Türknet İzmir'de ADSL üzerinden 100 Mbps alınabilir mi?

Dikkatli okursanız 100 Mbps altyapısı olduğunu belirtmemiş, VDSL/ADSL fark etmez 100Mbps yazmış ve ADSL kullandığını belirtmiş.
Merhaba ben Ahmet. Binamda Türk Telekom ADSL kullanıyorum, Kablonet altyapısı yok. TurkNet'te İzmir VDSL/ADSL fark etmez 100Mbps yazıyor. Bunu almam mümkün mü?
100Mbps yazıyor demiş hocam.
Nerede yazıyor? Nasıl yazıyor?
Detay olmadığı için çelişkide kalmış bir cümle aslında ikimizde değiliz gibi hocam.

ADSL teknolojisi kullanılıyorsa 16 Mbps download, 1 Mbps kadar upload hızı alabiliyorsunuz. Eğer TurkNet'in kendi aktif altyapısındaysanız, size aynı fiyata 100 Mbps'e kadar altyapınızın desteklediği maksimum hızı sağlayabiliyoruz. Buralarda VDSL, ADSL gibi hız ayrımı yok. Alabileceğiniz maksimum hızı santrale o
Bu yazıyor
ADSL'den VDSL yolları neler

Yani diyor ki TurkNet sana benim alt yapım varsa bulunduğun yerde sana 100 Mbps internet verebilirim. ADSL ya da VDSL hatlardan daha hızlı diyor kendi alt yapısı için.

Yazı olarak değil de SS bırakırsanız size söyleyebiliriz.
Yani diyor ki TurkNet sana benim alt yapım varsa bulunduğun yerde sana 100 Mbps internet verebilirim. ADSL ya da VDSL hatlardan daha hızlı diyor kendi alt yapısı için.
aktif alt yapı izmirdede varmış bu yazıda adsl vdsl farketmez 100 mbps veririm diyor

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 134
Merhaba ben Ahmet. Binamda Türk Telekom ADSL kullanıyorum, Kablonet altyapısı yok. TurkNet'te İzmir VDSL/ADSL fark etmez 100Mbps yazıyor. Bunu almam mümkün mü?
Turknet'in kendi web sitesinde bunun testi mevcut. Adres bilgilerini girerek sorgulayabiliyorsunuz. Ancak kesinlikle Turknet önermem. 2 ay önce abonelik için başvurdum internet bağlantım 2 aydır hâlâ yok. Müşteri hizmetlerine bağlanamıyorum, bağlandığım zaman da sorun nedir, bağlantı ne zaman olur söylemiyorlar.

aktif alt yapı izmirdede varmış bu yazıda adsl vdsl farketmez 100 mbps veririm diyor
Hocam görüntüyü silebilirsiniz sadece altyapı detayını görmemiz yeterli adres açıkta kalmış veya kırpın.
Sorunuz ise bulunduğunuz bölgede sadece ADSL altyapısı var yani altyapınız gelişmemiş.
Altyapı olmadığı için yapabileceğiniz pek bir şey bulunmuyor.
Bölgenize bakan Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe verebilirsiniz.

Hocam görüntüyü silebilirsiniz sadece altyapı detayını görmemiz yeterli adres açıkta kalmış veya kırpın.
Sorunuz ise bulunduğunuz bölgede sadece ADSL altyapısı var yani altyapınız gelişmemiş.
Altyapı olmadığı için yapabileceğiniz pek bir şey bulunmuyor.
Bölgenize bakan Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe verebilirsiniz.

Umutsuz yani diyorsunuz ben şu an 6 Mbps alıyorum TurkNet'e geçersek daha fazla alabilir miyiz?

Ben Buca'da Turk.net ile 45-50mbit arası net hız elde ediyorum (downloadlarımın ortalaması 5-6mbyte/s civarı). 65mbit'e kadar çıkmıştı ancak hatta inanılmaz stabilite düşüşü yaşadım ve birkaç db noise eklemem gerekti, yukarıda yazdığım 45-50mbit arasında stabil internet elde ettim. Turk.net hattımın 75mbit desteklediğini söylüyordu ancak stabil 50'ye razıyım, her zaman yazan veya vaad edileni alamayabiliyoruz, ancak fiyatına göre performansının yine de çok ama çok iyi olduğunu düşünüyorum.
Vaad edilen hızı veriyorlar fakat ping değerleri çok yüksek diyorlar Turknet için.

Hocam öncelikle kim 100 veririm diyor? Nerede denk geldiniz?
ADSL bir altyapı sahibi olduğunuz için orada 13 geliyor olarak görüyorum.
Kopma gibi durumlar derken bunu düz 10 sabitleme yapacaklardır.
En azından 1080P bir videoyu izletebilir.

VDSL üstünden altyapın destekliyorsa alabilirsin ama ADSL üstünden alamazsın. Bende İzmir'de okuyorum. Neresinde yaşıyorsunuz acaba? Merak ettiğimden soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı