20.000 TL'ye sistem toplama

Raikoho

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim arkadaş 20.000 TL'ye bütçe ile bir sistem toplamak istiyor.
Fakat bu konuda çok bilgisi yok ve bana şöyle bir sistem attı.
Bu listedeki ekran kartı örnek olarak bana çok gereksiz geldi. 12000 TL'ye değer bir kart olsa dahi bu sistem için fazla gibi.
Bu arkadaşa uygun ekran kartı ve değişmesi gerektiğini düşündüğünüz parçaları ve önerilerinizi yazabilir misiniz acaba?
Bu karttan ziyade RTX 3090'lar bile dahauygun fiyatlı.

Bu arada beklentisi de piyasadaki oyunları vs ultra yani yüksek grafiklerde oynayıp uzun süre götürecek bir pc şeklinde.

Dosya Ekleri

• sistem.png
    sistem.png
    72,3 KB · Görüntüleme: 39
Arkadaşlar, benim arkadaş 20.000 TL'ye bütçe ile bir sistem toplamak istiyor.
Fakat bu konuda çok bilgisi yok ve bana şöyle bir sistem attı.
Bu listedeki ekran kartı örnek olarak bana çok gereksiz geldi. 12000 TL'ye değer bir kart olsa dahi bu sistem için fazla gibi.
Bu arkadaşa uygun ekran kartı ve değişmesi gerektiğini düşündüğünüz parçaları ve önerilerinizi yazabilir misiniz acaba?
Bu karttan ziyade RTX 3090'lar bile dahauygun fiyatlı.

Bu arada beklentisi de piyasadaki oyunları vs ultra yani yüksek grafiklerde oynayıp uzun süre götürecek bir pc şeklinde.
Hocam işlemci en azından 5600X yapılmalı diye düşünüyorum. İkinci olarak kasanın kesinlikle değişmesi gerekiyor. Psu ise ileriye dönük olarak 750W alınmalı diye düşünüyorum.Ramler 3600mhz yapılabilir. Gerisi güzel gibi.

Hocam işlemci en azından 5600X yapılmalı diye düşünüyorum. İkinci olarak kasanın kesinlikle değişmesi gerekiyor. Psu ise ileriye dönük olarak 750W alınmalı diye düşünüyorum.Ramler 3600mhz yapılabilir. Gerisi güzel gibi.
Teşekkür ederim ama ekran kartı ile ilgili bir bilginiz yok mu?Asıl amaç onun fiyatını düşürmek.Ekran kartı aşırı pahalı çünkü.

Geri
Yukarı