Türkiye'deki ilk Covid-19 Ölümü

Şu anda çin neredeyse eskisi gibi olmaya başladı. Lakin aşısı bulunmuş, bu yüzden gerekli tedbirler alınmış. İlaçları yurtdışına satacaklarını düşünmüyorum. Şu anda wuhan temizlenmiş, 1 aya kalmaz her şey eskisine döner. Çinli vatandaşlar, Amerika'ya büyük bir kin beslemeye başladı. Attığım fotoğraftan da anlayabilirsiniz.

Zaten hiçbir şey engel olamaz, sadece etkisini azaltabiliriz. Eğer aşı bulunur ise bir süreliğine virüsü durdurabiliriz ki hemen olacak bir iş değil. Amerika'da geliştirilen aşının, mutasyona uğradığı söyleniyor. Ne kadar doğrudur bilinmez ancak duyduklarım bunlar. Panik edecek bir durum yok, sakin bir şekilde hareket edersek. Virüsün etkisini yüksek ölçüde azaltabiliriz.

Çin dışişleri bakanlığı sözcüsü, virüsün arkasında ABD ordusunun olduğunu iddia ediyor. Sizce böyle bir şey olabilir mi?

Çin dışişleri bakanlığı sözcüsü, virüsün arkasında ABD ordusunun olduğunu iddia ediyor. Sizce böyle bir şey olabilir mi?
Olma olasılığı yüksek, şahsen Amerikanın yaptığını düşünüyorum. Çünkü Çin son 10 yılda çok hızlı büyümeye ve gelişmeye başladı, Amerika yetişemiyor ve yakında Çin'in süper güç olacağını biliyor. Yaptırım falan Çine işlemez, kendisi de iyi biliyor. Ancak kimyasal olarak zarar verebilir, ancak o zarar kendisine gelir.

Sağlık Bakanı;
61 YAŞINDA erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün sonuçlanan testler, tedbirlerin çok zorunlu olduğunu gösteriyor. Tanı konup tedavilerine başlanan 93 YENİ VAKAMIZ var. Hasta sayımız 191’e ulaştı. Riskin önünü birlikte keselim.

Her geçen gün ikiye katlanıyor, tövbe estağfurullah.

Sağlık Bakanı;
61 YAŞINDA erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün sonuçlanan testler, tedbirlerin çok zorunlu olduğunu gösteriyor. Tanı konup tedavilerine başlanan 93 YENİ VAKAMIZ var. Hasta sayımız 191’e ulaştı. Riskin önünü birlikte keselim.

Evet Twitter hesabından paylaştı. :( Bugünde yaklaşık 2 katına çıktı. :(

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200318-231915~2.png
    Screenshot_20200318-231915~2.png
    156,7 KB · Görüntüleme: 40
Sağlık Bakanı;

Önlemler hiçbir işe yaramayacak gibi gözüküyor. Hala bazı kesim normal bir şeymiş gibi hareket ediyor.

Bu günden itibaren ailemin alışveriş bağını kesiyorum. Otursunlar evde.
Mümkünse biz gençler alışveriş yapalım, eve gelir gelmez üstümüzü makineye atıp, vücudumuzu bol bol kolonya ile temizleyelim ve yıkayalım.

Gençler için de sakıncalı. Zatüree geçirmek, akciğerlere çok fena zarar veriyor. Yıllar boyu geçmeyecek etkiler bırakıyormuş.
Ancak virüse direncimiz daha fazla olur. Ayrıca kan ile alakalı bir durumda var, 0Rh olan çoğu kişi virüsü diğer kan gruplarına oranla daha az kapabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı