200 Hz ile 270 arasında fark var mı?

EmirCamwal

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
Asus ROG Strix XG249CM Casper Excalibur M.E238FHD-G 23.8" 1 ms
Arkadaşlar iyi günler, Casper Excalibur E238FHD-G 23.8" 1 ms 200 Hz monitör kullanıyorum ASUS ROG STRIX XG249cm 23.8 inç 270Hz 1ms monitöre geçmeyi düşünüyorum. Arada fark olur mu hissedilir düzeyde? Bunu merak ediyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi günler, Casper Excalibur E238FHD-G 23.8" 1 ms 200 Hz monitör kullanıyorum ASUS ROG STRIX XG249cm 23.8 inç 270Hz 1ms monitöre geçmeyi düşünüyorum. Arada fark olur mu hissedilir düzeyde? Bunu merak ediyorum, şimdiden teşekkürler.

70 Hz fark hissedilir ama az hissedilir.

Oyuna göre değişir ama çok büyük etkiler edeceğini sanmıyorum. Eğer cs, valorant gibi fps oynuyorsan gözle fark edemeyeceğin kadar küçük bir değişim olur ancak daha refleks olarak daha hızlı tepki verirsin
Ancak moba rpg vs oynuyorsan hiç fark edilmez, 144hz sonrasındaki fark gözle çok zor ayırt ediliyor
Bana kalırsa sadece yenileme hızı için gereksiz bir harcama olur ancak görüntü kalitesinden rahatsızsan değiştirebilirsin

144 Hz sonrasındaki fark gözle çok zor ayırt ediliyor.
Bu kısım tamamen yanlış. Dediklerinize de katılmıyorum.
Tek fark Hertz değil burada. Ama o monitör boşa para. Başka model bakın.

Geri
Yukarı