20 Yaşında Bisiklet Kullanmayı Bilmemek

Anahtar metot: Önüne bakmak. Dengeni kendiliğinden bulacaksın. Ben ilk zamanlar sağa-sola çok bakıyor ve düşüyordum, ama bu mantığı öğrendikten sonra su aktı ben de direksiyonu çevirdim.

Yine de sıfırdan kaliteli bir model alman yanlış olur kanaatimce. Mümkünse ''hurdaya çıkmamış'' ikinci el bir bisiklet bulman yeter de artacaktır. Taş çatlasın bir haftaya öğrenirsin.

Son olarak da, ister istemez düşeceğin için bisiklet çizilebilir, daha önemlisi sen çizilebilirsin. O yüzden 'önce güvenlik'. :)

Yorumlar için teşekkürler. Motivasyon oldu bayağı :)
Bu şehrin parkı, boş arsası, mahallesi yok mu? Şehrin göbeği sorun değil. Sorun, senin bahane üretmen. Bisikleti ve yanına da bilen birini al. 3-5 denemede öğrenirsin.
Bahanelerle yaşamayı öğrenmiş sayılıyorum galiba :). Eve yürüme ile 15-20 dk mesafede Merkez Park var. Oradaki bisiklet yolunu hiç hesaba katmamıştım.

Decathlon'da gördüm 1000-1100tl bisiklet modelleri var. Almak içimden geldi açıkçası ama ancak bütler bitip eve geçtikten sonra kesin alabilirim. Alırsam da yeni çıkan ST-100'mü yoksa RR340'mı almalıyım? İkisi de başlangıç seviyesi olarak geçiyor. Tabi başka öneriniz varsa beklerim. İkinci el için geçen yazdan beri araştırdım düzgün(kadro boyu vb.) bulamadım bulsam da sıfır fiyatına yakın çekilmiş bekliyordu. Bayilerdeki sıfır ve büyük boy bisikletler hep ileri seviyelerdi bütçemi de tecrübemi de aşıyordu :).

Hızlı Hızlı pedal at ve sağına, soluna ve önüne fazla bakma. Sadece ileriye bak.
Dengeni sağlamak için koltuğun arka kısmından birisi tutarsa daha çabuk öğrenirsin.

Öneriler için çok teşekkürler. Aslında geçen sene kampüsün bisikletiyle 2 tur atmıştım kampüs içinde. Hatta kazaya karışıyordum neredeyse [emoji23] Uzağımda önümdeki araç sağda parketmişti. Ben de emniyet şeridinden gidiyordum zaten. Sonra araç ilerlemeye başlayınca arkasında kalmaya devam ettim. Aramızdaki mesafe 10 metreye düşmüşken araç aniden durdu bu sefer yolun ortasına çıktım mecburen. Tabi gidon hakimiyetim olmadığından tümseğe de yan girmiş oldum tam o anda da yanımdan bir motor tümseğe girdi. Neyse ki fren kontrolüm var da son anda motora çarpmadan durabilmiştim. Bu da böyle bir anımdır [emoji23]

Bisiklet karar konusunda(BTWIN ST-100'mü RR340'mı) veya başka marka önerisi alamadım henüz.

Öneriler için çok teşekkürler. Aslında geçen sene kampüsün bisikletiyle 2 tur atmıştım kampüs içinde. Hatta kazaya karışıyordum neredeyse [emoji23] Uzağımda önümdeki araç sağda parketmişti. Ben de emniyet şeridinden gidiyordum zaten. Sonra araç ilerlemeye başlayınca arkasında kalmaya devam ettim. Aramızdaki mesafe 10 metreye düşmüşken araç aniden durdu bu sefer yolun ortasına çıktım mecburen. Tabi gidon hakimiyetim olmadığından tümseğe de yan girmiş oldum tam o anda da yanımdan bir motor tümseğe girdi. Neyse ki fren kontrolüm var da son anda motora çarpmadan durabilmiştim. Bu da böyle bir anımdır [emoji23]

Bisiklet karar konusunda(BTWIN ST-100'mü RR340'mı) veya başka marka önerisi alamadım henüz.
Btwin rockrider 520 önerebilirim.

2.el alabilirsin , yanında bir arkadaşın olursa daha iyi olucaktır.
Daha önce de belirttiğim gibi henüz kendime göre bisiklet bulamadım ikinci el sitelerinde. Hem ikamet ettiğim şehirde hem de okuduğum şehirde bakıyorum. Kiminin kadrosu küçük jantı büyük kimisi tam tersi kimisi hurda ama "marka" fiyatı var kimisi tamirciyle uğraştıracak ama çevremde tanıdığım veya gördüğüm bisiklet tamircisi yok. Bahane gibi geliyor ama benim bu kadar ayrıntıyı görmezden gelmem beni strese sokar. Ama hala bakınıyorum eğer bulursam neden olmasın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı