200 TL ile ne yapılır?

Yatırım tavsiye değildir. Ama 13 Eylül PPK toplantından istenilen kadar faiz artışı olmazsa kurların yükseleceğini görmek için kahin olmaya gerek yok. :) İstenilen faiz artışı çıksa bile kısa vadede düşer. Zarara uğramış gibi olursunuz. Ama ekonomi nanay olduğu ve iktidarin bunu çözecek kapasitesi ve isteği olmadığı için kısa vadede düştüğü yere geri gelecektir. CDS değerleri ortada yandaş olmayan gerçek ekonomik değerler ile konuşan ekonomistlerin verileri ortada. Türkiye'de olması gerek kur 7,38 TL'dir. Er ya da geç bu seviyeye çıkacak.

Günlük swap hamleleri ile kışı bile çıkaramaz. Hala neymiş bu yapısal reformlar diyip gülüyorlar. Sıkı maliye politikalarına geçip enflasyonla mücadele edeceklerine birkaç rantiyeçi ve yandaşı kurtarmak için milletin parasıyla ucuz kredi dağıtıyorlar. Yandaşları zarar etmesin diye genişlemeci maliye politikalarına devam ediyorlar. Ben artık bunların cahillikten olduğunu düşünmüyorum. Milletle dalga geçiyorlar. Kötü insanlar bunlar.

200 TL'en 300 TL olduğunda zengin mi olursun? Hayır. Ama en azından paranın değerini korursun ve üstünede bir SSD alırsın. Bu kadar. Yoksa kur artışıyla her şeye zam geliyor.

Benim öğrenci bursundan aldığım parayla 700 dolar biriktirmişliğim vardı. 200 dolar daha ekledim yaklaşık 1 hafta önce, bayramın son günü 6 TL iken. O günden bu güne 200 dolar bana 150 TL kazandırdı. Zengin mi oldum? Hayır ama en azından 7 TL olduğunda bedava bir SSD alacam. Bizim gibi fakirlerin mutluluğuda bu oluyor. Paranı korumak ve üstüne ıvır zıvır almak. Asıl malı büyükler götürüyor.
Ağzına ellerine sağlık üstadım. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı