200-400 TL kulaklık önerisi

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Böyle kulağımın her tarafını neredeyse kaplayabilecek, bass sesleri çok abartı olmayan ve entegre mikrofonu da oldukça kaliteli ses veren, aynı zamanda dış tarafa çok fazla ses sızdırmayan ve hatta mümkünse 0'a yakın hiç sızdırmayan, hem oyunlarda, hem de müzik ve mixing işlerine uygun, entegre mikrofonlu kaliteli bir kulaklık istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Ayrıca 5.1 veya 7.1 Surround ses desteği olursa da çok sevinirim!

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki herhangi bir eksi yönü var mıdır? Aynı ürün yarı fiyatına satılıyor. Acaba kullanılmış ürün olabilir mi?
Hepsiburada'da öyle birşey olması imkansız gibi bir şey. O bütçede alınabilir en iyi kulaklıklardan ve eksi yönü olarak aklıma gelen herhangi birşey yok. Kullandığım güzel bir kulaklıktı.

Hepsiburada'da öyle birşey olması imkansız gibi bir şey. O bütçede alınabilir en iyi kulaklıklardan ve eksi yönü olarak aklıma gelen herhangi birşey yok. Kullandığım güzel bir kulaklıktı.
Peki acaba Hepsiburada'da fiyatı 300 TL iken, neden diğer sitelerde 600 TL ve üstü fiyata satılıyor? Acaba nesil/revizyon farkı mı var kulaklıkta? Aynı modeldir ama bir üst nesil olabilir mi? Yani "Yenilenmiş sürüm" dedikleri şey?

Peki acaba Hepsiburada'da fiyatı 300 TL iken, neden diğer sitelerde 600 TL ve üstü fiyata satılıyor? Acaba nesil/revizyon farkı mı var kulaklıkta? Aynı modeldir ama bir üst nesil olabilir mi? Yani "Yenilenmiş sürüm" dedikleri şey?
Razer Electra V2'in bir üst versiyonu yok. Electra yazsaydı olabilirdi. Ama Hepsiburadanın öyle bir hata yapacağını düşünmüyorum. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Böyle kulağımın her tarafını neredeyse kaplayabilecek, bass sesleri çok abartı olmayan ve entegre mikrofonu da oldukça kaliteli ses veren, aynı zamanda dış tarafa çok fazla ses sızdırmayan ve hatta mümkünse 0'a yakın hiç sızdırmayan, hem oyunlarda, hem de müzik ve mixing işlerine uygun, entegre mikrofonlu kaliteli bir kulaklık istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Ayrıca 5.1 veya 7.1 Surround ses desteği olursa da çok sevinirim!

7.1'in hiçbir işlevi yok hocam. Ne oyunlarda ne müzikte ne filmde vs. Ancak anakartın ses yongasını kullanıyorsanız ve çok düşükse üstüne sağlam yüksek OHM'lu bir kulaklık aldıysanız o zaman seslerin düşük gelmesi durumunda işe yarıyorlar. Bu yüzden bazı oyuncu kulaklıkları ayrıetten DAC (ses kartı) aparatları ile birlikte geliyor. Bunu süslemek içinde 7.1 özellikli falan diyorlar :) tabi oyun dışında pek yeterli olduklarını düşünmüyorum.
Ses kartınız iyi ise Hyperx Cloud Silver öneririm. Geçen Kara Cuma indirimlerinde Mediamarkt’ta 300 TL’ydi. Şu an 400 civarına bulunabiliyor.

Evet faydalanmıştım. Anakartımda ALC892 ses yongası var. Kulaklık 60 OHM olmasına rağmen gayet yeterli geldi. Mikrofonu da yeterli bu arada. Ancak benim tarzım open back kulaklıkmış onu anladım o yüzden şimdilik bununla yetineceğim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı