20 yaşında tır şoförlüğü mantıklı mı?

Universite zaten coluk çocuk yuvasi gibi. Bizim uni de vardi oyleleri adam 25 yasinda 5 yasindaki cocugun beyni yok. Bolme carpma islemi yapamiyor ona ragmen bir sekilde girmisti bizim Bolu'me. Tum sinif nefret ediyordu o kisiden.

Akademik Link geçen hafta video attı zaten. Bir arada haber oldu adamlar eksi netlerle bölümlere giriyor. Olaya bak, bölümün ana dersinden YKS'de eksi not almış ama o bölümü kazanabilmiş. Vay be.

Yurt dışına çıkacaksan yap Türkiye'de yapacaksan bulaşma dersinin başına geç.

Yurt içi yurt dışı yapmayı planlıyorum.

Tır şoförlüğü yoran ama sıkmayan bir meslek bence. Bir keresinde dedemle Trabzon'dan Iğdır'a malzeme taşımıştım ve eğlenceliydi açıkçası.

Yorgunluğu tatlı yorgunluk hocam ben dünden razıyım ona 😅 ve evet dediğin gibi çok eğlenceli ve zevkli.

Sana kalmış ama gençliğini tır üstünde geçirmek pek de tercih edilir gibi değil.

Hocam hem geziyorsun ve para kazanıyosun o açıdan bak zaten araba kullanmayı direksiyon çevirmeyi seven birisiyim.

21 yaşından önce alamazsin ki ehliyet.

Evet biliyorum hocam o yaşa gelene kadar şu anki işimde çalışacağım veya buradan çıkıp tırcı abilerimizle takılıcam.

Dediğin gibi tüm zorluklarını biliyorsan ve razıysan harika bir meslek. Tabii yurt dışında yapma fırsatı bulursan çok iyi olur.

Kesinlikle hocam yurt dışı şart.

@Jetstream yurt dışında yapacaksan çok kazançlı bir iş hayatın kurtulur. Türkiye de rahat bir yaşam sürersin tatile geldiğinde ama yurt içi yapılmaz.

Yurt dışına kesinlikle gideceğim hocam hem geliri güzel hem dünya turu gibi, çok iyi.

Gencligini gezerek geciriyor. Bence iyi.

Güzel secim dostum yolun acik olsun. Bence dogru bir karar. Pasaport cikartirsin kendine ayrica yurt disina tasirsin mallari.

Destekleriniz için çok teşekkürler hocam

Nasıl iyi olabilir ki. Gezmek kısmı evet ama hayat kısmı sanmam. Para biriktirmek için bir süreliğine yaparsa orasıda iyi gibi olur.

Hocam zevk meselesi diyelim tırın içi huzurlu geliyor bana çok mutlu oluyorum.

Yurt dışında yapacaksan mantıklı.
Türkiye - Avrupa seferleri yapacaksan mantıklı.
Avrupa - Türkiye seferleri yapacaksan daha mantıklı.
Türkiye içi çalışırsan döviz kazanamazsın ancak Avrupa'dan ülkemize uluslararası lojistikte çalışacaksan döviz kazanma ihtimalin çok yüksek.

Çok haklısınız hocam yurt dışı kesinlikle şart.

Euro Truck Simulator 2 fazla kaçırmışımdır :D. Hocam bir anlık gaflete düşme yaşın daha çok genç. Çok kararlıysan 5 ay falan bekle o içindeki düşünce hala geliyorsa yap.

Alakası yok hocam ben bu işe küçüklüğümden beri istekliyim ve meraklıyım bu yüzden istiyorum. 5 ay değil de ben bu işi son 3 yıldır düşünüyorum ve çok mantıklı geliyor biraz sıkıntılı özlemli olabilir ama geleceğim için güzel bir seçim dünyaya bir defa geliyoruz her yeri gezmek bu yaşta iyi olmaz mı?

Son düzenleme:
Yurt dışına açılacaksan ben şahsen gençlik kariyer falan dinlemem direkt giderim.

Yurt içi çok zorlar zaten hocam yurt dışını istiyorum çok büyük ganimet, geziyorsun para kazanıyorsun zorlukları çok tatlı müthiş..

Yeni konular

Geri
Yukarı