'lere göre ısınma konusunda
Peki Katana gf66 serisini önerir misiniz? İlgimi çekti ve Fiyatı da 27.700 çok değil gibi geldi bana. Ancak ekran kartı sanırım max-q imiş. Yorumunuz nedir

Peki Katana GF66 serisini önerir misiniz? İlgimi çekti ve Fiyatı da 27.700 çok değil gibi geldi bana. Ancak ekran kartı sanırım Max-Q imiş. Yorumunuz nedir?

Evet Max Q ve MUX bulundurmuyor, alinmaz bu fiyata asla. Ekstra olarak pil ömrüde epey zayıf.

Sizin başka markalar olsun önerileriniz var mı? Ryzen işlemci olmasına nedense pek ısınamadım.

Hocam pil ömrü istiyorsunuz Intel modeller fazla sunamiyor. Pil ömrünün batarya büyüklüğüyle de alakası var fakat Intel işlemcili olup STRIX kadar düzgün batarya süresi verebilen yok. Gene de illa Intel işlemcili diyorsaniz Nitro veya buna bakabilirsiniz, Game Garaj Slayer2 7-3060 C1 i7-12700H 16 GB 512 GB SSD RTX3060 15.6'' Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe MSI Crosshair kasa kullanıyor Max-P fakat MUX yok bunda.

Hocam pil ömrü istiyorsunuz Intel modeller fazla sunamiyor. Pil ömrünün batarya büyüklüğüyle de alakası var fakat Intel işlemcili olup STRIX kadar düzgün batarya süresi verebilen yok. Gene de illa Intel işlemcili diyorsaniz Nitro veya buna bakabilirsiniz, Game Garaj Slayer2 7-3060 C1 i7-12700H 16 GB 512 GB SSD RTX3060 15.6'' Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe MSI Crosshair kasa kullanıyor Max-P fakat MUX yok bunda.
Zaten gaming laptop baktığımız için pil ömrü arama saçma olur. Performans ve kalite bakımından yeterli bir şeyler bakacağız artık. Teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı