20 bin TL monitör tavsiyesi

Erkanka41

Hectopat
Merhaba,

Sistemimde RTX 4070 Super ekran kartı ve Ryzen 5 7500F işlemci var.

Genelde PUBG ve Valorant oynuyorum. Sistemi yeni aldığım için hikaye oyunları da oynamak istiyorum.

1080p 240 Hz yeterli midir yoksa sisteme ayıp etmiş mi olurum düşüncesi var aklımda. Bütçemi zorlayarak taksitle bu monitörü almayı düşünüyorum.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hem 2K hem de 280 Hz. Üstelik 10 bit. Attığın monitörden daha iyi.

Merhaba,

Sistemimde RTX 4070 Super ekran kartı ve Ryzen 5 7500F işlemci var.

Genelde PUBG ve Valorant oynuyorum. Sistemi yeni aldığım için hikaye oyunları da oynamak istiyorum.

1080p 240 Hz yeterli midir yoksa sisteme ayıp etmiş mi olurum düşüncesi var aklımda. Bütçemi zorlayarak taksitle bu monitörü almayı düşünüyorum.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
ASUS TUF Gaming VG27AQM1A 27 Inç 260 Hz 1ms WQHD Adaptive Sync Fast IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR o kadar bütçenizi yükseltme gereğiniz yoksa şunu alın. He yok ben çok önem veriyorum diyorsan yiğit hocamın attığını atabilirsin ama bana kalsaydı işlecmiyi yükseltirdim geriye kalan parayla da.

Son düzenleme:
ASUS TUF Gaming VG27AQM1A 27 Inç 260 Hz 1ms WQHD Adaptive Sync Fast IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR o kadar bütçenizi yükseltmeyin şunu alın geçin. He yok ben çok önem veriyorum diyorsan Yiğit hocamın attığını atabilirsin ama bana kalsaydı işlecmiyi yükseltirdim geriye kalan parayla da.

Ulan adam Dell Alienware atmış attığın monitöre bak. Alma kardeşim tuf muf bu monitörlerde film izlerken dahi yırtılma oluyor. arkadaşımda var görüntü böyle frame atlıyor.

"O kadar bütçenizi yükseltmeyin şunu alın geçin." ülkede okuduğunu anlamada zaten büyük sorun var siz de işi zorlaştırmayın :D
Şimdi okuyunca bende dediğimi anlamakta zorluk çektim.

He yok ben çok önem veriyorum diyorsan yiğit hocamın attığını atabilirsin.
Ama arkadaş keşke bir sonraki cümleyi de okumuş olsaydı.

Cevaplarınız için teşekkürler. Sanırım aradaki fiyat farkının vaov diyebileceğim kadar bir geri dönüşü olmayacak gibi yorumluyorum. Elbette Alienware çok daha iyi bir monitördür.

ASUS TUF Gaming VG27AQM1A 27 Inç 260 Hz 1ms WQHD Adaptive Sync Fast IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR o kadar bütçenizi yükseltme gereğiniz yoksa şunu alın. He yok ben çok önem veriyorum diyorsan Yiğit hocamın attığını atabilirsin ama bana kalsaydı işlecmiyi yükseltirdim geriye kalan parayla da.

Peki bu monitörler arasında hangisi daha mantıklı olur?

Farklı önerileriniz varsa alabilirim hocam.

Cevaplarınız için teşekkürler. Sanırım aradaki fiyat farkının vaov diyebileceğim kadar bir geri dönüşü olmayacak gibi yorumluyorum. Elbette Alienware çok daha iyi bir monitördür.

Peki bu monitörler arasında hangisi daha mantıklı olur?

Farklı önerileriniz varsa alabilirim hocam.

Ek olarak bunu da buldum.

@Saint Lucia hocam bir öneri yapabilir misiniz? Durum vaziyet böyle. Oldukça kafam karıştı.

Son düzenleme:
Hocam bir öneri yapabilir misiniz? Durum vaziyet böyle. Oldukça kafam karıştı.

Monitör seçerken kullanıcı ne istiyor onu bilmek lazım.
2K/240Hz monitöre ihtiyacınız var mı? İlk önce bu soruya cevap aranmalı. 20K bütçe güzel monitörlere yetiyor çünkü.
2K/240Hz'de kararlıysan MSI öneririm. HP'yi de öneririm ama satıcısı PTT üzerinden çalıştığı için güven oluşturmuyor. Bu yüzden MSI daha ağır basıyor seçime.

Bunlar harici ürün çoğaltırız ama kriterlerini sunman lazım.

Monitör seçerken kullanıcı ne istiyor onu bilmek lazım.
2K/240Hz monitöre ihtiyacınız var mı? İlk önce bu soruya cevap aranmalı. 20k bütçe güzel monitörlere yetiyor çünkü.
2K/240Hz'de kararlıysan MSI öneririm. HP'yi de öneririm ama satıcısı PTT üzerinden çalıştığı için güven oluşturmuyor. Bu yüzden MSI daha ağır basıyor seçime.

Bunlar harici ürün çoğaltırız ama kriterlerini sunman lazım.

Ben sadece PUBG ve Valorant oynayan ve YouTube'da video izleyen biriyim. Sistemimi yeni topladığım için kararsızım açıkçası. Eski RX 580 ekran kartım varken düşünmeden 1080p 240 Hz alıp geçerdim. Şimdi 4070 Super ekran kartım olunca yeni hikaye oyunlarını test etmek ve film izlemek de istiyorum. Daha önce ne 2K deneyimledim ne de 240Hz.

240hzi deneyimlemek, PUBG ve Valorant oyununu aktif olarak oynamak istiyorum.

2K'yı da hem film hem de hikaye odaklı oyunlar oynayacağım için istiyorum.

Bu sebeple 2K ve 240Hz monitörler tatmin eder diye düşündüm.

B planı olarak hem XG2431 240 Hz almak hem de 2K 165 Hz bir monitör almak mantıklı geliyor bir yandan. Çok uzun yazdım ama durumumu ve düşüncelerimi açıklamak istedim.

Geri
Yukarı