20 yaşından küçükler spor yapmalı mı?

UmutCCAN

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Sorum: 20 yaş veya 18 yaşın anltındaki gençler spor yapsa, örnek:
Dambıl çalışma gibi vücut gelişimini azaltır mı yoksa dambıl çalışmak vücut gelişimine zararı veya vücut gelistirmek dezavantaj olur mu o yaşlar için?

Dosya Ekleri

• indir (6).jpeg
    indir (6).jpeg
    7,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Boy uzamasını engelleyecek hareketler var. Deadlift, ağır shoulder press gibi hareketleri yapmadığı sürece bir şey olmaz çalışabilir.

Yani genellikle sadece kollarımı ve omuzlarımı güçlendirmek ve şişirmek istiyorum kaç kg önerirsiniz ve kaç set kaç tekarar amacım kol omuz ve göğüs yüksek hedefim yok şekillensin yeter ve sadece dambılla düşünüyorum bana neler önerirsiniz.

Neden fotoğraf olarak Naim'i koydun ki? Çok alakasız olmuş. Halterci olmasa 1.90 olacaktı da halter kaldırdığı için mi kısa boylu oldu zannediyorsun anlamadım. Tersine, eğer kısa boylu olmasaydı o denli başarılı olmazdı.

Neden fotoğraf olarak Naim'i koydun ki? Çok alakasız olmuş. Halterci olmasa 1.90 olacaktı da halter kaldırdığı için mi kısa boylu oldu zannediyorsun anlamadım. Tersine, eğer kısa boylu olmasaydı o denli başarılı olmazdı.

Spor ile alakalı soru sormuştum çoğu insanın bende dahil içinde naim ruhu var ve en sevdiğim sporcudur.

Geri
Yukarı