20-25 bin TL sistem önerisi

Bütçe
25000

timssy

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bütçe 20-25k ekran kartı olarak RTX tercihim. Hazır sistem önerilerini bekliyorum.

Şimdi biri gelir kanka neden RTX, AMD kartlar daha performanslı bilmem ne diye AMD kart önerir.

Şu pc'nin PSU stoğu bitmiş gelirse eğer alınır;

Alternatif olarak;

Şimdi biri gelir kanka neden RTX, AMD kartlar daha performanslı bilmem ne diye AMD kart önerir.

Şu PC'nin PSU stoku bitmiş gelirse eğer alınır;

Alternatif olarak;

Şimdi şöyle açıkçası RTX ekran kartları DLSS teknolojisi ile vs. AMD kartlardan çok daha mantıklı. Ayrıca desteklediği oyun sayısı çok daha fazla. Bu sebeple ben AMD kart tercih etmiyorum.

Şu PC'nin PSU stoku bitmiş gelirse eğer alınır;

Alternatif olarak;

Ek olarak benim kafamda şöyle bir sistem var: BLADE-5600 / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL V2 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Bu kasaya; B550M-K anakart, ASUS TUF RTX 3060 Ti, Kingston 1TB M.2 SSD, ve son olarak Corsair iCUE 4000X kasa eklemesi yaptığımda 20.286 TL yapıyor. Böyle daha mantıklı değil mi açıkçası 3060 Ti ile 3070 ekran kartı arasında uçurum fark olduğunu düşünmüyorum hem de 3 fanlı 3060 Ti tercih edeceğim için bana daha mantıklı geliyor ne dersiniz hocam.

Şimdi şöyle açıkçası RTX ekran kartları DLSS teknolojisi ile vs. AMD kartlardan çok daha mantıklı. Ayrıca desteklediği oyun sayısı çok daha fazla. Bu sebeple ben AMD kart tercih etmiyorum.
Herkesin tercihi için bir sebebi vardır sizin tercihiniz başkadır benim başka o yüzden RTX tercih ediyosunuzdur. Biri diğerinden iyi demiyorum. Burada insanlar RTX kart tercihim yazmasına rağman AMD karta diretiyolar bundan çok rahatsızım.

Ek olarak benim kafamda şöyle bir sistem var: BLADE-5600 / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL V2 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Bu kasaya; B550M-K anakart, ASUS TUF RTX 3060 Ti, Kingston 1TB M.2 SSD, ve son olarak Corsair iCUE 4000X kasa eklemesi yaptığımda 20.286 TL yapıyor. Böyle daha mantıklı değil mi açıkçası 3060 Ti ile 3070 ekran kartı arasında uçurum fark olduğunu düşünmüyorum hem de 3 fanlı 3060 Ti tercih edeceğim için bana daha mantıklı geliyor ne dersiniz hocam.
Hocam gayet mantıklı bir seçim olacaktır işlemci de 755TL farkla 5600x'e çekilirse tadından yenmez bence.

Herkesin tercihi için bir sebebi vardır sizin tercihiniz başkadır benim başka o yüzden RTX tercih ediyosunuzdur. Biri diğerinden iyi demiyorum. Burada insanlar RTX kart tercihim yazmasına rağmen AMD karta diretiyorlar bundan çok rahatsızım.

Hocam gayet mantıklı bir seçim olacaktır işlemci de 755TL farkla 5600X'e çekilirse tadından yenmez bence.

Bütçe var hocam dediğiniz şekilde 5600X de eklediğimde 21.042, 67 ₺ yapıyor. Bence şu şartlarda gayet makul ayrıca bayağı uzun bir süre bu sistem her türlü güncel oyunu oynatır.

Hocam oyunlarda daha performanslı olacağı için öneriliyor zaten. Maalesef bütçe sınırsız olmadığında aşırı yüksek olmayan bütçelerde AMD'nin ekran kartları aynı fiyattaki NVIDIA ekran kartlarına göre fiyatları daha uygun olduğu için her zaman oyunda daha performanslı olur. Zaten AMD istemeyen veya AMD'ye güvenmeyen NVIDIA alır neden böyle belirtmek istediniz anlayamadım?

Bütçe 20-25k ekran kartı olarak RTX tercihim. Hazır sistem önerilerini bekliyorum.

Hocam stoklar yenilenirse buna bakın, o bütçeye minimum RTX 3070 alınır. O kadar bütçeniz varken RTX 3060 TI ile uğraşmayın.

RTX 3070 TI olarak şuna bakılabilir:

RTX 3070 TI yapınca 25.600 TL oluyor yaklaşık.

Hocam oyunlarda daha performanslı olacağı için öneriliyor zaten. Maalesef bütçe sınırsız olmadığında aşırı yüksek olmayan bütçelerde AMD'nin ekran kartları aynı fiyattaki NVIDIA ekran kartlarına göre fiyatları daha uygun olduğu için her zaman oyunda daha performanslı olur. Zaten AMD istemeyen veya AMD'ye güvenmeyen NVIDIA alır neden böyle belirtmek istediniz anlayamadım?

Hocam stoklar yenilenirse buna bakın, o bütçeye minimum RTX 3070 alınır. O kadar bütçeniz varken RTX 3060 TI ile uğraşmayın.

RTX 3070 TI olarak şuna bakılabilir:

RTX 3070 TI yapınca 25.600 TL oluyor yaklaşık.
Hocam konu sahibi NVIDIA belirtiyor ve ısrarla çoğu konuda AMD öneriliyor, AMD kartların fiyatına göre uygun ve performans olarak NVIDIA'dan daha iyi olduğu bariz zaten fakat ben neden diretildiğini anlamış değilim.

Hocam stoklar yenilenirse buna bakın, o bütçeye minimum RTX 3070 alınır. O kadar bütçeniz varken RTX 3060 Ti ile uğraşmayın.

RTX 3070 Ti olarak şuna bakılabilir:

RTX 3070 Ti yapınca 25.600 TL oluyor yaklaşık.

Şimdi öncelikle bu 3070'li olan gaming gendeki sistemi bende düşündüm fakat PSU stokta yok. 2. olarak da ben GameGaraj'ı tercih etmem açıkçası alacağım parçaların hepsi kaliteli olsun istiyorum.

Şimdi öncelikle bu 3070'li olan gaming gendeki sistemi bende düşündüm fakat PSU stokta yok. 2. olarak da ben GameGaraj'ı tercih etmem açıkçası alacağım parçaların hepsi kaliteli olsun istiyorum.
Hocam eğer 25.000 TL'yi hiç aşmak istemiyorsanız GameGaraj'dakine bakmayın, ben RTX 3070 TI yapılabildiği için bakılabilir dedim.

İsterseniz RTX 3060 TI olanı alabilirsiniz ancak 22.000 TL civarına RTX 3070'li sistem çıkabiliyorken 20.000 TL'nin 3060 TI için fazla olduğunu düşünüyorum. Eğer aceleniz varsa RTX 3060 TI olan alınabilir tabii ki, kötü değil sistem.

Hocam konu sahibi NVIDIA belirtiyor ve ısrarla çoğu konuda AMD öneriliyor, AMD kartların fiyatına göre uygun ve performans olarak NVIDIA'dan daha iyi olduğu bariz zaten fakat ben neden diretildiğini anlamış değilim.
NVIDIA'nın gereksiz pahalı olmasını kimse sevmiyor hocam, ondandır. Kimsenin kötü niyetle yaptığını düşünmüyorum tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı