20 bin TL monitör tavsiyesi

B planı olarak hem XG2431 240 Hz almak hem de 2K 165 Hz bir monitör almak mantıklı geliyor bir yandan. Çok uzun yazdım ama durumumu ve düşüncelerimi açıklamak istedim.

Eğer video, film ve AAA oyunlarda keyif almak istiyorsan 31 inç-2K-165Hz monitör öneririm.

Yok büyük gelir diyorsan çift monitör işine o zaman girme. Baktığın MSI işinizi hayli hayli görür.
FPS oyunlarında vakit harcıyorsan 240Hz şart çünkü. Bir de belli seviyede oynuyorsan mutlaka gerekiyor.

Eğer video, film ve AAA oyunlarda keyif almak istiyorsan 31 inç-2K-165Hz monitör öneririm.

Yok büyük gelir diyorsan çift monitör işine o zaman girme. Baktığın MSI işinizi hayli hayli görür.
FPS oyunlarında vakit harcıyorsan 240Hz şart çünkü. Bir de belli seviyede oynuyorsan mutlaka gerekiyor.

Büyük gelmez. Aksine masamda çok büyük bir alanım var. Benim aklimi karıştıran en buyuk olay açıkçası su oldu. 14.5 bin liraya 27 inc 2K 240 Hz monitor varken bu fiyata insanlarin neden 165 alip onerdigi oldu. 240 Hz abarti mi olur diye dusundum. Bu sebeple önden XG2431 sipariş edip daha sonrasında önerdiğiniz 31 inç Dell modeli almayı düşünüyorum. Ama derseniz 27 inç 240Hz MSI monitör benim iki isteğimi de karşılar diye ek masraf da yapmak istemem. Teşekkür ederim.

Hocam ben de seninle aynı sisteme sahibim. Kendi çözümümü sana ileteyim. Öncelikle Asus ve MSI monitörlerden uzak dur. Tecrübeyle sabit. Özellikle Asus'tan. Şimdi bu sistem 2k oyunculuk için birebir. Fakat ben de story-based oyunlar dışında valorant , cs2 gibi rekabetçi oyunlarda oynuyorum. 27 İnç monitörler bu rekabetçi oyunlar için ölüm gibi. Maks 24-25 inç olması gerekiyor. Fakat 2K oyun oynamak için de 27 Inç'e çıkman lazım.

Bu 2K 27 INÇ IPS 240 Hz 1 MS monitörüm. Monitörde panel üreticilerinden şaşmam. LG'den vazgeçmem o yüzden. Çok memnunum. Eğer dersen ki 27 inç benim gözümü çok yormaz, kesinlikle tavsiye ediyoru.

Ben bir de bunun yanına,

Şu monitörü koydum. Rekabetçi oyunlar oynayacağım zaman buna geçiyorum. 1080p 280 Hz 0.5MS Fast IPS.

Her ikisinden de çok memnunum, gönül rahatlığıyla öneririm. Ama benimki biraz lükse kaçıyor. Aynı senin gibi düşünüp "1080p monitörle bu sisteme ihanet ederim" düşüncesiyle her ikisini de edindim.

Hocam ben de seninle aynı sisteme sahibim. Kendi çözümümü sana ileteyim. Öncelikle ASUS ve MSI monitörlerden uzak dur. Tecrübeyle sabit. Özellikle ASUS'tan. Şimdi bu sistem 2K oyunculuk için birebir. Fakat ben de story-based oyunlar dışında Valorant, CS2 gibi rekabetçi oyunlarda oynuyorum. 27 inç monitörler bu rekabetçi oyunlar için ölüm gibi. Maksimum 24-25 inç olması gerekiyor. Fakat 2K oyun oynamak için de 27 ınç'e çıkman lazım.

Bu 2K 27 ınç IPS 240 Hz 1 ms monitörüm. Monitörde panel üreticilerinden şaşmam. LG'den vazgeçmem o yüzden. Çok memnunum. Eğer dersen ki 27 inç benim gözümü çok yormaz, kesinlikle tavsiye ediyor.

Ben bir de bunun yanına,

Şu monitörü koydum. Rekabetçi oyunlar oynayacağım zaman buna geçiyorum. 1080p 280 Hz 0.5ms Fast IPS.

Her ikisinden de çok memnunum, gönül rahatlığıyla öneririm. Ama benimki biraz lükse kaçıyor. Aynı senin gibi düşünüp "1080p monitörle bu sisteme ihanet ederim" düşüncesiyle her ikisini de edindim.

Hocam 2 monitör olması daha yakın geliyor bana da. Fakat siz muhtemelen ilk monitör LG aldınız. Daha sonra 24.5 inç olanı aldınız. Ben de bu mantıkla 240Hz 24 inç XG2431 alıp daha sonra 31 veya 27 inç 2K oyun ve film için bir monitör alırım diye düşünüyorum. Çünkü iki isteğimi de karşılayacak monitör hem daha pahalı geliyor hem de o monitörün küçülüp büyümesi gerekiyor sanki 😂.

Hocam 2 monitör olması daha yakın geliyor bana da. Fakat siz muhtemelen ilk monitör LG aldınız. Daha sonra 24.5 inç olanı aldınız. Ben de bu mantıkla 240Hz 24 inç XG2431 alıp daha sonra 31 veya 27 inç 2K oyun ve film için bir monitör alırım diye düşünüyorum. Çünkü iki isteğimi de karşılayacak monitör hem daha pahalı geliyor hem de o monitörün küçülüp büyümesi gerekiyor sanki 😂.
Aynen öyle, keşke 24 INÇ 2K monitör olsaydı da tek monitörden yürüseydik ama maalesef yok 😁

@Erkanka41 Bak en sevmediğim şeyler biridir atıp tutmak. Monitör markaya göre değil modele göre seçilir ilk önce. ASUS kötü MSI kötü LG iyi diye bir şey yok. Unutun bunu.
O LG'nin de paneli LG'nin değil. Araziyi boş bulan sallıyor zaten.
BOE MV270QHM-NF6 Overview LG'nin o monitörde kullandığı panel BOE markadır.
İkinci konuşulan Dell ise 240Hz potasında önermediğimiz bir monitördür. 240Hz'lerin arsına yakışmayan değerlere sahip. Dell fanı olamama rağmen o modelini asla önermedim. Fast IPS diye bir şey de yok. Öyle bir panel yok.

Bu sebeple önden XG2431 sipariş edip daha sonrasında önerdiğiniz 31 inç Dell modeli almayı düşünüyorum.

Ben bu fikrine katılıyorum. XG2431 güzel bir monitördür. Diğer alanlar için önerdiğim Dell'i almanda bir sakınca yoktur. Pahalı duruyor evet ama fiyatlar ülkemizin probleminden dolayı yüksek.

Bu da 2K/24 inç yok diyenlere gelsin.

@Erkanka41 bak en sevmediğim şeyler biridir atıp tutmak. Monitör markaya göre değil modele göre seçilir ilk önce. ASUS kötü MSI kötü LG iyi diye bir şey yok. Unutun bunu.
O LG'nin de paneli LG'nin değil. Araziyi boş bulan sallıyor zaten.
BOE MV270QHM-NF6 Overview LG'nin o monitörde kullandığı panel boe markadır.
İkinci konuşulan Dell ise 240Hz potasında önermediğimiz bir monitördür. 240Hz'lerin arsına yakışmayan değerlere sahip. Dell fanı olamama rağmen o modelini asla önermedim. Fast IPS diye bir şey de yok. Öyle bir panel yok.

Ben bu fikrine katılıyorum. XG2431 güzel bir monitördür. Diğer alanlar için önerdiğim Dell'i almanda bir sakınca yoktur. Pahalı duruyor evet ama fiyatlar ülkemizin probleminden dolayı yüksek.

Bu da 2K/24 inç yok diyenlere gelsin.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Fiyatlar maalesef fazla ama taksitle alabildiğim sürece bütçemi sarsmayacak benim için. İlk etapta XG2431 alıp daha sonrasında (1 - 2 ay içinde) hikaye oyunları ve filmler için monitör alacağım. O zamanın şartlarıyla tekrardan sizi rahatsız edebilirim. Teşekkürler tekrardan.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Fiyatlar maalesef fazla ama taksitle alabildiğim sürece bütçemi sarsmayacak benim için. İlk etapta XG2431 alıp daha sonrasında (1 - 2 ay içinde) hikaye oyunları ve filmler için monitör alacağım. O zamanın şartlarıyla tekrardan sizi rahatsız edebilirim. Teşekkürler tekrardan.

Sipariş geçmeden önce son olarak XG2431, G-Sync özelliği desteklemiyor sanırım epeyden baktım. Bir problem oluşturur mu?

Sipariş geçmeden önce son olarak XG2431, G-Sync özelliği desteklemiyor sanırım epeyden baktım. Bir problem oluşturur mu?

G-Sync modülü yok zaten de bu bütçede olamaz. Komplike olarak çalışan G-Sync var.
DP bağlantısı ile Sync açıyorsun ve öyle çalışıyor. Çoğumuz böyle kullanıyoruz. Gerçek G-sync tadı vermese de işini yapıyor.

1710773572356.png

Geri
Yukarı