20.000 TL telefon önerisi

Xiaomi 12 cihazım var. 8gen1,12gb, Çok iyi ve premium cihaz. Ara yüzü aşırı sade sıkıntı da olmadı hiç. Yurt dışı cihaz kullananlar içinde uygun fiyatlı ilaç gibi cihazlar. Nedir bu arayüz takıntısı onu da abartmamak lazım. Misal banka uygulaması yüklersin veya whatsapp vs. açarsın kullanır kapatırsın. Herşeyi arayüze bağlamak da çok garip durum:)

Xiaomi 12 cihazım var. 8gen1, 12 GB, çok iyi ve premium cihaz. Ara yüzü aşırı sade sıkıntı da olmadı hiç. Yurt dışı cihaz kullananlar içinde uygun fiyatlı ilaç gibi cihazlar.

Yani parasına göre ilaç gibi hele ki Türkiye'de ancak şöyle söyleyeyim Xiaomi de EU ROM ile global ROM arasında dağlar kadar fark var EU çok çok daha iyi globale göre tabii ki ancak Türkiye'de global cihaz satılıyor :)

Arama uygulamasından mesaj uygulamasına yazılımın optimizasyonundan sanal RAM'e hatta temalara kadar fark var...

Sanal RAM gereksiz ve cihazı yoran bir şey, temalar dediğin çiçek böcek resmi gibi son derece gereksiz uygulamalar. Değer ifade edecek fark yok. Ben kullandığım telefonda otomatik değişen ekran koruyucuyu ve temaları silip atıyorum. Ekran süresi ciddi fark ediyor.

S22'nin pil performansı ve termal başarımı çok zayıf, S23 FE'nin ise çok daha iyi bir termal başarımı var ve pili bir nebze daha iyi. Kamera tarafında ise, main sensörde ismi farklı olan fakat birebir aynı olan sensörler barındırıyorlar, yardımcı sensörlerde ise S22 üstün, S23 FE'nin telephotosunda S20 FE telephotosu var. Premium deneyim noktasında ise S22 çok daha üstün, S23 FE dediğimiz modelin kasası A54 ile çok benzer. Bunların yanı sıra, S22 6.1" boyutu ile küçük, S23 FE ise 6.4" ile bayağı hissedilir şekilde daha büyük, belki de eleyici nokta bu.

Ben S22 alırdım, %sıfırdan, %80'e, 40 dakika civarında dolduruyor zaten.

Bugün elime alma fırsatım oldu ikisini de, harbiden S22 çok daha iyi tasarım ve boyut olarak 23 FE çok kaba ve büyük duruyor. Ama yonga setinin problemli olduğu geçiyor her yerde. Korkuttu o biraz beni. Kime danışsam çok daha yeni odluğunda 23 FE tercih et dediler. Ne diyorsunuz hocam sizce 20.500'e 23FE mi yoksa 22.000'ye 22 mi?

Bugün elime alma fırsatım oldu ikisini de, harbiden S22 çok daha iyi tasarım ve boyut olarak 23 FE çok kaba ve büyük duruyor. Ama yonga setinin problemli olduğu geçiyor her yerde. Korkuttu o biraz beni. Kime danışsam çok daha yeni odluğunda 23 FE tercih et dediler. Ne diyorsunuz hocam sizce 20.500'e 23FE mi yoksa 22.000'ye 22 mi?
S22'de barınan 8 Gen 1'in, yük altında aşırı güç tüketimi problemi var. Serin çalışan bir SoC değil ancak sorunlu da denemez, oyun oynamadığınız müddetçe hissedilir bir sıcaklık olmaz. Tabii 4LPP 4nm litografisi ile yenilenen S23 FE bu konuda S22'ye göre daha iyi ancak sizin de dediğiniz gibi tasarım kötü, A54'ten farksız. Ben 2K daha fazla verip S22 alırdım, evde nolur nolmaz powerbank de bulundururdum.

Bu bütçede Samsung hariç ne önerirsiniz?
Merhaba. Şahsen oyun bazlı güçlü bir işlemci istenirse; Poco F5 olabilir ya da Poco X6 Pro'nun beklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Onun dışında biraz yukarı çıkılarak; GT 2 Pro bakılabilir.

Edit: Samsung hariç demişsiniz, o yüzden Samsung cihazları kaldırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı