200 TL Profesyonel Oyuncu İçin Mouse Önerisi

Os_man

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, şimdi size ilginç bir tavsiye isteğinde bulunacağım. Oyunun adı Starcraft 2. Eskiden oyadığım, ve şimdi tekrar bağlandığım bir oyun. Üstelik işi ilerletip profesyonel oyuncu olmak istiyorum. Ne var ki elimdeki mouse ile iyi geçinemiyoruz (n). Çok ağır ve ben ordudaki birimleri seri olarak yönlendirmede sıkıntı yaşıyorum.

Starcraft 2 gibi gerçek zamanlı strateji oyununu oıynarken çoklu birimlerin ardı ardına çok kısa zaman aralıklarıyla yönlendirilmesi, geri çekilmesi, skiller kullanılması, bu arada üretim yapılması vs. derken verdiğim komutlar bazen karşımdaki iyi oyunculara karşı yetersiz kalıyor.

http://kotaku.com/witness-the-fastest-hands-in-esports-1524999887
Linkteki örnekler biraz uçuk gelebilir size, fakat hedefim aşağı yukarı örnekteki oyuncular gibi hızlı klavye mouse kullanabilmek. Bu arada bütçe 200 Tl ye kadar çıkabilir, siz yine de daha pahalı olup da "almaya değer" dediğiniz özellikte öneriniz varsa bilmek isterim.

FPS oyuncular için bir çok mosue önerisi gördüm, fakat ben bu amaç için mouse arıyorum. Tecrübelerinize güvenerek verceğiniz tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Önerileriniz için teşekkür ederim. Biraz araştırma yapınca Logitech G502 Proteus Spectrum RGB modelin çok kullanışlı olduğunu öğrendim. Diğer yandan Razer markasının bir çok modeli sade görüntüsü ile ilk bakışta dikkat çekmese de seri kullanıcılar için daha ortopedik ve hız dostu olduğu görülüyor.

Sanırım benim gönlüm Razer'lardan yana olacak gibi :). Fakat Death Adder yerine Razer Mamba'yı tavsiyer ediyor musunuz? Bu sitede RTS oyunlar için ideal seçilmiş. Best Gaming Mouse 2016 - Mice for Gaming - Tom's Guide

Amazon'dan alışveriş seçeneklerini araştırıyorum hocam.

Hocam şimdi farklı alışveriş seçeneklerini araştırdım ve 75 Euro'nun üstündeki fiyatların vergiye tabi olduğunu öğrendim. Bunun için fiyatı az bi farkla kaçıran "Razer Mamba" yı varsa defolu ürün olarak almak istiyorum (ya da paketi yığranmış). Listenin linki de aşağıda;
Amazon.com: Buying Choices: Razer Mamba Tournament Edition - Chroma Ergonomic Gaming Mouse - World's Best 16,000 DPI Sensor
Sizce bu şekilde almak güvenli midir? Deneyeniniz var mı?

Amazon'dan alışveriş seçeneklerini araştırıyorum hocam.

Hocam şimdi farklı alışveriş seçeneklerini araştırdım ve 75 Euro'nun üstündeki fiyatların vergiye tabi olduğunu öğrendim. Bunun için fiyatı az bi farkla kaçıran "Razer Mamba" yı varsa defolu ürün olarak almak istiyorum (ya da paketi yığranmış). Listenin linki de aşağıda;
Amazon.com: Buying Choices: Razer Mamba Tournament Edition - Chroma Ergonomic Gaming Mouse - World's Best 16,000 DPI Sensor
Sizce bu şekilde almak güvenli midir? Deneyeniniz var mı?
Defoluysa bence alınmamalı. Ayrıca ürün fiyatına biraz baktım 86$ diyor alış sınırı 100$ yani sorun olmamalı.

Anladım, peki "Manufacturer refurbished with 90 days warranty" açıklamalı bir ürünü tavsiye ediyor musunuz? Garantiye gönderilmiş ve "sıfır gibi" olduğunu biliyorum ben.

Ayrıca Amazon.com'dan yapmaya çalıştığım siparişte yarım saat içinde şöyle bir uyarı geliyor;
revise your payment.PNG

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı