20.000 TL'ye RTX 3060 ekran kartıyla sistem toplama

Bütçe
20.000

burak897

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi günler. Benim bir konuda yardıma ihtiyacım var. Konuya hakim arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şu an elimde Corsair Vengeance Pro 16 GB (2x8) CL18 RAM, Samsung 980 Pro 1TB SSD ve MSI Ventus RTX 3060 12 GB 3X (OC) ekran kartı var. Ben kalan parçalarla ilgili tavsiye almak istiyorum. Bütçe (yukarıda belirttiğim parçalar haricinde) 20k civarı. Teşekkürler.

Toplam: 15.206₺
İşlemci şu haliyle bile çok çok güçlü durumda. Zaten AAA oyunlarda ekran kartı darboğazı olacağından dolayı (olması gerektiği gibi) işlemciyi daha da fazla arttırmaya gerek yok. Valorant CS:GO gibi işlemci odaklı oyunlar oynayacaksan arttırabilirsin. O zaman alternatif:
Bu kadar uçmaya bile gerek yok bence. Bütçe 20k ayırdığından dolayı bunları atıyorum.

Toplam: 15.206₺
İşlemci şu haliyle bile çok çok güçlü durumda. Zaten AAA oyunlarda ekran kartı darboğazı olacağından dolayı (olması gerektiği gibi) işlemciyi daha da fazla arttırmaya gerek yok. Valorant CS:GO gibi işlemci odaklı oyunlar oynayacaksan arttırabilirsin. O zaman alternatif:
Bu kadar uçmaya bile gerek yok bence. Bütçe 20k ayırdığından dolayı bunları atıyorum.

Hocam tavsiyeniz için sağ olun. Açıkçası i5 12600K, i7 12700K, 5600X, 5700X, 5800X arasında kalmıştım sizce 12600K almak mı daha mantıklı 5700X mi?

2000 TL hallerini bilirdik 4000 lira ya cıktı ama diğer işlemcilere göre fp tabii ki.
Yalnız eskiden F/P sayılabilirdi ama şimdi F/P değil, gereksiz pahalandı. İntel tarafında daha ucuza muadil işlemciler var.

Geri
Yukarı