200 TL Medya sistemi toplama

fakedesinger

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Fake Japanese
Merhaba Dostlar. Babam dizilerini telefonda izliyor fakat telefonun gücü artık buna yetmiyor. Normalde aklımda Android TV Box vardı fakat arkadaşımın kullandığı üründen memnun kalmayınca vazgeçtim. Aklımda şöyle bir şey var 200 TL ikinci el olacak şekilde APU veya harici ekran kartlı sistem toplamak istiyorum.

-Bu sistem sadece Web'de gezilecek ve Film, Dizi izlenilecek.
-Kuracağımız Sisteme Android veya Linux işletim sistemi düşünüyorum.
-Kuracağımız Sistem de HDD, Klavye, Mouse ve monitör önerisi istemiyorum zaten bunlar mevcut.
-Kuracağımız Sistem Uzay montajı olacak. Bir şekilde Televizyonun arkasına montelemek istiyorum.

Dipnot: Bütçe de oynamalar olabilir.

Anakart 75 TL
İşlemci 6.5 TL
RAM 54 TL
PSU 40 TL
EKRAN KARTI 20 TL
İşlemci Fanı
İşlemci fanı 17.5 TL
Toplamda 213 TL tuttu. XP yükleyin bu sisteme ardından oynayın. Yüke gelmez bu sistem yani oyuna değil de film ve tarayıcıda dolaşır. Azıcık bütçeyi aştı diye sıkıntı çıkarsa RAM'i 1 GB yapın.

Sistem 2. el olacak. Mesela:
Ve:
Bu ikili ortalama 120 TL civarlarına geliyor. Yeni nesil bir sistem istemiyorum. Aklımda LGA 771 ve 775 tipi sistemler var. Ekran kartı olarak NVIDIA 9XXX serisi bir kart bakıyorum. Tabi satıcılar ne kadar güvenilir bilmiyorum ama en azından Çarşı da veya Bit Pazarında uygun parçalar bulabileceğimi düşünüyorum.
Anakart 75 TL
İşlemci 6.5 TL
RAM 54 TL
PSU 40 TL
EKRAN KARTI 20 TL
Toplamda 195.5 TL tuttu. XP yükleyin bu sisteme ardından oynayın.

Fena değil işlemci bir tık daha yükseltebiliriz. Anakart LGA 775 başka bir işlemci kullanabiliriz. XP'de kurmalayalım :D.
Mümkünse seçeceğimiz Ekran Kartı HDMI desteği sunsun. Hani ne kadar iyi performans verir bilmiyorum ama 720P ayarlarda kurtarıcağını düşünüyorum sistemin.

Geri
Yukarı