20-23 bin TL hazır sistem önerisi

Ben heyecan veya zevk aramıyorum bahsettiğim sistemlerden veya size daha mantıklı gelen bir sistem tavsiyesi istedim. Hazır sistem tek tek toplamaktan daha ucuza geliyor günümüzde yanlış biliyorsam düzeltin. 4060 Ti'li sistem tavsiye ediyorsunuz 12 GB VRAM'dan vazgeçmeye değer mi? Ya da DDR5 sistemden vazgeçmek ne kadar mantıklı?

Hazır sistem tek tek toplamaktan daha ucuza geliyor günümüzde yanlış biliyorsam düzelt.

F/P hazır sistemler var işte @408157 hocamın attığı sistem güzel.

Ben heyecan veya zevk aramıyorum bahsettiğim sistemlerden veya size daha mantıklı gelen bir sistem tavsiyesi istedim. Hazır sistem tek tek toplamaktan daha ucuza geliyor günümüzde yanlış biliyorsam düzeltin. 4060 Ti'li sistem tavsiye ediyorsunuz 12 GB VRAM'dan vazgeçmeye değer mi? Ya da DDR5 sistemden vazgeçmek ne kadar mantıklı?

Hazır sistem tek tek toplamaktan daha ucuza geliyor günümüzde yanlış biliyorsam düzelt.

Şahsen RX 6650 XT DDR5, AM5 alacağıma bunu alırım. O kadar da değil.

İleride yükseltme yapacağınız zaman ben kasayı satmam, parçaları tek tek yükseltirim diyorsanız 4 numaralı DDR5 sistemi alabilirsiniz ama sırf performansı daha iyi olur diye alıyorsanız DDR4 ile aralarında çok bir fark yok. Ayrıca ekran kartı hem daha düşük performanslı hem de 8GB VRAM'li. Ekran kartına gelecek olursak illaki 12GB VRAM istiyorsanız zaten o bütçede doğru düzgün bir sistem bulamazsınız. 6700XT almak en mantıklısı ama ben 4060TI'lı sistemden yanayım. 2 numaralı sistemin fiyatını göremedim ama 3 numaralı sistem bana daha mantıklı geldi. Aralarında çok bir fark yok zaten. Bütçeniz yetiyorsa 32GB RAM'li plan sistemlerden birini almanızı öneririm. Ben olsam DDR5 alıp düşük ekran kartı almak yerine sağlam bir DDR4 sistem ile idare eder, ileride kasayla birlikte satıp sağlam bir DDR5 sisteme geçerdim.

İleride yükseltme yapacağınız zaman ben kasayı satmam, parçaları tek tek yükseltirim diyorsanız 4 numaralı DDR5 sistemi alabilirsiniz ama sırf performansı daha iyi olur diye alıyorsanız DDR4 ile aralarında çok bir fark yok. Ayrıca ekran kartı hem daha düşük performanslı hem de 8 GB VRAM'li. Ekran kartına gelecek olursak illaki 12 GB VRAM istiyorsanız zaten o bütçede doğru düzgün bir sistem bulamazsınız. 6700XT almak en mantıklısı ama ben 4060 Ti'lı sistemden yanayım. 2 numaralı sistemin fiyatını göremedim ama 3 numaralı sistem bana daha mantıklı geldi. Aralarında çok bir fark yok zaten. Bütçeniz yetiyorsa 32 GB RAM'li plan sistemlerden birini almanızı öneririm. Ben olsam DDR5 alıp düşük ekran kartı almak yerine sağlam bir DDR4 sistem ile idare eder, ileride kasayla birlikte satıp sağlam bir DDR5 sisteme geçerdim.

4 numaralı sistemde DDR5'ten ziyade 7500F konusu beni düşündüren. Ekran kartından kısmaya değer mi konusu.
2 numaralı sistemin linkini eklemeyi unutmuşum Link
4060 Ti'lı sistemde anakart ve RAM seçememe konusu beni düşündüren.
Yani 6700XT 12 GB VRAM, Ryzen 5600 ve 32 GB 3600MHz RAM'li sistem yerine 4060 Ti sistem almak daha mı mantıklı sizce?

4 numaralı sistemde DDR5'ten ziyade 7500F konusu beni düşündüren. Ekran kartından kısmaya değer mi konusu.
Yani 6700XT 12 GB VRAM, Ryzen 5600 ve 32 GB 3600MHz RAM'li sistem yerine 4060 Ti sistem almak daha mı mantıklı sizce?

6700XT mi 4060 Ti mı sorusunun kesin cevabını hala daha bulamadık. Ben hep NVIDIA kullandığım için fiyat farkı bariz olmadıkça 4060 Ti'ı tavsiye ederim ki sizin attığınız 6700XT'lı sistemler zamanında kampanyayla 17-18K'ya satılmış sistemler. Ben olsam 4060 Ti'lı DH-Eagle'ı alırdım. 1080p için 8 GB VRAM bence hala daha yeterli. Zaten RTX falan açayım derken artık yavaştan ayar kısmaya başlayacağız gibi duruyor.

Ekran kartından kısıp DDR5 almaya değer mi sorusuna cevap olarak dediğim gibi yakın zamanda bir CPU/GPU yükseltmesi yaparım derseniz 6650XT 1-2 yıl FSR3 ile idareten sizi götürür.

4060TI'da RAM ve Anakart seçememe sorunsalı derken neyi kastettiniz tam olarak?

Trendyoldakilerden alma

6700XT mi 4060 Ti mı sorusunun kesin cevabını hala daha bulamadık. Ben hep NVIDIA kullandığım için fiyat farkı bariz olmadıkça 4060 Ti'ı tavsiye ederim ki sizin attığınız 6700XT'lı sistemler zamanında kampanyayla 17-18K'ya satılmış sistemler. Ben olsam 4060 Ti'lı dh-eagle'ı alırdım. 1080p için 8 GB VRAM bence hala daha yeterli. Zaten RTX falan açayım derken artık yavaştan ayar kısmaya başlayacağız gibi duruyor.

Ekran kartından kısıp DDR5 almaya değer mi sorusuna cevap olarak dediğim gibi yakın zamanda bir CPU/GPU yükseltmesi yaparım derseniz 6650XT 1-2 yıl FSR3 ile idareten sizi götürür.

4060 Ti'da RAM ve anakart seçememe sorunsalı derken neyi kastettiniz tam olarak?

8 GB VRAM beni korkutuyor açıkçası 2K ya geçme ihtimalimi bence göz önünde bulundurmalıyım.
6650XT işi bence gereksiz duruyor şu anda.

Anakarttan dolayı 4060 Ti sistemde 4x8 RAM ve 3600MHz yapamıyoruz. 6700XT sistemde 4x8 RAM ve 3600MHz özelleştirme yapıp satın alabiliyorum. 32 GB RAM bence artık gerekli.

8 GB VRAM beni korkutuyor açıkçası 2K ya geçme ihtimalimi bence göz önünde bulundurmalıyım.
6650XT işi bence gereksiz duruyor şu anda.

Anakarttan dolayı 4060 Ti sistemde 4x8 RAM ve 3600MHz yapamıyoruz. 6700XT sistemde 4x8 RAM ve 3600MHz özelleştirme yapıp satın alabiliyorum. 32 GB RAM bence artık gerekli.

Attigimi al gec.

Emredersiniz komutanım 🫡

Yahu, zaten 13.nesil Intel Core i5 13400F bulundugunda yine 14. nesil ayni soket olacak, gecilebilecek gibi gozukuyor tahmine gore. Tek eksisi DDR4. o da zaten anakart DDR5 destekliyor. Gerektigi zaman olabilir yani. 4060 Ti'i birakip RX 6650 XT almak olmaz.

16 GB RAM oyun icin yeterli.

Geri
Yukarı