20.000 TL'ye Render ve Photoshop İçin Sistem Toplama

"Render" geniş bir kavram. Mantıklı yol "render" tabirindeki yazılımın sistem gereksinimlerine göre arayışa girmek.

1 gb ram, amd athlon x64 ile yıllarda site tasarladım. Tek sıkıntı aç kapa esnasında hdd ve ram sebepli uzun süreler veriyordu. Çokta uçmaya hacet var mı bilemedim.

Hayırlı olsun.Almışken en iyisini almak, almaya çalışmak (bütçe varsa) her zaman daha mantıklı bana göre.Resimleri bekliyoruz :)

Ana kart o kadar gereksiz pahalı ki. :( Ana kart dan kısıp ekran kartının daha iyi bir modelini almanızı öneririm. :)
Ekran kartı bi üst modellerine baktım ama cuda miktarında çok fazla bi artış yok. ana kartı da çok düşürmek istemiyorum uzun ömürlü bi sistem olucak yükseltmeler yapabilirim daha sonrasında.
"Render" geniş bir kavram. Mantıklı yol "render" tabirindeki yazılımın sistem gereksinimlerine göre arayışa girmek.

1 gb ram, amd athlon x64 ile yıllarda site tasarladım. Tek sıkıntı aç kapa esnasında hdd ve ram sebepli uzun süreler veriyordu. Çokta uçmaya hacet var mı bilemedim.
Uçmak demiyelim de yani bu sistemi iş için topluyorum ve maddi bi sıkıntım yok bu konuda. uzun ömürlü olmasını istiyorum ki en azından 5-6 yıl arkama bakmayayım.
Hayırlı olsun.Almışken en iyisini almak, almaya çalışmak (bütçe varsa) her zaman daha mantıklı bana göre.Resimleri bekliyoruz :)
teşekkür ederim bakalım isteğim uzun ömürlü olması resimler toplanınca burada :)
Sistemin son hali :
Adsız.jpg

• Corsair Hydro H110İ 280 Mm Çift Radyatörlü Sıvı Soğutma

280MM sıvı soğutmada kararsızım biraz uygun bi model bulamadım
NZXT nin bi serisini bulmak isterdim ama piyasada yok galiba 360 lık veya 280 lik bu iyidir dediğiniz bi model varsa uygun fiyata onu alabilirim

Son düzenleme:
  • AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz 12 Çekirdek 70MB AM4 7nm İşlemci
  • Asus ROG Strix X570-E Gaming 4400mhz(OC) RGB M.2 Wi-Fi AM4 ATX Anakart
  • Kingston 32GB(2x16) HyperX Predator RGB 3200mhz CL16 DDR4 Ram (HX432C16PB3AK2/32)
  • Asus GeForce RTX2080 Dual OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
  • WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk
  • Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3200MB M.2 SSD (MZ-V7S500BW)
  • CoolerMaster MasterCase H500 RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa ////// VEYA Corsair Vengeance C70 USB 3.0 E-ATX Mid Tower Kasa
  • Corsair 750W RMx Serisi (2018) 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı
  • Asus 27" PA27AC ProArt 5ms 60hz HDMI,DPPort,Thunderbolt 2K IPS Monitör
  • CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu
Render ve Photoshop, yani sadece iş için bu şekilde bir sistem toplamayı düşünüyorum. Yarın toplamış olacağım da büyük bi' ihtimal. Sistem hakkında tavsiyelerinizi yada önerilerinizi bekliyorum. Bütçem 20.000 civarı, çok çok üstüne çıkmadan öneriler alabilirim.
Şimdi kasadan 400 tl,ekran kartından 2000bin tl kısıyorum bu önerimle. SSD ile 800 tl masraf yapıyorum sana, ram ile 300 tl masraf daha geliyor benden ve elinde 1300 tl paran sana kalıyor ki ben bunuda monitöre yatırmanı öneriyorum şöyleki (üşenmedim bak senin için 30 dk kadar uğraştım bunları düşünmek için dönüş yapmanı bekliyorum);

Alman gereken çok daha kullanışlı yandan hemen kapağı açılan mis gibi sorunsuz kasa budur,200 tl indirimli fiyatı bu hemen kap bak ağlarsın... 700'den aşşağı değildi fiyatı kap hemen.

Senin gibi 3500 saniyede yazma hızına sahip SSD sahibi biri C ile D arası aktarma vs yaparken HDD hızının yavaşlığı yüzünden yine sanki SSD yokmuş gibi bir süreç yaşamamalı o HDD'yi hemen çöpe at ve mutlaka depolama içinde sata SSD dediğimiz bu modeli eklemeli,

Ekran kartı render odaklı bir sistemde ram, işlemci, ssd gibi kavramlardan sonra gelir ki bu önereceğim kart senin aldığınla aynı performansı veren bir kart çoğu yerde üstün bile ve senin almak istediğin model çok fan sesi çıkartması ile ünlü bir model o yüzden ucuza gidiyor.

https://www.hepsiburada.com/msi-amd...rti-radeon-rx-5700-xt-mech-oc-p-HBV00000N8KYI

Ram konusunda sen ki x570 serisi anakart sahibi biri olarak bu kadar paraya 3600 mhz ram almazsan otur ağla. O anakartın ve işlemci kombinasyonunun olayı zaten yüksek frekanslı ramlarle daha iyi çalışması. Şu anda sana 16"2 öneriyorum anakartında 4 slot var ilerde yine aynısından alır 64 gb yaparsın,

• AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz 12 Çekirdek 70MB AM4 7nm İşlemci
  • Asus ROG Strix X570-E Gaming 4400mhz(OC) RGB M.2 Wi-Fi AM4 ATX Anakart
  • Kingston 32GB(2x16) HyperX Predator RGB 3200mhz CL16 DDR4 Ram (HX432C16PB3AK2/32)
  • Asus GeForce RTX2080 Dual OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
  • WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk
  • Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe Okuma 3500MB-Yazma 3200MB M.2 SSD (MZ-V7S500BW)
  • CoolerMaster MasterCase H500 RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa ////// VEYA Corsair Vengeance C70 USB 3.0 E-ATX Mid Tower Kasa
  • Corsair 750W RMx Serisi (2018) 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı
  • Asus 27" PA27AC ProArt 5ms 60hz HDMI,DPPort,Thunderbolt 2K IPS Monitör
  • CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu
Render ve Photoshop, yani sadece iş için bu şekilde bir sistem toplamayı düşünüyorum. Yarın toplamış olacağım da büyük bi' ihtimal. Sistem hakkında tavsiyelerinizi yada önerilerinizi bekliyorum. Bütçem 20.000 civarı, çok çok üstüne çıkmadan öneriler alabilirim.
Gayet güzel sistem. HDD almanızı önermem ama. Bir tane de fiyatı uygun bir M.2 SSD alsanız iyi olur.

Render ve Tasarım işleri için ( cad cam dahil ) cuda destekli olan Quadro grafik kartlı serileri kısaca iş istasyonu öneririm öyleyse.

Şu aralar creator serisi diye hem oyuncu hem video düzenleyen yayıncılara özel makineler çıkarttılar. MSI'ın son serisi olan bayağı cüsseli 1080TI li laptopun ekran kartı 2 defa yandı VR render sürecinde. Sebep ile 1060/70/80 - 2060/80 gibi kartlar yerine quadroları tavsiye ederim.

Hatta müşteri bazlı çalışılacak ise laptop olsa daha hoş olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı