20.000 TL RTX 2080 Ti Sistem Toplama

Monitörde 1 ms, 144 Hz'liler arasında input lag'i düşük olanlarına bak. Google ile aratman lazım input lag tests gibi kelimelerle

RAM tipi sekmesini tıklayınca üstünde arama butonuna sitelerdeki serialleri yapıştır enterle. Yoksa no matches found gibi bir şey yazar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün forum ailesine iyi günler arkadaşlar.
@Teacher80
@Yusuf serdarr Input lag dediğin araştırmaları yaptım. Geneli TN panellerde yapılmış. Fakat şu sitede "Best Low-Input-Lag PC and Console Gaming Monitors 2018" IPS panellerde 2018'in en iyi giriş seviyesi/orta seviye monitörler klasmanında F/P olarak Asus ROG SWIFT PG279Q 27.

Amazon'dan getirtmek istediğinde 980 dolar. Türkiye çok daha iyi fiyat konusunda. 3700 liraya TN panel almak yerine çok daha mantıklı geldi 1500 TL fazla verip bu monitöre yönelmek. Aşağıda link vereceğim.

Araştırmalarım sonucunda Amazon'da dahi çok sınırlı sayıda MSI uyumunun olması yanında Samsung B-die yongası kullanan RAM'ler var. Yani stok olarak tükenmişler bir çoğu, birkaç tane de kullanılmış var. İki farkı alışveriş seçeneği geldi önüme bu minvalde, birisi Nanokatalog'dan, bir diğeri Amazon'dan. Her ikisi de 32 GB. Fakat fiyatlar yükseliyor ve hatta dudak ucuklatıyor Nanokatolog'daki özellikle:

https://www.amazon.com/gp/product/B01BMDALH0/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A1YAK8U7QV5H1E&psc=1 Kargoda 108 dolar vergi var ve toplamda 500 dolara geliyor.

G.Skill Flare X Series 32GB (4x8GB) DDR4 3200Mhz RAM - Nanokatalog AMD için üretilmiş bir RAM ve MSI ana kart uyumlu. Amazon yorumlarında geneli Threadripper 1950x ile kullanmışlar ve 5 yıldız almış hep, övülmüş hayli (tabi birkaç kişi kullanan). Her neyse bu RAM'in de fiyatı 3185 (Amazon'dan Türkiyey'e gönderim yok fakat olsaydı da 580 dolar civarlarını bulunuyordu).

Ayrıca monitörde kesin bir karar kıldım, tercihen nasıl bir ürün? Yukarıdaki siteye birkaç dakika göz atar mısınız? Curved olmaması Premier pro-photoshop gibi programlar açısından avantaj benim için ve IPS 2K: Asus ROG SWIFT PG279Q 27 4ms WQHD HDMI DP Usb G-SYNC 165Hz Gaming Led Monitör 5.370 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı