20 TL'ye kediler için yiyecek önerisi

Tunahan Mert07

Decapat
Yer
Antalya/Alanya
Daha fazla  
Merhabalar sokakta kedi besliyorum dükkanın yanında yani. Her gün mama veriyorum fakat artık sınmışlar gibi. 20 TL bütçem var 40TL de olur. 4 tane kedi işte. Sucuk sosis salam alsam karıştırsam üstüne mayonez döksem onları mutlu eder mi?

Merhabalar sokakta kedi besliyorum dükkanın yanında yani. Her gün mama veriyorum fakat artık sınmışlar gibi. 20 TL bütçem var 40TL de olur. 4 tane kedi işte. Sucuk sosis salam alsam karıştırsam üstüne mayonez döksem onları mutlu eder mi?
Bizim mahallede kediler var salamı çok seviyorlar. Salam alıp kesip kesip verebilirsiniz. Hatta ben kediler için salam alıp akşamları pisi pisi diyorum hepsi toplanıyor balkondan atıyorum.
İnsan yemeği pek sağlıklı olmaz mama alın.
Çöpten ordan burdan yemek yiyeceklerine ev yemeği vermek daha mantıklı.

Bizim mahallede kediler var salamı çok seviyorlar. Salam alıp kesip kesip verebilirsiniz. Hatta ben kediler için salam alıp akşamları pisi pisi diyorum hepsi toplanıyor balkondan atıyorum.

Çöpten oradan buradan yemek yiyeceklerine ev yemeği vermek daha mantıklı.

Doğru ama verilebiliyorsa mama alın.

Her gün mama verdiğini söylemiş arkadaş ki ben de ilk başta mama veriyordum. Fakat gerçekten kediler mamayı bir süre sonra yemiyor bile. Sizden salam sosis vs bekliyorlar.
Yanlış bilgi hocam. Kedi maması eğer kaliteli ise ömürlerinin sonuna kadar yedikleri ana besin kaynağıdır. Kedilerin mamadan bıkması söz konusu değildir. Aksine sürekli verilecek salam, sosis tarzı yağlı besinler sindirim sorunlarına yol açar.
Bütçeniz nedir bilmiyorum ama orta kalitede 5 kiloluk bir mama alıp 2 aya yakın besleyebilirsiniz patili dostlarımızı.
Ben süt ve ayran veriyorum genelde.
Süt vermek de bilinenin aksine yanlıştır hocam. Süt içerisindeki laktozlardan dolayı kedilere hazımsızlık ve sindirim sorunu yaratır. Kedilerde sütteki laktozu sindirecek yeteri kadar enzim olmadığı için süt verilmemelidir.

Yanlış bilgi hocam. Kedi maması eğer kaliteli ise ömürlerinin sonuna kadar yedikleri ana besin kaynağıdır. Kedilerin mamadan bıkması söz konusu değildir. Aksine sürekli verilecek salam, sosis tarzı yağlı besinler sindirim sorunlarına yol açar.

Bütçeniz nedir bilmiyorum ama orta kalitede 5 kiloluk bir mama alıp 2 aya yakın besleyebilirsiniz patili dostlarımızı.

Süt vermek de bilinenin aksine yanlıştır hocam. Süt içerisindeki laktozlardan dolayı kedilere hazımsızlık ve sindirim sorunu yaratır. Kedilerde sütteki laktozu sindirecek yeteri kadar enzim olmadığı için süt verilmemelidir.

Uzun zamandır süt veriyorum bu zamana kadar bir şey olmadı.
Süt kedi içinde doyurucu oluyor.

Uzun zamandır süt veriyorum bu zamana kadar bir şey olmadı.
Süt kedi içinde doyurucu oluyor.
Sanırım durumun ciddiyetini pek anlatamadım. Siz de kolaylıkla internette araştırarak kedilere süt verildiğinde oluşacak hastalıklar ve bu hastalıkların getireceği ölümcül sonuçlara bakabilirsiniz. Ben uyarımı yaptım gerisi sizin takdiriniz :)

1638172365132.png

1638172382476.png

1638172412578.png

Selamlar dostum,
Bilinen yanlışların başlıcasında süt geliyor. Doğrudan süt vermek hayvanlara ciddi zarar verebiliyor. Eğer çok çok süt verme mecburiyeti durumunda kalırsanız su ile karıştırarak verin. Onun haricinde ben genellikle 15 kg mama alıyorum ve her gün oradan az az sokak hayvanlarına dağıtıyorum daha uygun fiyata geliyor. Şöyle düşün tek seferde bir 100-150 TL arası bütçe ayırırsan ortalama sana 1-1.5 ay kadar yeterli olur.

Sosis salam çok sık verildiği takdirde yine zararı fazla olabilir.

Sana bu konuda acizane tavsiyem şudur.

Bulunduğun yerde ki kasaba giderek, bu konu hakkında durumu izah et ve tavuk kemiği satın al. Lütfen dikkat et bazı hayvanlarda parazit ve egzamayı tetikleyebiliyor. Ben burada kilosu 1 TL'ye alıyorum yani 15 TL'ye 15 kilo veriyor. Her gün verirsen bununda zararı olur, ancak 2 TL'ye 2 kilo kemik alıp kaynatırsın, içerisinde 10 TL'lik salam alıp karıştırarak verebilirsin kediler için bayram olur. Ancak uzun vadede sürekli tekrar etme. Tekrar edeceğin tek şey bütçene göre kuru mama olmalıdır. Oda kaliteli olması şartıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı