20 Mbps ADSL hizmet alınabilir mi?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
63
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Bulunduğum bölgede tip 7 dolap var ve mahallemdeki tüm evler bu dolaba bağlı. Amcamın evinde hala ADSL kullanılıyor çünkü modemleri VDSL desteklemiyor. Hat değerlerine baktığımda ulaşılabilir hız 26 Mbps görünüyor. Yani 20 Mbps ADSL alınabilir gibi duruyor.

Peki 20 Mbps ADSL almak mümkün mü? Türk Telekom'un liste fiyatlarında 20 Mbps ADSL seçenek var. Ayrıca Türk Telekom'un IP VAE port yapılandırmalarında 20 Mbps ADSL port seçeneği mevcut. ADSL ile bir şekilde 20 Mbps hizmet almak mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bulunduğum bölgede tip 7 dolap var ve mahallemdeki tüm evler bu dolaba bağlı. Amcamın evinde hala ADSL kullanılıyor çünkü modemleri VDSL desteklemiyor. Hat değerlerine baktığımda ulaşılabilir hız 26 Mbps görünüyor. Yani 20 Mbps ADSL alınabilir gibi duruyor.

Peki 20 Mbps ADSL almak mümkün mü? Türk Telekom'un liste fiyatlarında 20 Mbps ADSL seçenek var. Ayrıca Türk Telekom'un IP VAE port yapılandırmalarında 20 Mbps ADSL port seçeneği mevcut. ADSL ile bir şekilde 20 Mbps hizmet almak mümkün mü?

ADSL de 24 Mbps kadar destekliyor hat değerlerinizde sorun yoksa alabilirsiniz ama hatırlatmak isterim VDSL kadar saglıklı ve istikrarlı bir hıza sahip olmazsanız sürekli dalgalanmalar indirme hızı bir yükselir bir azalır.

26 Mbit destekliyorsa altyapiniz tavsiyem VDSL port varsa VDSL olarak kullanin. ADSL de aldiginiz internet kalitesinden memnun kalacaginizi zannetmiyorum. Upload 1 Mbps veya daha dusuk oluyor. Bu da her islemde gecikme ping artislari vs demek.

Bildiğim kadarıyla daha fazlasını da alabilirsiniz. İstanbul'daki ailemin evinde ADSL var ve 50 Mbps 10 Upload veriyor.

26 Mbit destekliyorsa altyapiniz tavsiyem VDSL port varsa VDSL olarak kullanin. ADSL de aldiginiz internet kalitesinden memnun kalacaginizi zannetmiyorum. Upload 1 Mbps veya daha dusuk oluyor. Bu da her islemde gecikme ping artislari vs demek.
VDSL port var. Fakat amcam yüksek paket fiyatları nedeniyle 16 Mbps ADSL ile devam etmek istiyor. Ayrıca VDSL için modem alması da lazım. Ek olarak 100 Mbps internet Türk Telekom'da 200-230 TL civarında.

VDSL port var. Fakat amcam yüksek paket fiyatları nedeniyle 16 Mbps ADSL ile devam etmek istiyor. Ayrıca VDSL için modem alması da lazım. Ek olarak 100 Mbps internet Türk Telekom'da 200-230 TL civarında.
3 veya 4 senedir kullanılmakta ve 100tl fatura geliyor. Ama sanırım yeni geçiş yapanlara 140tl olmuş.

Hocam amcanızı TT'den çıkarın TT kazık bir şirkettir 120 TL'lik şeyi 250 TL'ye satıyorlar bir de taahhutlu.

Hocam amcanızı TT'den çıkarın. TT kazık bir şirkettir. 120 TL'lik şeyi 250 TL'ye satıyorlar, bir de üstüne taahhüt istiyorlar.
Ben de öyle düşünüyorum fakat amcam ne diyecek bilemiyorum. Çünkü bu kitleye farklı ve ucuz bir sağlayıcı önerince "Ne idüğü belirsiz sağlayıcıya geçeceğime ek para veririm Türk Telekom ile devam ederim" gibi cevaplar alıyorum genelde. Amcam ne diyecek bilmiyorum fakat taahhütleri bitince amcamı da Netspeed'e geçmeye önerebilirim. Çünkü ben Netspeed 100 Mbps VDSL kullanıyorum ve çok memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı