20.5.6 Model Monster iade edilmeli mi?

Bütçe
30-35 bin TL

Chinaski

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bildiğiniz üzere 4000 serisi notebooklar kapıda, en geç Haziran'da hepsi ya çıktı ya çıkacak. Sizce RTX 3060, 1TB, 32 GB RAM 17 inç 30 bin TL'ye alınmış bir laptop hazır iade edilebilirken edilmeli mi? 4060 serisi yine uygun-yakın fiyatlarda çıkar mı ki? Bu arada kesinlikle 17.3 inç ekran takıntım var. Ve şu an için bu verdiğim 30k yeni gelecek laptoplara kıyasla fazla mı yoksa normal mi diye düşünmeye başladım. Fikrinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

17.3 şartın olmasa mantıklı olabilirdi şu an iade etmen, 4060 olarak alternatifi şu an bulunuyor çünkü. İleride pek belli olmaz.
Aldığın Monster bilgisayarın tek vasfı 1 TB ve 32 GB ram olması.O bilgisayar 30.000 TL etmez.
Ve digerleri... Arkadaşlar 17.3 inç olması gibi ciddi bir kriterim var. Normalde Monster almak istemiyorum, msi, asus varken biraz daha fazla ödeyip alayım diyorum. Fakat ben hepsiburada ve diğer satış sitelerinde kendi ürünü olmayan yetkili satıcılara güvenemiyorum. Monster tercihimin en önemli sebebi kendi teknik servisi olması ve kolayca iade-değişim yapmasıydı. Atıyorum Gpnteknoloji ya da diğer satıcılardan bir ürün aldığımda bu üründe 1 ölü piksel mevcut dediğimde ya da ben bu laptopu beğenmedim dediğimde "oldu paşam" başka ne verelim sana diyip beni tüketici mahkemesini yöneltmeyeceklerine gerçekten inanamıyorum. Hadi sorunsuz laptop sattılar, 3 ay sonra 1 yıl sonra beni çokta merdiven altı bir teknik servisden hallice olmayan bir yeri işaret edecekler. Keşke msi asus burada apple gibi servis sunsalar da alsam acımadan paraya.

Artı -1 Eksi
Ve digerleri... Arkadaşlar 17.3 inç olması gibi ciddi bir kriterim var. Normalde Monster almak istemiyorum, msi, asus varken biraz daha fazla ödeyip alayım diyorum. Fakat ben hepsiburada ve diğer satış sitelerinde kendi ürünü olmayan yetkili satıcılara güvenemiyorum. Monster tercihimin en önemli sebebi kendi teknik servisi olması ve kolayca iade-değişim yapmasıydı. Atıyorum Gpnteknoloji ya da diğer satıcılardan bir ürün aldığımda bu üründe 1 ölü piksel mevcut dediğimde ya da ben bu laptopu beğenmedim dediğimde "oldu paşam" başka ne verelim sana diyip beni tüketici mahkemesini yöneltmeyeceklerine gerçekten inanamıyorum. Hadi sorunsuz laptop sattılar, 3 ay sonra 1 yıl sonra beni çokta merdiven altı bir teknik servisden hallice olmayan bir yeri işaret edecekler. Keşke msi asus burada apple gibi servis sunsalar da alsam acımadan paraya.
Monster'in her şeyi şansa bağlı.Teknik servisin bilgisayarı keyfi ne zaman isterse göndermesi.Keyfi istediği zaman iade yapması falan.Bunlar şans.Onlarca kişi var iade de sorun yaşayan.Ve Asus'un kendi sitesi falan yok mu?Ordan satış yapılmıyor mu?

15.6 İnç 40 Cm , 17.3 İnç ise 43 Cm bir ekran boyutuna sahip arada devasa bir büyüklük isterseniz alabilirsiniz ama vereceğiniz paraya değsin istiyorsanız 4060 alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Monster'in her şeyi şansa bağlı.Teknik servisin bilgisayarı keyfi ne zaman isterse göndermesi.Keyfi istediği zaman iade yapması falan.Bunlar şans.Onlarca kişi var iade de sorun yaşayan.Ve Asus'un kendi sitesi falan yok mu?Ordan satış yapılmıyor mu?
Maalesef doğrudan kendilerinden alıp doğrudan Asus Resmi Teknik Servisi diye bir şey yok. Hep anlaşmalı firmalar.

15.6 İnç 40 Cm , 17.3 İnç ise 43 Cm bir ekran boyutuna sahip arada devasa bir büyüklük yok kendinize Clevo kasalı yarım yamalak bir yazılım desteği bulunan Teknik servisin vidaları sıkmaktan bile aciz olduğu bir bilgisayar almak isterseniz alabilirsiniz ama vereceğiniz paraya değsin istiyorsanız 4060 alabilirsiniz. Ve evet dediğiniz satıcılar merdiven altı bir yere yönlendiriyor(!)
Eki Görüntüle 1772461
Almış olduğum model Tonfang kasaya sahip. Monstere çok güvendiğimden değil en azından kendi ürünlerinin servisini sunuyorlar. Takdir edersiniz ki laptopu aldığınız gibi iade edip değiştirmenize olanak sağlıyorlar yoksa monster highschool fangirl club üyesi falan değilim. Diğer ürünlerde marka anlaşmalı firmayla sattığından yetkili satıcılar çoğunlukla satıştan sonra ilgisiz davranıyorlar ve hemen aksiyon almak istemiyor uğraştırıyorlar. Hatta hp call centera aradığımda durumumu anlayıp çok haklısınız, maalesef hp store aslında anlaşmalı firmaların database'sine göre çalışıyor yani yetkili satıcıdan almış olacaksınız maalesef hp hala türkiyede resmi olarak yok demişti. Tüketici olarak doğrudan yetkili satıcıdan almak yerine hepaiburada ya da amazon gibi yerlerden almak çok mantıklı söke söke iade yaptırıyor özellikle amazon demişti. Çok kararsızım. Belki amazon kendisi satıyorsa alabilirim. Çünkü inanılmaz bir iade politikası var ve kendileri satıyorsa sorun yaşa ihtimalin 0'a yakın.

Aynı cihaz bende var, memnunum. Diğer markalar garanti hakkınızı bile tüketici hatası zırvalıklarıyla kullandırtmazken monster ömür boyu bakım hizmeti sunuyor. Acer veya Asus gibi markalar arızalandığında başınız belaya girecekken Monster cihazının arkasında duruyor.

Almış olduğum model Tonfang kasaya sahip. Monstere çok güvendiğimden değil en azından kendi ürünlerinin servisini sunuyorlar. Takdir edersiniz ki laptopu aldığınız gibi iade edip değiştirmenize olanak sağlıyorlar yoksa monster highschool fangirl club üyesi falan değilim. Diğer ürünlerde marka anlaşmalı firmayla sattığından yetkili satıcılar çoğunlukla satıştan sonra ilgisiz davranıyorlar ve hemen aksiyon almak istemiyor uğraştırıyorlar. Hatta hp call centera aradığımda durumumu anlayıp çok haklısınız, maalesef hp store aslında anlaşmalı firmaların database'sine göre çalışıyor yani yetkili satıcıdan almış olacaksınız maalesef hp hala türkiyede resmi olarak yok demişti. Tüketici olarak doğrudan yetkili satıcıdan almak yerine hepaiburada ya da amazon gibi yerlerden almak çok mantıklı söke söke iade yaptırıyor özellikle amazon demişti. Çok kararsızım. Belki amazon kendisi satıyorsa alabilirim. Çünkü inanılmaz bir iade politikası var ve kendileri satıyorsa sorun yaşa ihtimalin 0'a yakın.

17.3 fetişi Amazon.com.tr

Almış olduğum model tonfang kasaya sahip. Monster'e çok güvendiğimden değil en azından kendi ürünlerinin servisini sunuyorlar. Takdir edersiniz ki laptopu aldığınız gibi iade edip değiştirmenize olanak sağlıyorlar yoksa Monster highschool fangirl club üyesi falan değilim. Diğer ürünlerde marka anlaşmalı firmayla sattığından yetkili satıcılar çoğunlukla satıştan sonra ilgisiz davranıyorlar ve hemen aksiyon almak istemiyor uğraştırıyorlar. Hatta HP call centera aradığımda durumumu anlayıp çok haklısınız, maalesef HP Store aslında anlaşmalı firmaların Database'sine göre çalışıyor yani yetkili satıcıdan almış olacaksınız maalesef HP hala Türkiye'de resmi olarak yok demişti. Tüketici olarak doğrudan yetkili satıcıdan almak yerine hepaiburada ya da Amazon gibi yerlerden almak çok mantıklı söke söke iade yaptırıyor özellikle Amazon demişti. Çok kararsızım. Belki Amazon kendisi satıyorsa alabilirim. Çünkü inanılmaz bir iade politikası var ve kendileri satıyorsa sorun yaşa ihtimalin 0'a yakın.

Zaten cihazları Amazon, Hepsiburada veya Trendyol gibi yerlerden almanız önemli , HP'ye cihazımı gönderdim BIOS ile ilgili bir sorun vardı ne yaparsam yapayım BIOS ekranında ki BIOS yükleyiniz uyarısı kapanmıyordu USB bellek ile yükleyemeyince garantiye yolladım onlarda BIOS'ta gerekli işlemleri yapıp BIOS'u yükleyip yolladılar. Kötü servisleri yok anlaştıkları yerler iyi yerler herhangi bir kırık parça veya alınan bir parça yoktu. Monster'a sonsuz güvenmeniz beni bazı şeylerde sorgulatıyor. Tüm satıcılarda 14 Gün'e kadar iade hakkınız var.

Geri
Yukarı