20-30 Metrelik DP Kablosu Gecikmelere Sebep Olabilir mi?

• Konuyu başlatan Becl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 594

Becl

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ilerleyen zamanlarda 2. dükkanı açmak için hazırlıklara şimdiden başladım. Aklıma takılan bir soru için sizden yardımlarınızı bekliyorum. Masadaki bilgisayar kasaları bizim için sıkıntı oluyor. Onlar için sistem odası şeklinde soğutmalı güzel bir oda hazırlayıp kasaların hepsini orada tutmayı düşündüm.

Sorun şurada başlıyor monitörler için Displayport kablo 20-30 metre civarı bulmam gerekecek ama 144 Hz 27 inç 1ms monitör için gecikme vb. sorun çıkartır mı ? Klavye, mouse ve kulaklıklar içinde USB uzatıcı düşünüyorum aynı şekilde en fazla 20-30 metre olacak onlarda da problem çıkarır mı ? Mekanik klavye, Gaming mouse ve kulaklık için kullanacağım. Cevap alamazsam deneme yanılma yolu ile önden denemeyi düşünüyorum bilgili arkadaşlar varsa buna gerek kalmayacaktır teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kasamı salondaki TV ye 10 metrelik HDMI kablo ile bağladım. FPS tarzı online mücadeleci oyunlar oynamadım hiç ama single player oyunlarda bir gecikme hissetmedim gayet güzel oynanıyor.

En ufak bir gecikme bile olmaması gerekiyor. Turnuvalar yapılacağı için ufak bir sorun çok kötü etki bırakır. Görüntüde bir sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum ama USB uzatma kablosu sorun yaratacak gibi gözüküyor. Fiyatlara baktım 2.0 ile 3.1 arasında fazla fiyat farkı var. Veri aktarımı olmayacağı için 2.0 yeterli olur mu ? Yoksa maddi açıdan biraz zorlayıp hepsini 3.1 mi yapmalıyım.

En ufak bir gecikme bile olmaması gerekiyor. Turnuvalar yapılacağı için ufak bir sorun çok kötü etki bırakır. Görüntüde bir sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum ama USB uzatma kablosu sorun yaratacak gibi gözüküyor. Fiyatlara baktım 2.0 ile 3.1 arasında fazla fiyat farkı var. Veri aktarımı olmayacağı için 2.0 yeterli olur mu ? Yoksa maddi açıdan biraz zorlayıp hepsini 3.1 mi yapmalıyım.
3.1 yapmanız bence daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı