20.000 ₺'ye telefon tavsiyesi

Bütçe
20000
Kamera ve ekranda ciddi farkları var. OV64B40 sensörü ile ISOCELL GN5 arasında devasa farklar var. Video çekiminden tut gece çekimine kadar devasa farklari var. POCO F5 kamerası A34 ile anca denkleşiyor.
Ekranda ise sRGB'den PPI değerine kadar farklar var. Gri tonlamalari bariz farklı. İkisi arasında HDR'da 300 nit olusuyor ki güneş altında ciddi bir fark. Aradaki fark kesinlikle küçük değil.
Oyun oynamayan birinin 8 Gen 1 ile 7+ Gen 2 arasında tek hissedecegi fark tüketim. POCO F5'in fark attığı tek konu da batarya ve oyun performansı zaten.
S22'de sosyal medya optimizasyonu olması da daha da alınabilir hale getiriyor.
Kısaca bir kişi telefonu tamamen oyun için almiyorsa F5 alması için hiçbir sebep yok. @İnsan.exe
Elinize sağlık hocam. Çok detaylı anlatmışsınız. Anlayana artık.

Kamera ve ekranda ciddi farkları var. OV64B40 sensörü ile ısocell GN5 arasında devasa farklar var. Video çekiminden tut gece çekimine kadar devasa farklari var. POCO F5 kamerası A34 ile anca denkleşiyor.
Ekranda ise SRGB'den PPI değerine kadar farklar var. Gri tonlamalari bariz farklı. İkisi arasında HDR'da 300 nit olusuyor ki güneş altında ciddi bir fark. Aradaki fark kesinlikle küçük değil.
Oyun oynamayan birinin 8 gen 1 ile 7+ gen 2 arasında tek hissedecegi fark tüketim. POCO F5'in fark attığı tek konu da batarya ve oyun performansı zaten.
S22'de sosyal medya optimizasyonu olması da daha da alınabilir hale getiriyor.
Kısaca bir kişi telefonu tamamen oyun için almiyorsa F5 alması için hiçbir sebep yok. @İnsan.exe

Kamera konusunda zaten S22'nin onde oldugunu soylemistim ekran konusunda da evet gunes altinda ciddi fark var fakat POCO da 68 milyar renk sayısı ve 240 Hz screen touch response olayı var ayrıca sRGB olayı POCO da da var bunlari cıkarttıgımız zaman elimizde gri tonlamalar ve gunes altında ki fark kalıyor bu ikisinde S22 onde onun disinda POCO'nun hem 5000 mAh batarya hem de 67 watt şarj destegi var.

@İnsan.exe insan gozu sadece 10 milyon rengi ayırt edebiliyor. İstediği kadar fazla olsun bir önemi yok. POCO'nun sRGB'si ile S22'ninki aynı değil ki? Arada %2'lik (evet fark ediliyor) fark var.
Dynamic AMOLED de, düz AMOLED'e göre daha iyi sunuyor renkleri. Sadece nit değeri değil önde olduğu konu.
Batarya ve oyun harici diye belirttim zaten. 8 Gen 1'in dökümü iyi değil ve graphite soğutma da oyunlarda yeterli gelmiyor. 7+ Gen 2 hem daha iyi döküme sahip hem de cihazda kocaman vapor chamber var. Oyunda rahat üstünlüğü var POCO F5'in. Bataryası da 7+ Gen 2 daha az tükettiği için aynı mAh değerine sahip olsalardi bile F5 daha uzun gidecekti.
Aradaki 1300 mAh nedeniyle şarj dolum hızları çok da farklı değil.

@İnsan.exe insan gozu sadece 10 milyon rengi ayırt edebiliyor. İstediği kadar fazla olsun bir önemi yok. POCO'nun SRGB'si ile S22'ninki aynı değil ki? Arada %2'lik (evet fark ediliyor) fark var.
Dynamic AMOLED de, düz AMOLED'e göre daha iyi sunuyor renkleri. Sadece nit değeri değil önde olduğu konu.
Batarya ve oyun harici diye belirttim zaten. 8 gen 1'in dökümü iyi değil ve graphite soğutma da oyunlarda yeterli gelmiyor. 7+ gen 2 hem daha iyi döküme sahip hem de cihazda kocaman Vapor chamber var. Oyunda rahat üstünlüğü var POCO F5'in. Bataryası da 7+ gen 2 daha az tükettiği için aynı mAh değerine sahip olsalardi bile F5 daha uzun gidecekti.
Aradaki 1300 mAh nedeniyle şarj dolum hızları çok da farklı değil.

Anlıyorum hocam boyle açıklayarak anlatmak çok daha iyi duz tartışmaktan keske herkes sizin gibi olayları bu sekilde tartışsa bu dediklerinizden ve kendi dediklerimden ortaya çıkan sonuç batarya ve performans olarak POCO F5 daha iyi ekran ve kamera olarak S22 daha iyi.

Geri
Yukarı