20.000₺ Hafif Laptop Tavsiyesi

Kullanıcı yorumlarında 4-5 saat civarında gittiği söyleniyor çünkü ekran kartı kapatılamıyor.
Günlük kullanımda 7-8 saat gittiğini söyleyenler de var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220608-202126_Amazon Shopping.jpg
    Screenshot_20220608-202126_Amazon Shopping.jpg
    22,5 KB · Görüntüleme: 30
Günlük kullanımda 7-8 saat gittiğini söyleyenler de var.

Hocam 2K'da ve ekran kartı kapanmıyorken imkansıza yakın. Büyük ihtimal söyleyen kişi pildeki tahmini göstergeyi söyledi veya ekranı 1080P'ye çekip yarı parlaklıkta kullanıyor.
Çünkü 2.5k ekran+rtx3050+5800/5600h ile çok çok zor. YouTube açıp başka hiçbir şey yapmasanız belki. Şu videoyu bırakabilirim bir tık daha gerçekçi bir inceleme diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam 2K'da ve ekran kartı kapanmıyorken imkansıza yakın. Büyük ihtimal söyleyen kişi pildeki tahmini göstergeyi söyledi veya ekranı 1080P'ye çekip yarı parlaklıkta kullanıyor.
Çünkü 2.5k ekran+rtx3050+5800/5600h ile çok çok zor. YouTube açıp başka hiçbir şey yapmasanız belki. Şu videoyu bırakabilirim bir tık daha gerçekçi bir inceleme diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilemiyorum, bende Asus Zephyrus ile İdeapad arasında kalmıştım ama İdeapad bana daha mantıklı geldi. Yine de 5 saat az değil bence.

Bilemiyorum, bende ASUS Zephyrus ile Ideapad arasında kalmıştım ama Ideapad bana daha mantıklı geldi. Yine de 5 saat az değil bence.

Eğer 1.9kg olmasa Ideapad düşünüyordum bende ayrıca ekran kartı da 55W olması çok zayıf kalacak. Sürekli monitöre bağlar mıyım onu da bilmiyorum zaten 2K'da 3060 bile zor besliyor çoğu oyunda. Diğer yandan Zephyrus'un ekran kartının kapatılabilmesi,1.6kg olması ve kasa kalitesi bir tık daha üstün olması beni Zephyrus'a itiyor. Bakalım fiyatlar nasıl ilerleyecek o da önemli etken.

@gmaschine Hocam şu modelini de buldum, konuda attığım modelden özellik olarak tek farkı 16 GB onboard RAM olması. Satıcı da Hepsiburada'nın kendisi. Fiyatı daha uygun. Sizin gördüğünüz bir fark var mı?

Asus ROG Zephyrus GA401QC-HZ044 AMD Ryzen 7 5800HS 16GB 512GB SSD RTX3050 Freedos 14" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Yoksa aradaki farkı verip 8 gömülü + 8 soketliyi mi almak daha mantıklı?
Trendyol'dakinde yükseltme var mı kesin olmadığı için pek alasım gelmedi.
Hocam bende fark göremedim ram dışında.
Trendyoldakinin tam durum için asustan başkası net yorum yapamaz gibi hocam.O ürünün tam ismiyle sorsanız bence iyi olur çünkü arada fiyat farkı baya var.
Eğer asusu vs aramakla uğraşmak istemiyorsanız da burdan alın zaten sizin attığınızında satıcısı teknorya ama trendyoldaki ürünleri daha ucuz:

Ha bu arada eğer 2k ekran+3050TI lı modeli alacaksanız o da 18.600 şuan:ASUS Rog Zephyrus G14 Ga401qe-k2117 Amd Ryzen 7 5800hs 16gb 512gb Ssd Rtx 3050ti 4gb 14" Wqhd Fdos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Geri
Yukarı