20.000 TL RTX 2080 Ti Sistem Toplama

Bir önerim olacak, AAA oyunlarda 144 hz monitörü beslemek istiyorsanız İntel işlemci kullansanız iyi olur. Pubg oyununda bile işlemci darboğazına uğrarsınız. Fanboyluk yapmıyorum oynayacağınız oyun adı artı işlemci modelini yazıp msi afterburner ile kaydı alınmış gameplay videolarına bir bakın derim. O şekilde karşılaştırırsanız daha pratik sonuç olur.
Hocam çok teşekkür ederim tavsiyeniz için. Fakat benim video edit, davinci resolvede de hayli ihtiyacımı karşılayacak bir sistem gereksinimim var.

Son düzenleme:
hocam özellikle kulaklığın tasarımına ve beyaz-siyah rengine bayıldım.
@Skairipa'nın önerdiği kulaklık ise öylesine övgüler varki hakkında... Ama napsam ki? Yeminle aklımı çeldiniz: )))
Arkadaşın önerdiği kulaklıkta gayet iyi, üzmez sizi. Cloud 2' nin stereo sesi çok iyi lakin kendime alıyor olsam Steelseries Arctis 5 alırdım. İyicene aklınızı çeleyim o zaman :)

@Skairipa @osman tezcan 3 seçenek var.
-SteelSeries Arctis 5 (benim eskiden kullandığım kulaklık)
-Cloud II
-Corsair void pro
Ama aklınız karışmasın sizi hiçbiri üzmez. Ben sadece set olsun hoş gözükür diye demiştim. Ama hepsi ile set yapabilirsiniz.
Arctis 5, SteelSeries apex 750, SteelSeries rival 600
HyperX cloud II, hyperx alloy elite rgb, hyperx pulsefire
Corsair k70, corsair void pro, corsair glaive rgb
Bu şekilde set yaparsınız, o kadar para vermişken set olması da mükemmel olur.
Ayrıca 2K 144hz VA panel ve G-sync monitörler cidden çok pahalı. G-sync den vazgeçmek isteyebilirsiniz.

Arkadaşın önerdiği kulaklıkta gayet iyi, üzmez sizi. Cloud 2' nin stereo sesi çok iyi lakin kendime alıyor olsam Steelseries Arctis 5 alırdım. İyicene aklınızı çeleyim o zaman :)
Hocam onun da tasarımı efsane gerçekten, sesi de gayet övgü almış : ))) Ne var ki mikrofon sesini pek beğenmemiş kullanıcılar : )) Benim gözüm Corsair kulaklık tasarımında kaldı, cloud 2'nin de f/p sinde : )) Cloud'un beyazı yok mu ki: )

@osman tezcan Cloud kulaklığın gümüş rengi var açık renk olarak. Ayrıca evet Arctis 5 mikrofon sesi güzel değil. Öyle bir kulaklığa yakışmaz. Ben memnun kalmamıştım zamanında. O zaman set yapmaya uğraşmayın isterseniz mouse farklı olsun. Steelseries rival 600 olabilir. Bunda da yan kapakçıkların çok kullanımında düşmesi sıkıntısından bahsediyorlar fakat sürekli açıp kapatmayacağınız için sorun olmaz bence.
@Teacher80 oyunlarda intel önde fakat 1080p olarak önde. Ayrıca ryzen 2700x maliyetine gelen intel işlemci i5 9600k. Render işlerinde de ryzen 2700x önde olduğu için. 1440p oyunculukta ise aralarında %5 ten fazla FPS farkı olmadığı için ryzen tercih etmesi daha doğru.

@Skairipa @osman tezcan 3 seçenek var.
-SteelSeries Arctis 5 (benim eskiden kullandığım kulaklık)
-Cloud II
-Corsair void pro
Ama aklınız karışmasın sizi hiçbiri üzmez. Ben sadece set olsun hoş gözükür diye demiştim. Ama hepsi ile set yapabilirsiniz.
Arctis 5, SteelSeries apex 750, SteelSeries rival 600
HyperX cloud II, hyperx alloy elite rgb, hyperx pulsefire
Corsair k70, corsair void pro, corsair glaive rgb
Bu şekilde set yaparsınız, o kadar para vermişken set olması da mükemmel olur.
Ayrıca 2K 144hz VA panel ve G-sync monitörler cidden çok pahalı. G-sync den vazgeçmek isteyebilirsiniz.

@Yusuf serdarr hocam monitör işini hallettiğimiz zannediyordum : )) Bununla: MSI OPTIX MPG27CQ 27" 144 Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Fiyatı
@Skairipa

Hocam kulaklık konusunda corsair cidden aklımı çeldi... Ona da yönebilirim. Ses ve mikrofon corsair galiba bir tık geride anladığım kadarıyla Cloud 2'den.
3200 mhz bir ram şimdi samsung b-die (16 gb ı geçemeyeceğiz galiba). ve mouse + 300-500 fiyat bandında f/p mini hoparlörler.

Son düzenleme:
Anakartın ses çipi ve yazılımı çok iyi. Realtek 1220, Audio boost 4, Nahimic 3, Altın kaplama çıkış, 600 ohm kulaklık desteği benim msi anakartla aynı ses çipi ve özellikleri. 3.5 mm jacklı sennheiser gsp 300 ve hyperx cloud 1 veya benzer kalitede bir kulaklık seçersen fiyat olarak çok pahalı usb ile çalışan kulaklıklardan daha iyi olur. Usb uçlu kulaklıklar da aslında stereo kulaklık, yazılım ve ses ünitesiyle sese surround efekti verip birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Nahimic de aynı işi yapan butonu var. Diğerlerine ek olarak, konusma sesi, bass, tiz sesler boost etme seviyeleri, ses normalizasyonu, mikrofon için ince ayarlar gibi dopdolu özellikler var.

Son düzenleme:
@osman tezcan Monitör mpg27cq ise gayet iyi kalsın bence. Mouse konusunda yeni bir konu açabilirsiniz. Ben rival 600 önerdim aklınızda bulunsun diye göz atabilirsiniz. Hoparlör hakkında hiçbir bilgim yok maalesef.

@Teacher80
Hocam youtube incelemerine de baktım kulaklıkların ve kesinlikle tercihim bu; Kingston HyperX Cloud II Oyuncu Kırmızı Kulaküstü Kulaklık Fiyatı 600-1000 tl bandındaki gördüğüm kadarıyla en üst seviye kulaklıklardan : ))) Corsair'in incelemelerine de baktım, yok abi. Tasarımına rengine hayran kaldım ama yok yok cloud 2.

şimdi yalnızca ram, mouse, mouse pad ve hoparlör kaldı.

@Yusuf serdarr
Hocam ram de sormuştum. Yukarıda cevabımda yazmıştım, önerdiğiniz gskil 16 gb bdie değil :/ bir de aldığım kasanın içerisinde yanılmıyorsam 4 adet fan çıkıyor galiba; 3 x 120mm Aer F120 kasa versiyonu , 1 x 140mm Aer F140 kasa versiyonu, yeterli midir? E işlemcisinin de zaten hali hazırda kendine yetecek soğutma fanı geliyor. İlave bir şeye ihtiyacım var mı?
bir de güç kaynağını corsair rmx 750 80+ full modülere çevirip birkaç yüz lira daha düşürsem mi sistemi! be-quit 850 pro idi seçtiğim.
Mouse olarak;
Logitech G502 Proteus Spectrum Oyuncu Mouse 910-004618

fikriniz?

Son düzenleme:
Kasaya tepe fanlarını eklemeyi unutma. Önerdiğin PSU gayet hoş, alınabilir. Neler kaldı demiştin kaçırdım ben oraları, yardımcı olmaya çalışayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı