200 TL Mekanik Klavye Önerisi

HamzaEfeFindik

Hectopat
Arkadaşlar, bütçem yaklaşık 200 TL.
Aklımda şu klavyeler var;
Logitech G213
SteelSeries Apex 100
Bunlar haricinde bana öneride bulunabilir misiniz ? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle şunu belirteyim belirttiğiniz klavyeler mekanik değildir.
Sana önerebileceğim ve kendi kullanmakta olduğum klavye Cooler master masterkeys lite'dir.
Eğer mekanik olması şart ise James Donkey markasına göz atmalısın.

İngilizce tuş dizilimi olması ve RGB renklerin olmaması sorun değilse Trust GXT 880 önerebilirim. Adeks Store'da 189 TL fiyata satılmakta. Ürünü uzun süredir kullanıyorum. Daha öncesinde Zalman ZM-K500 model klavyeyi kullanmıştım. Bozulduğu için bu klavyeye geçtim. Geçtiğimde ilk hoşuma giden detay tuşların daha yumuşak tepki vermesiydi. Ayrıca Zalmanda hiç ışıklandırma yokken Trust'ın GXT 880 modelinde sadece beyaz olmak üzere ışıklandırması mevcut. Işığın şiddetini 4 kademe şeklinde ayarlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda istediğiniz tuşu aydınlatma ve sürekli ışıklı modu haricinde 2 farklı modu daha bulunuyor. Birisi nefes alıp verme. Diğeri ise klavyede katman katman yılan şeklinde tuşların aydınlanarak ilerlemesi. Anahtar olarak Trust'ın kendisine ait olan GXT beyaz anahtarları tercih edilmiş. Bu anahtarlar bilinen marka olan Cherry MX'in red olan anahtarlarını taklit etmiş diyebilirm. Mavi anahtarlardaki gibi kılik sesi bulunmuyor. Özellikle FPS tarzı oyunlarda seri hareketler yapmanıza olanak sağlıyor. İlk başlarda bu hassaslığı nedeniyle yanlışlıkla tuşlara bastığınız durumlar olabilir. Kullandıkça alışıyorsunuz. Üründe anti ghosting özelliği de mevcut. Farklı tuşlara aynı anda basmanız durumda bastığınız tuşlar bilgisayara iletiliyor.

200TL'ye sadece çin mekanikleri bulabilirsiniz. Uzak durmanızı öneririm. RGB istiyorsanız Masterkeys Lite L Combo setimize bakabilirsiniz.

250₺ başlığında varlardı ama ben orda giriş seviyesi kaliteli mekaniği önermiştim. Ama bu fiyata gerçek mekanik bulmak imkansız. Bu öneri gayet iyidir.
Razer ve Asus’un da güzel RGB modelleri var diye biliyorum.

200TL'ye sadece çin mekanikleri bulabilirsiniz. Uzak durmanızı öneririm. RGB istiyorsanız Masterkeys Lite L Combo setimize bakabilirsiniz.

Merhaba konu ile alakasız kusura bakmayın. Masterkeys Lite L Combo ile gelen mouse'n tekerleği gıcırdamaya başladı. Benim yapabileceğim bir şey varmı acaba?

Merhaba konu ile alakasız kusura bakmayın. Masterkeys Lite L Combo ile gelen mouse'n tekerleği gıcırdamaya başladı. Benim yapabileceğim bir şey varmı acaba?

Vektron Elektronik ile iletişime geçerek ürünü garantiye gönderebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı