20.000 TL sistem yükseltme önerisi

Hangisi iyi satıcı hepsiburada

@GalaxySal450

Son düzenleme:
Hangisi iyi satıcı hepsiburada

@GalaxySal450
Hocam Galax olanını alın.

Corsair Vengeance DDR5 32 GB (2x16 GB) 6000MHz C36 Intel optimize edilmiş masaüstü bellek (yerleşik voltaj yönetmeliği, özel XMP 3.0 profilleri, kompakt form faktörü, katı alüminyum ısı yayıcı) siyah Amazon.com.tr
RAM bu olsun
Yayın açma işi de varmış PSU 750-850W alınıp 7700X alınabilir.

Corsair Vengeance DDR5 32 GB (2x16 GB) 6000MHz C36 Intel optimize edilmiş masaüstü bellek (yerleşik voltaj yönetmeliği, özel XMP 3.0 profilleri, kompakt form faktörü, katı alüminyum ısı yayıcı) siyah Amazon.com.tr
RAM bu olsun.
Yayın açma işi de varmış PSU 750-850W alınıp 7700X alınabilir.

Hocam ilk kasa - ekran kartı - işlemci - anakart alayım RAM ve PSU 1-2 aya yükseltirim :D

İşlemci konusunda Intel'i tercih ediyorum. AMD hiç kullanmadım. Belki oyun konusunda AMD iyidir ama Intel'in şu ana kadar beni üzen yanı olmadı. Bilgisayarı %75 Oyun ve yayıncılık, %25 iş için kullanırım adobe programları
@Bnalsveee eisaemyck

Son düzenleme:
Hocam ilk kasa - ekran kartı - işlemci - anakart alayım RAM ve PSU 1-2 aya yükseltirim :D

İşlemci konusunda Intel'i tercih ediyorum. AMD hiç kullanmadım. Intel'in şu ana kadar beni üzen yanı olmadı.

İleride yükseltemeyeceksiniz ama hem işlemcinin neyinden memnun kalmayabilirsinizki performans desek AMD önde ısı desek 360mm soğutucu var mimari desek AMD daha iyi iş içinde AMD daha iyi.
(13600K ile 7700X i karşılaştırıyorum)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarındaki aman aman FPS değikliği yok gibi vslerde.
Dediğiniz anakart + AMD alırsam DDR5 kullanabilirim. O da mantıklı geliyor.

Şu an daha almadım fikrim değişebilir AMD ile Intel konusunda bana kısa hangisi hangi özellikte iyi özet geçebilir misiniz?
Hem iş (grafikerim Adobe programları kullanıyorum) hem oyun hem de yayıncılık için hangisi tercih edilmeli?

Aslında AMD'e mantıklı geliyor 6000 MHz DDR5 RAM ile i5 13600 ve DDR4'ten daha yüksek FPS değerleri alırım. Doğru muyum hocam?

@Bnalsveee eisaemyck

Arasındaki fark nedir?

@Bnalsveee eisaemyck @GalaxySal450

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarındaki aman aman FPS değikliği yok gibi vslerde.
Dediğiniz anakart + AMD alırsam DDR5 kullanabilirim. O da mantıklı geliyor.

Şu an daha almadım fikrim değişebilir AMD ile Intel konusunda bana kısa hangisi hangi özellikte iyi özet geçebilir misiniz?
Hem iş (grafikerim Adobe programları kullanıyorum) hem oyun hem de yayıncılık için hangisi tercih edilmeli?

Aslında AMD'e mantıklı geliyor 6000 MHz DDR5 RAM ile i5 13600 ve DDR4'ten daha yüksek FPS değerleri alırım. Doğru muyum hocam?

@Bnalsveee eisaemyck

İş için kullanacaksanız AMD daha iyi ayrıca DDR5 RAM'lerinde bir avantajı var.
Oyun için dediğiniz gibi benzer FPS'ler ancak geleceğe yöneliklik bakımından Intel ölü soket olur.
Mesela siz şimdi 2.el 11900K'yı asla almazsınız ileride bu durum 13900k için geçerli olacak.
Kusura bakmayın atmayı unutmuşum
Üstteki modelin soğutması daha iyi.

İş için kullanacaksanız AMD daha iyi ayrıca DDR5 RAM'lerinde bir avantajı var.
Oyun için dediğiniz gibi benzer FPS'ler ancak geleceğe yöneliklik bakımından Intel ölü soket olur.
Mesela siz şimdi 2.el 11900K'yı asla almazsınız ileride bu durum 13900k için geçerli olacak.
Kusura bakmayın atmayı unutmuşum.
Üstteki modelin soğutması daha iyi.

AMD'li sistemi Almanya dan tanıdık ile getirirsem fiyat ve garanti ne olur bilginiz var mı?

Maalesef bilgim yok Almanya ile ilgili ama
Fransa'dan bir akrabam vardı birkaç şeyi onun sayesinde ucuza getirmiştik bilgisayar parçalarında sıkıntı olur mu bilmiyorum.
Garanti konusunda ne yaptınız?

Geri
Yukarı