200.000 TL az yakan araç tavsiyesi

200bine araba alacaksın da yakıtına mı takıldın? O kadar para verebiliyorsan bırak da yaksın. Git ikinci el temiz S80 al, XC60 al bin.
Yüksek hızla araba kullandığım için, az yakan bir araç istiyorum. Ban yediğim için cevaplara bakamadım.
Dizel Audi A3 veya A180 1.33 olabilir.
A180 alacağıma Kangoo alırım daha iyi.
200.000 TL'ye Tucson, Auris falan önerilmiş, şaka gibi :) Oldu olacak bir de Peugeot önerin :)

Audi A5, BMW 520d, Mercedes E250 bak bu bütçelere. Bu dönemde sıfır araba almayın, 2. el alın.

Ufak farklarla temiz, yaşı 3-4 aralığında olan Audi A5 alınabiliyor bu paraya... E250 biraz daha fazla yakar diğerlerine göre. Bunun dışına hepsi az yakar, çok kaçar.
A5 düşünebilirim, C180'den sonra Mercedes'in benzinli arabalarından soğudum.

Son düzenleyen: Moderatör:
😃 Yok abi ya... Trafik canavarlığı bana göre değil, otobanda hız yaparım sadece.
Aslında sana gönderme yapmamıştım :D TR trafiğine gönderme yapmıştım. Ortalık kuralsızdan geçilmiyor, trafikte biraz zaman geçirdikten sonra anlarsın. Senin de onlardan biri olmaman dileğiyle, iyi forumlar.

Bir de son hızı 260'ı geçen arabaları tavsiye ederseniz sevinirim.
Aslında sana gönderme yapmamıştım :D R trafiğine gönderme yapmıştım. Ortalık kuralsızdan geçilmiyor, trafikte biraz zaman geçirdikten sonra anlarsın. Senin de onlardan biri olmaman dileğiyle, iyi forumlar.
Adam önüne kırıyor, sonra da sana çatıyor. Ehliyeti yeni almama rağmen, 3-4 kişiyi halletmişimdir.
Sen canavar olmayacaksın. Gelen geçen sana çarpacak. Park halindeki araca bile çarpan çok bu memlekette.
Sinirli olduğum için mutlaka karakolluk olacağım Türkiye trafiğinde.

Yaşını çok merak ediyorum. 18 yaş civarındaysan ne sadece otobanda hız yapacağına inanırım ne de 200 bin liralık arabaya binmene katılırım. Yaşın büyükse ve şoförlük tecrüben varsa (ehliyet alana kadar piri olacak kadar kullanmak) sözüm meclisten dışarı.

260 ve üzeri bassın istiyorsun ama ehliyetini yeni almışsın. Güçlü arabanın verdiği adrenalinle sürekli basmak isteyeceksin ki bu kaza riskini hep yanında getirecek. Yapmam deme çünkü tahminle o anki hisler katiyen birbirini tutmaz. Bana kalırsa 30-40 bin liralık bir araba alıp kendini iyice geliştirmen, vurup çarptığında gam yemeyeceğin masrafı az bir araba alman.

Diyorsan ki ben yıllardır sürüyorum biliyorum. Ben de C180 öneririm.

Yaşını çok merak ediyorum. 18 yaş civarındaysan ne sadece otobanda hız yapacağına inanırım ne de 200 bin liralık arabaya binmene katılırım. Yaşın büyükse ve şoförlük tecrüben varsa (ehliyet alana kadar piri olacak kadar kullanmak) sözüm meclisten dışarı.

260 ve üzeri bassın istiyorsun ama ehliyetini yeni almışsın. Güçlü arabanın verdiği adrenalinle sürekli basmak isteyeceksin ki bu kaza riskini hep yanında getirecek. Yapmam deme çünkü tahminle o anki hisler katiyen birbirini tutmaz. Bana kalırsa 30-40 bin liralık bir araba alıp kendini iyice geliştirmen, vurup çarptığında gam yemeyeceğin masrafı az bir araba alman.

Diyorsan ki ben yıllardır sürüyorum biliyorum. Ben de C180 öneririm.
Ek olarak, Türkiye’de 150’nin üstünde basabileceğin bir otoban yok. Her yer zaten radar dolu. Yol desen arada bir düzlük denk gelmiş ona da yol demişler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı