20 yaşında üniversite kaydı sildirip YKS 2022 sınavına hazırlanmak mantıklı mı?

Ne kadar azimli ve hırslı olduğuna bağlı bence. Eğer ki ben çalışırım çok daha iyisini yaparım diyorsan. Kendine inanıyorsan gönlünden geçen buysa durma. Ama bir hevesse sadece okulu bırakmak senin zararına olur.

Ne kadar azimli ve hırslı olduğuna bağlı bence. Eğer ki ben çalışırım çok daha iyisini yaparım diyorsan. Kendine inanıyorsan gönlünden geçen buysa durma. Ama bir hevesse sadece okulu bırakmak senin zararına olur.

Yok kral heves değil 2 yıldır hayatım cok düzensiz her anlamda amacım yeni bir başlangıç yapmak hayatta.

Kendini tanı, kendine zaman ayır. Kendine yatırım yap. Üniversiteyi 4 sene okuyup son sene bırakan biri olarak sana şunu söyleyebilirim, Eğer ki bir şey içine sinmiyorsa, sana batmaya başlar. Sorgularsın. Zamanla mutsuzlaşırsın. Eğer ki böyle bir düşüncen varsa bir sene okulu dondurup tam gaz sınava hazırlanabilirsin. Baktın olmadı en fazla hayatından bir seneyi, risk aldığın, denediğin, tecrübe kazandığın bir sene olarak görürsün. Kayıp olmaz senin için.

Kendini tanı, kendine zaman ayır. Kendine yatırım yap. Üniversiteyi 4 sene okuyup son sene bırakan biri olarak sana şunu söyleyebilirim, eğer ki bir şey içine sinmiyorsa, sana batmaya başlar. Sorgularsın. Zamanla mutsuzlaşırsın. Eğer ki böyle bir düşüncen varsa bir sene okulu dondurup tam gaz sınava hazırlanabilirsin. Baktın olmadı en fazla hayatından bir seneyi, risk aldığın, denediğin, tecrübe kazandığın bir sene olarak görürsün. Kayıp olmaz senin için.

Okulumu hangi bahane ile dondurabilirim yardımcı olabilir misin?

Okulumu hangi bahane ile dondurabilirim yardımcı olabilir misin?
Ben bırakmadan önce bir sene dondurmuştum. Danışman hocanla bireysel bir görüşme yapıyorsun. Ona çalışmak zorunda olduğunu, bir sene içinde hayatını yoluna koyacağını, sonra eğitimine devam edeceğini söylersen. Sana sorun çıkarmayacaktır.

Arkadaşlar güzel cevaplar vermiş doğrusu. İstediğiniz, hayalini kurduğunuz bir meslek/bölüm varsa yaşa takılmayın derim. Diğerleri kaç yaşında mezun oluyor vs. bunları da düşünmeyin. Belki ikinci sınıfta bunu yapmayacaksın, üçüncü sınıf olunca ikinci sınıfta yapsaydım diyeceksin, derken okul bitecek. Bir yıl da sınava hazırlansam diyeceksin, bu kez de çok geç olacak. Böyle zamanlarda güzelce sakin kafayla düşünülmeli, rasyonel karar alınmalı görüşündeyim. Şu forumda sizin yaşınızda sizin yerinizde olmak isteyen çok kişi çıkar eminim. Çok pişmanlıklar yaşadım üniversite ile ilgili. Farklı durumlar da vardı. Ben o dönem durdum, yanımda da kimse yoktu açıkçası. Siz durmayın derim.

Arkadaşlar güzel cevaplar vermiş doğrusu. İstediğiniz, hayalini kurduğunuz bir meslek/bölüm varsa yaşa takılmayın derim. Diğerleri kaç yaşında mezun oluyor vs. bunları da düşünmeyin. Belki ikinci sınıfta bunu yapmayacaksın, üçüncü sınıf olunca ikinci sınıfta yapsaydım diyeceksin, derken okul bitecek. Bir yıl da sınava hazırlansam diyeceksin, bu kez de çok geç olacak. Böyle zamanlarda güzelce sakin kafayla düşünülmeli, rasyonel karar alınmalı görüşündeyim. Şu forumda sizin yaşınızda sizin yerinizde olmak isteyen çok kişi çıkar eminim. Çok pişmanlıklar yaşadım üniversite ile ilgili. Farklı durumlar da vardı. Ben o dönem durdum, yanımda da kimse yoktu açıkçası. Siz durmayın derim.

Çok sağ ol benim için önemli olan sizler gibi tecrübeli insanlardan yardım alıp doğru karar vermek okulumu dondurup sadece derse odaklanıp istediğim bölümü kazanmak olacak çok sağ ol.

Kral internette gördüm ne kadar doğru bilmiyorum üniversite. Eğer derslerin iyi olursa üstten ders alıp 4 yılda bitecek üniversite. 3 yılda bitirme ihtimalin varmış.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @yetiskin
Öyle bir sistem ben duymadım. Yoktur demiyorum tabii. Sistem karşıtı olduğumdan o seviyede bir öğrenci olmadım hiçbir zaman. Sen yaş konusunu falan kafana takma. Dediğin gibi bir imkan varsa da umarım başarılı olursun.
Üstad çok doğru konuştu. Benim zamanımda akıl hocalığı yapacak bir büyüğüm yoktu. Bu nedenle en büyük pişmanlığım okulu dondurup farklı hayaller peşinde koşmamak oldu. Hakkında hayırlısı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı