20.000 TL'ye sistem toplama önerileri

Ek bütçeye gerek kalacağını düşünmüyorum hocam, gerekse de 500-1000 civarı bir şey olacaktır. Sistemi oluşturur oluşturmaz linkini atacağım.
@cataclysm hocam yaklaşık 20.500 lira gibi bir miktara işlemci ve kasa hariç hepsini Itopya'dan temin edebileceğiniz bir sistem kurdum. 3950X ve 2080 Super içeriyor, aynı zamanda SSD'yi de 1TB M.2 yaptım. İşlemciyi 6300 lira üzerinden hesapladım, ama 5800 lira civarlarında gördüm internette. Kasa da sizin istediğiniz yerine Corsair 460X veya CM H500 olursa 200-300 daha aşağı gidecektir fiyat.
AMD Ryzen 9 3950X işlemci
MSI MEG X570 ACE anakart
GSkill Trident Z Neo RGB 2x16 GB 3600 MHz CL16 RAM
Cougar Gemini T kasa (Corsair 460X yapılıp 200 lira düşülebilir)
Gigabyte Windforce RTX 2080 Super ekran kartı
Seagate Barracuda 2TB 7200RPM HDD (2 tane)
Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 SSD
Corsair TXM 850W 80+ Gold PSU
Corsair Hydro H150i PRO RGB 360MM sıvı soğutma

Son düzenleme:
Hocam özellikle cooler master ürünlerinden uzak durun çünkü çok ses çıkartıyorlar.

Anakartı bir üst model olan X570 Creation'la değiştirebilirsiniz. Ekstra özellikleri çok daha fazla.

Bir üst model ama fiyatı da 1.5 kat daha fazla. Olay ek özellikse Godlike alalım 5000 liraya.
Hocam özellikle cooler master ürünlerinden uzak durun çünkü çok ses çıkartıyorlar.
Hocam bu sistemde önerdiğim CM parçaları birden fazla sisteme bizzat kendim taktım, ve hiç bir şikayet gelmedi.

Ek bütçeye gerek kalacağını düşünmüyorum hocam, gerekse de 500-1000 civarı bir şey olacaktır. Sistemi oluşturur oluşturmaz linkini atacağım.
@cataclysm hocam yaklaşık 20.500 lira gibi bir miktara işlemci ve kasa hariç hepsini Itopya'dan temin edebileceğiniz bir sistem kurdum. 3950X ve 2080 Super içeriyor, aynı zamanda SSD'yi de 1TB M.2 yaptım. İşlemciyi 6300 lira üzerinden hesapladım, ama 5800 lira civarlarında gördüm internette. Kasa da sizin istediğiniz yerine Corsair 460X veya CM H500 olursa 200-300 daha aşağı gidecektir fiyat.
AMD Ryzen 9 3950X işlemci
MSI MEG X570 ACE anakart
GSkill Trident Z Neo RGB 2x16 GB 3600 MHz CL16 RAM
Cougar Gemini T kasa (Corsair 460X yapılıp 200 lira düşülebilir)
Gigabyte Windforce RTX 2080 Super ekran kartı
Seagate Barracuda 2TB 7200RPM HDD (2 tane)
Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 SSD
Corsair TXM 850W 80+ Gold PSU
Corsair Hydro H150i PRO RGB 360MM sıvı soğutma
Hocam emeğiniz için teşekkür ederim.ancak itopya sizce güvenilir mi? Şikayetvar.comda teknik servis,iade , degisim konularında ilgisiz sorun çıkardıkları hakkında başlıklar var.sizin itopya ilgili düşünceniz nedir ?

Son iki haftada biri 11500, diğeri 5750 liralık iki sistem yaptım iki arkadaşıma ve ikisini de Itopya'ya yönlendirdim. Kasalar alındıktan sonra ben bizzat gidip montaj testlerini ve diğer testleri yaptım. Benim diyebileceğim kablolamada biraz kötüler haricinde genel olarak iyiler. Ancak size şunu tavsiye ederim: Parçaları alın sonra bildiğiniz iyi bir yerde montajlattırın, eğer bunu yapamıyorsanız Itopya'yı arayın, stoğu teyit ettirin ve mağazasından bizzat gidip alın, internet sitesinden değil.

4K çözünürlük ve IPS monitör tavsiyem:

Lg 27 uk850w monitörü ips panel srgb desteği fabrika çıkışlı kalibrasyon olduğu için seçmiştim.Siz önerdiğiniz monitörü kullanıyor musunuz? Tasarım işlerimde kullanmayı düşünüyorum renk doğruluğu benim için önemli fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.
Son iki haftada biri 11500, diğeri 5750 liralık iki sistem yaptım iki arkadaşıma ve ikisini de Itopya'ya yönlendirdim. Kasalar alındıktan sonra ben bizzat gidip montaj testlerini ve diğer testleri yaptım. Benim diyebileceğim kablolamada biraz kötüler haricinde genel olarak iyiler. Ancak size şunu tavsiye ederim: Parçaları alın sonra bildiğiniz iyi bir yerde montajlattırın, eğer bunu yapamıyorsanız Itopya'yı arayın, stoğu teyit ettirin ve mağazasından bizzat gidip alın, internet sitesinden değil.
Anladım aslında bizzat gidip almakta fayda var ama Antalyada yaşıyorum.Gidip kendi almam konusunda kararsızım belki dediğiniz gibi uçağa atlayıp gidebilirim sonrasında ups firmasiyla kasayi gönderebilirim.Tabi mantıklı mi olur bir fiyat araştırması yapmam lazim:)

Anladım aslında bizzat gidip almakta fayda var ama Antalyada yaşıyorum.Gidip kendi almam konusunda kararsızım belki dediğiniz gibi uçağa atlayıp gidebilirim sonrasında ups firmasiyla kasayi gönderebilirim.Tabi mantıklı mi olur bir fiyat araştırması yapmam lazim:)
Tabii Itopya'dan alınacak diye bir kaide yok, daha ucuza satan bir yer varsa oradan alınır :). Ama bu durumda montajı yapacak birinin olması gerekir. Kasayı ayrıca kargoya vermek muhtemelen biraz ücretli olur, aynı zamanda riskleri de olabilir. Yani ikinci opsiyona geçilmeyecekse Itopya'dan stok durumunu teyit ettirip siteden siparişi vermek daha mantıklı olacaktır, en azından adamlar kargoyu ona göre ayarlayacaklardır.

Tabii Itopya'dan alınacak diye bir kaide yok, daha ucuza satan bir yer varsa oradan alınır :). Ama bu durumda montajı yapacak birinin olması gerekir. Kasayı ayrıca kargoya vermek muhtemelen biraz ücretli olur, aynı zamanda riskleri de olabilir. Yani ikinci opsiyona geçilmeyecekse Itopya'dan stok durumunu teyit ettirip siteden siparişi vermek daha mantıklı olacaktır, en azından adamlar kargoyu ona göre ayarlayacaklardır.
Tesekkur ederim hocam. Sana bir de ekran karti konusunda sorum olucakti. Bu önerdiğin gigabyten ekran kartıyla msi rtx 2080 super gaming x trio arasında ciddi bir fark var mi? gigabyte alsam ilerde bir problem olur mu? Arada 1.000 tl lik fark var bu kadar fiyat farkı olması gigabyte da sorun yasar mıyım acaba dedirtiyor hiç bu markayı kullandin mı? Bir de msi ana kartım var performans olarak gigabyte ekran kartiyla uyumlu çalışır mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı