20.000 TL bütçeyle hangi MacBook modeli alınmalı?

13" tablet gibi durmuyor. Hatta küçük olması daha avantajlı oluyor. Çantaya bile atıp taşıyabiliyorsun yani. 😄 Ben tercihimi 13"'ten yana kullanırdım. 16 inç için o kadar fiyat farkına gerek yok bence.

Tablet gibi görüneceğini pek sanmıyorum. Nasıl olsa klavye var hissetmezsiniz herhalde.

20k bütçe ile hangi MacBook modeli alınmalı? Hiçbiri.

Bu fiyata degil 16", 13" M1 islemcili Mac bile zor bulursunuz zaten 16GB RAM versiyonu icin dusunursek. Kaldi ki Windows sanal makine kullanimi falan diyorsunuz hic gerek yok. Yani tamamen macOS sisteminde kalmayacaginiz surece bana kalirsa bir MacBook almanin hicbir mantigi yok.

İkinci el alacaksınız sanırım. 13' Macbook Pro kullanıyorum ekranı gayet yeterli. Hiç tablet gibi gözükmüyor.

Bende 14 inç chromebook kullanıyorum alırken çok küçük olur mu ekran diye tereddüt etmiştim ama yeterli bence. Ekranın tablet gibi gözükeceğini sanmıyorum hatta son derece şık ve sade durmasına sebep oluyor bence.

Bende bakıyorum ama bu paraya çok zor bence. Fiyatlar geçen seneye göre uçuk seviyede arttı. Kardeşim m2 16/512 macbook airi kasımda 28K küsür ve airpods hediyesi ile almıştı. Şu an aynısı 42 K

İlla macbook mu olmak zorunda?

En ucuz Mac Pro 27k siz çok uçmuşsunuz 20kya anca m1+8 GB+256 GB Air alırsınız. oda öğrenci indirimi ile.

Aynen öyle dayı merhaba 😁

13" tablet gibi durmuyor. Hatta küçük olması daha avantajlı oluyor. Çantaya bile atıp taşıyabiliyorsun yani. 😄 Ben tercihimi 13"'ten yana kullanırdım. 16 inç için o kadar fiyat farkına gerek yok bence.

PT'den baz model Air M1 alabilirsiniz.
Tüm yorumlar için teşekkür ederim, bu kadar kişi bütçeyi 20k sandıysa işim zormuş arkadaşlar :) Bütçe 20k olsa neden M1'lere bakayım.

"istediğim özelliklere sahip cihazlar, 45-50k bandında." yazmıştım, bütçem var 45-50k ama daha uygun olarak ne yapmalıyım onu sormuştum.

Tüm yorumlar için teşekkür ederim, bu kadar kişi bütçeyi 20k sandıysa işim zormuş arkadaşlar :) Bütçe 20k olsa neden M1'lere bakayım.

"istediğim özelliklere sahip cihazlar, 45-50k bandında." yazmıştım, bütçem var 45-50k ama daha uygun olarak ne yapmalıyım onu sormuştum.

Biz basligin yalancisiyiz hocam. Eger basligi siz degil de modlar bu sekilde duzelttiyse ona bizim yapabilecegimiz bir sey yok. Butce 40-50K ise o zaman 14" modeli oneririm ben acikcasi zira ekran orani 16:10 ve cozunurluk 2K oldugundan cihaz cok kucuk gelmiyor. 16" tasimasi biraz zor ve agir cihaz sahsen ben pek onermem. 45-50K bandinda M2 Pro islemcili 14" Pro model mevcut. Ancak dedigim gibi bu cihazi Windows sanal makine icin alacaksaniz bence hic gerek yok.

Biz basligin yalancisiyiz hocam. Eger basligi siz degil de modlar bu sekilde duzelttiyse ona bizim yapabilecegimiz bir sey yok. Butce 40-50K ise o zaman 14" modeli oneririm ben acikcasi zira ekran orani 16:10 ve cozunurluk 2K oldugundan cihaz cok kucuk gelmiyor. 16" tasimasi biraz zor ve agir cihaz sahsen ben pek onermem. 45-50K bandinda M2 Pro islemcili 14" Pro model mevcut. Ancak dedigim gibi bu cihazi Windows sanal makine icin alacaksaniz bence hic gerek yok.
Neden sanal makine için gerek yok hocam, Parallel Desktop vs kullanamıyor muyum detaylı cevap verirseniz çok sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim.

Neden sanal makine için gerek yok hocam, Parallel Desktop vs kullanamıyor muyum detaylı cevap verirseniz çok sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim.
Hocam şey diyor galiba sadece sanal makina için alacaksanız gerek yok. Ben öyle anladım dediklerinden arkadaşın. 40-50k bandında windows işletim sistemli rtx 4000 serisine göz atabilirsiniz hocam. Pil ömrü tabi ki macbook kadar olmaz ancak verilen performans daha iyi olur. Renderda vs. de

Tüm yorumlar için teşekkür ederim, bu kadar kişi bütçeyi 20k sandıysa işim zormuş arkadaşlar :) bütçe 20k olsa neden m1'lere bakayım.

"İstediğim özelliklere sahip cihazlar, 45-50k bandında." yazmıştım, bütçem var 45-50k ama daha uygun olarak ne yapmalıyım onu sormuştum.

Daha uygun olarak MacBook almayabilirsiniz mesela. Gidin güzel bir Intel işlemcili laptop alın MacBook'tan kat kat iyi iş yapar üstüne bir de oyun oynarsınız.

O cihazi macOS'da degil Windows'da kullanirsaniz cihaza verdiginiz paranin bir kismini cope atmis olursunuz o yuzden. Yani sanal makine kullanacaginiz kesin ve buna surekli ihtiyaciniz olacaksa, o zaman MacBook almanin bir anlami kalmiyor o yuzden. MateBook X Pro vs. alabilirsiniz o durumda.

20.000 TL'ye istediğiniz özelliklerde MacBook bulmanızın imkani yok. 8 GB RAM ekleme Apple da 4 k 256 GB SSD arttırma oda 4 k sadece bu ikisi zaten 8 k. Siz böyle bir PC istiyorsaniz 40 k gözden geçirin. Sizin bütcenizle anca M1 8 GB RAM 256 GB SSD'li alabilirsiniz.

Merhaba,

Bundan 15 gün önce 20k bütçe ile MacBook Pro almak istediğimi belirtmiştim, birçok kişi yardımcı oldu; çok soru işareti aklımdan silindi ve ben almak istediğim modeli kesinleştirdim.

MacBook Pro m işlemci 16 GB RAM, 512 GB SSD istiyorum. 13" (inch) modelin ekranın küçük olmasından tabiri caizse tablet gibi olmasından korktuğum için, 14" yerine 16" (inch) düşünüyorum.

13" alıp, 45" monitör ile beraber kullanmak geldi aklıma ama monitörü her yere taşıyamayacağım mevcut bilgisayarım 17, 3" ve beni oldukça tatmin ediyor. 13" modellerde istediğim özelliklere sahip cihazları 35k bandına bulabilirken (sıfır), 16" istediğim özelliklere sahip cihazlar, 45-50k bandında.

Yazılım (C# ve masaüstü uygulamaları (bunun için sanal Windows kurmayı ve zaten mevcut Windows makinemde iş yürütmeyi düşünüyorum), grafik tasarım gibi işler için kullanacağım. 16" için ikinci el tercih etmek ne derece mantıklı, fiyat olarak ne yapmalıyım?

Sırf 5K aşağı almak için garantisi bitmeye yakın cihaz tercih etmek mantıklı mı? (aksesuar hediyeleri cazip geliyor). Air de almak istemiyorum almışken iyisi olsun götürsün istiyorum, ek olarak taksitle almak istiyorum, kafam biraz karıştı. Dolap ve Letgo gibi yerlere bakmak istemiyorum çünkü güvenemiyorum. Teknosa gibi yerlerden 47.000₺ almak mantıklı mı? Siz ne düşünüyorsunuz? Çok uzun oldu kusura bakmayın.

MacBook alma A3000'li workstation al aynı fiyat daha iyi performans.

Geri
Yukarı