200 bin TL ile bir internet kafe açılır mı?

Boşuna para kaybı olur sizin için, parayı internet kafe açarak heba etmeyin. Başka şeylere yönelin daha da çok ilginiz ve bilginiz olduğu alanlar olsun ama pcde usta olsanız bile tövbe bulaşmayın internet cafeye. 200bin TL var ise zaten 20tane 10binlik PC koyarsaniz acamazsiniz :)

Kira, depozito, önden kira, vergi, muhasebe masrafları, sigorta girişleri, tabela vergileri, mobilyalar, network ürünleri, internet hattı on ödemesi, vs vs zaten daha PC almadan paranın yarısını kaybedeceksiniz.

Tavsiyem başka alanlara yönelmeniz.

20 yaşında biri olarak en son 8-9 yaşımdayken internet kafeye gitmişimdir. Şimdi bile evde değilken o tip bir ihtiyacım olsa okulumda genel ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum. Oyun için hiç ekonomik olmadığından dolayı tercih etmem. Müşteri bulmak çok zorlu olacaktır.

Hepinize çok teşekkür ederim başka işlere yöneleyim o zaman:) en mantıklısı parayı faizle bankaya yatırmak olacak galiba başka bir iş bulana kadar.

Kafe açmayı düşünürsen yavaştan çikolatalı lokma yapan yerler açılmaya başlıyor. Daha tam yayılmadan millet bu neymiş derken işin kaymağını yersin zaten diye düşünüyorum. İşler oturduktan sonra çok fazla gideri olacağını sanmıyorum. Hoş bir mekan ve güzel bir sunum ayarlarsan insanlar vereceği parayı da düşünmez ve güzel bir gelir elde edebilirsin.
Örnek: Lokmata isimli bir işletme var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hepinize çok teşekkür ederim başka işlere yöneleyim o zaman:) en mantıklısı parayı faizle bankaya yatırmak olacak galiba başka bir iş bulana kadar.
Anasayfada görüp, benim konudan geldim :D İyi ki konu açmışsın işe başlamadan önce. Günümüzde yapılabilecek en riskli iş internet kafe işletmek. Müşteri potansiyeli eskisi gibi değil ve sebebi de malum. Vergiler, kira ve maaş ödemelerinin üzerine bir de müşteri olmazsa büyük zarara uğrarsınız. Dolar veya altın şu an en iyi yatırım olabilir bu para için. Veyahut topraktan daire almanız da size inşaat bittiğinde büyük kâr getirir. Biz bunu 2 dairede yapıp ortalama 200 bin lira kar ettik.

Anasayfada görüp, benim konudan geldim :D İyi ki konu açmışsın işe başlamadan önce. Günümüzde yapılabilecek en riskli iş internet kafe işletmek. Müşteri potansiyeli eskisi gibi değil ve sebebi de malum. Vergiler, kira ve maaş ödemelerinin üzerine bir de müşteri olmazsa büyük zarara uğrarsınız. Dolar veya altın şu an en iyi yatırım olabilir bu para için. Veyahut topraktan daire almanız da size inşaat bittiğinde büyük kâr getirir. Biz bunu 2 dairede yapıp ortalama 200 bin lira kar ettik.

Hocam bende bunu düşünmüştüm Emlak ve Arsa işinde cidden büyük paralar dönüyor. Yorumun için teşekkür ederim bunuda yazdım bir kenara.

Kafe açmayı düşünürsen yavaştan çikolatalı lokma yapan yerler açılmaya başlıyor. Daha tam yayılmadan millet bu neymiş derken işin kaymağını yersin zaten diye düşünüyorum. İşler oturduktan sonra çok fazla gideri olacağını sanmıyorum. Hoş bir mekan ve güzel bir sunum ayarlarsan insanlar vereceği parayı da düşünmez ve güzel bir gelir elde edebilirsin.
Örnek: Lokmata isimli bir işletme var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam gece gece canım çekti valla [emoji23]

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı