200-400 TL kulaklık önerisi

7.1'in hiçbir işlevi yok hocam. Ne oyunlarda ne müzikte ne filmde vs. Ancak anakartın ses yongasını kullanıyorsanız ve çok düşükse üstüne sağlam yüksek OHM'lu bir kulaklık aldıysanız o zaman seslerin düşük gelmesi durumunda işe yarıyorlar. Bu yüzden bazı oyuncu kulaklıkları ayrıetten DAC (ses kartı) aparatları ile birlikte geliyor. Bunu süslemek içinde 7.1 özellikli falan diyorlar :) tabi oyun dışında pek yeterli olduklarını düşünmüyorum.

Evet faydalanmıştım. Anakartımda ALC892 ses yongası var. Kulaklık 60 OHM olmasına rağmen gayet yeterli geldi. Mikrofonu da yeterli bu arada. Ancak benim tarzım open back kulaklıkmış onu anladım o yüzden şimdilik bununla yetineceğim :)
Benim ses kartı ALC292 galiba.

Laptop falan mı sizin sistem?
Bu arada ses kartım Realtek ALC284. Tam modeline baktım şimdi AIDA64 kullanarak.
1577179147993.png

O zaman harici ses kartı olan bir kulaklık alırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.
ALC284 Ses kartı yetersiz mi ki?

Bu arada ses kartım Realtek ALC284. Tam modeline baktım şimdi AIDA64 kullanarak.
Eki Görüntüle 477331

ALC284 Ses kartı yetersiz mi ki?

Denemediğim ve bu ses yongasını tam bilmediğim için net yorum yapmam doğru olmaz. Ancak ben olsaydım harici ses kartlı bir kulaklık alırdım. Bu ses yongasıyla ilgili de internette pek bir şey bulamadım. O yüzden işimi garantiye alırdım açıkçası. Ama ses kartsız bir kulaklık alırım denerim olmazsa o zaman ekstra harici ses aparatından alırım diyorsanız tercih sizin.

Şunun gibi. En ucuz burada şu an öyle gözüküyor. Bu veya alternatif başka bir ses kartı varsa almak gerekecektir. Yani kulaklık eğer düzgün çalışmazsa. Ses düşük kalırsa mikrofon vs.

Denemediğim ve bu ses yongasını tam bilmediğim için net yorum yapmam doğru olmaz. Ancak ben olsaydım harici ses kartlı bir kulaklık alırdım. Bu ses yongasıyla ilgili de internette pek bir şey bulamadım. O yüzden işimi garantiye alırdım açıkçası. Ama ses kartsız bir kulaklık alırım denerim olmazsa o zaman ekstra harici ses aparatından alırım diyorsanız tercih sizin.

Şunun gibi. En ucuz burada şu an öyle gözüküyor. Bu veya alternatif başka bir ses kartı varsa almak gerekecektir. Yani kulaklık eğer düzgün çalışmazsa. Ses düşük kalırsa mikrofon vs.

Dizüstü bilgisayarımda 4 adet USB portu var ve hepsi dolu. USB Olan sürümü var kulaklığın fakat, bunu yapabilmem için USB çoklayıcı almam gerekir ancak, onlarda pek verimli değil diyorlar?

Dizüstü bilgisayarımda 4 adet USB portu var ve hepsi dolu. USB Olan sürümü var kulaklığın fakat, bunu yapabilmem için USB çoklayıcı almam gerekir ancak, onlarda pek verimli değil diyorlar?

4 usb port ne için dolu hocam? Belki birini kulaklık için ayırıp diğerlerini çoklayıcı kullanırsınız. Çoklayıcılar hakkında pek bilgim yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı