20 Kasım COVID 19 bilançosu: 5103 vaka, 141 ölüm

Bugünün rakamları. Resmi rakamlar 400 daha artmış. :(

21 Kasım.PNG

Halk tam anlayamadı durumu. Okulların açılması uzun sürer. Direkt dönem dondursalar daha mantıklı olmaz mı?
Virüsün daha ne kadar süreceğinin belli olmaması büyük sorun. Senelerce devam ederse o kadar donduramazlar sonuçta. Ayrıca yıl kaybını da kimse istemez.

Çevrim içi eğitim sistemi yeterli değil fakat geliştirilirse hiç yoktan iyidir. Fiziksel olarak devam etmesi için aşıya kadar beklenmeliydi bence. Tabii ekonomi gibi sebeplerden dolayı bu olamıyor maalesef.

Fiziksel olarak illa bir yerler açılacaksa da sadece sağlık gibi şu dönem için önemi olan yerler eğitime devam etmeliydi en fazla. O şekilde eğitim uzaktan zor verilir ve önemli. Doktorlar, hemşireler ve tıbbi malzemeler yetersiz kalıyor. Hem sağlık personeli hem de onlar için üretim yapacak mühendisler ve fabrikalar gerekli. Bu sene mezun olacak kişilerin büyük faydası olur.

Virüsün daha ne kadar süreceğinin belli olmaması büyük sorun. Senelerce devam ederse o kadar donduramazlar sonuçta. Ayrıca yıl kaybını da kimse istemez.

Çevrim içi eğitim sistemi yeterli değil fakat geliştirilirse hiç yoktan iyidir. Fiziksel olarak devam etmesi için aşıya kadar beklenmeliydi bence. Tabii ekonomi gibi sebeplerden dolayı bu olamıyor maalesef.

Fiziksel olarak illa bir yerler açılacaksa da sadece sağlık gibi şu dönem için önemi olan yerler eğitime devam etmeliydi en fazla. O şekilde eğitim uzaktan zor verilir ve önemli. Doktorlar, hemşireler ve tıbbi malzemeler yetersiz kalıyor. Hem sağlık personeli hem de onlar için üretim yapacak mühendisler ve fabrikalar gerekli. Bu sene mezun olacak kişilerin büyük faydası olur.
Evet, dediklerinizde haklısınız ama böyle bakıldığında da büyük bir sorunsal oluşuyor. Ne desem bilemedim şimdi.

Resmi olmayana güvenmemek lazım.
Resmi ile demek istediğim şu kaynak, bu kaynak; bu kadar vaka var diyor demek değil aslında. 1 milyon kişiden 50000 kişi hastaysa ve sadece 30000 hastaya test yapılabilmişse geriye kalan 20000 kişiden bahsediyorum. :)

Her hasta olan kişiye test yapılamıyor sonuçta. Belirti göstermeyip hasta olanlarla beraber hasta olup da testi yapılmayan kişiler de mevcut.

Geri
Yukarı