200 TL Müzik İçin Kulaklık Önerisi

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
Kullandığım dandik GM 8'in kulaklığın yerine 200 TL bandında kulaküstü kulaklık almaya karar verdim. Ürünleri sıralamadan önce iki sorum var.
  1. Kulakiçi alsam bir şey kaybeder miyim? Benim için kulaküstü veya içi olması önemli değil. Önemli olan ses kalitesi.
  2. İnternette ve Technopat'ta aratmama rağmen detaylı bir kulaklık alma rehberi bulamadım. Neye göre alıyoruz, neye bakmamız lazım? Beni aydınlatırsanız sevinirim.
Öncelikle kulaklık müzik için kullanılacak. O yüzden müzik performansı iyi olması gerekiyor.
Yüksek sesle müzik dinlemem o yüzden çok da önemli değil ses seviyesi benim için (Yanlış mı yapıyorum?).
Ayrıca uzun süre müzik de dinleyen birisi değilim maksimum 1-2 saat falan.
Gelelim bulduğum kulaklıklara (Kulaküstü). Eğer bunlardan daha iyi bir kulakiçi kulaklık varsa o da olur fark etmez önerilerinizi yapın. Mağazaları dolanıp şunları buldum :
  1. JBL T500
  2. Urbanears Plattan 2
  3. Sony MDR-XB450APL
  4. SONY MDR-ZX310APL
  5. PHILIPS SHL3075BK/00
@BilgisayarKurdu @StronkComrade @Handsome Reis @Jira @Batuhan A. @painkiller @@Femto

Kulak içi alsan bir şey kaybetmezsin ama kulak üstü kulaklıklar donanım açısından biraz daha üstün oluyor. Önerim kulak üstü.

Bluetooth kulaklıklar için pil ömrü önemli bir etkendir, bu konuda Sony öneririm. Hafiflikte benim için önemli, özellikle müzik için. Kulakta uzun süreli kullanımda ağrı yapmayacak ve rahatsız etmeyecek olması da önemlidir.

Sony WH-CH400

Müzik için kablolu olarak tam olarak bir fikrim yok. 200 TL aralığında JBL'nin T500 modelini seçmeniz mantıklı olacaktır, zaten siz de belirtmişsiniz.

Sennheiser CX300
Bütçenizi 50 TL aşıyor ama ses kalitesi oldukça iyi. Annem sağolsun, çamaşır makinesine atmadan önce ben de kullanıyordum 😄
250 TL veremeyeceğim maalesef.
Ayrıca ses kalitesinden dolayı kulaküstü almak niyetindeyim. O zaman ne önerirsiniz?
Kulak içi alsan bir şey kaybetmezsin ama kulak üstü kulaklıklar donanım açısından biraz daha üstün oluyor. Önerim kulak üstü.

Bluetooth kulaklıklar için pil ömrü önemli bir etkendir, bu konuda Sony öneririm. Hafiflikte benim için önemli, özellikle müzik için. Kulakta uzun süreli kullanımda ağrı yapmayacak ve rahatsız etmeyecek olması da önemlidir.

Sony WH-CH400

Müzik için kablolu olarak tam olarak bir fikrim yok. 200 TL aralığında JBL'in T500 modelini seçmeniz mantıklı olacaktır, zaten siz de belirtmişsiniz.
Açıkcası bluetooth kulaklık almayacağım. Kablolu kulaklıklara bakıyorum. Nedeni de tahmin edeceğiniz üzere 200 TL'lik bluetooth kulaklığın ses kalitesi pek iyi olmaz diye düşünüyorum.
Evet dediğiniz gibi kaliteden dolayı kulaküstü almak istiyorum. Açıkcası alıp uzun süre kullanacağım bir şey olduğundan almışken kulaküstü alayım verdiğim paraya değsin, sesi iyi olsun diyorum.

Az önce Amazon'a baktım ve az sayıda kulaklık çıkmasına rağmen hiç görmediğim kulaklıklar çıktı. Çok kafam karıştı ne alacağıma dair? Neye bakacağıma da bilmiyorum ki... Şimdi yukarıdakilerden hangisini önerirsiniz veya bu daha iyi dediğiniz bir model var mı?

250 TL veremeyeceğim maalesef.
Ayrıca ses kalitesinden dolayı kulaküstü almak niyetindeyim. O zaman ne önerirsiniz?

Açıkcası bluetooth kulaklık almayacağım. Kablolu kulaklıklara bakıyorum. Nedeni de tahmin edeceğiniz üzere 200 TL'lik bluetooth kulaklığın ses kalitesi pek iyi olmaz diye düşünüyorum.
Evet dediğiniz gibi kaliteden dolayı kulaküstü almak istiyorum. Açıkcası alıp uzun süre kullanacağım bir şey olduğundan almışken kulaküstü alayım verdiğim paraya değsin, sesi iyi olsun diyorum.

Az önce Amazon'a baktım ve az sayıda kulaklık çıkmasına rağmen hiç görmediğim kulaklıklar çıktı. Çok kafam karıştı ne alacağıma dair? Neye bakacağıma da bilmiyorum ki... Şimdi yukarıdakilerden hangisini önerirsiniz veya bu daha iyi dediğiniz bir model var mı?
F/P Olarak Sony MDR-XB450AP alabilirsiniz fakat uzun süreli bir şey aradığınız için JBL T500 almanız daha mantıklı olacaktır.

Öncelikle kulakiçi ve kafaüstü ne tarz ses istediğinize bağlı olarak değişir. Kulakiçi kulaklıklar küçük yapıları sayesinde daha şiddetli hava gönderebilecekleri için daha sert bass etkisi yaratabilir. Ayrıca kulakiçi kulaklıklat kullaılan küçü BA sürücüler sayesinde daha düşük maliyete çok daha iyi tiz potansiyeli sunabilmektedirler. Ancak kafaüstü kulaklıklar ise büyük sürücüleri sayesinde daha çözünürlüklü ses sunar. Kulaklığın sahne algısıda kafaüstü kulaklıklarda daha gelişmiştir. Ben düşük bütçede kulakiçi yüksek bütçede kafaüstünden yanayım.

@Administraktör Anladım. Peki siz hem kulak içi hem kulaküstü kulaklık önerisinde bulunabilir misiniz? Benim attıklarımdan hangisi daha iyidir veya başka öneriniz var mı?
@StronkComrade Peki Urbanears Plattan 2 nasıldır? Yoksa T500 alıp geçeyim mi? Başka öneriniz var mı?

İşin ilginç tarafı sanki hiç kimse almamış gibi internette ne bir inceleme ne de karşılaştırma bulabiliyorum yahu.
Herhangi bir önerisi veya en azından benim attığım kulaklıklardan hangisinin iyi olduğunu söyleyebilecek biri yok mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı